Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaret İçin SEO Teknikleri

E-ticaret İçin SEO Teknikleri

Hangi sektörde olursa olsun tüm web siteleri arama motoru trafiğini arttırmak için gayret göstermeli. Bu e-ticaret sitelerinde daha fazla uygulanmalı. Yeni veya köklü bir işletmeniz olsun hiç fark etmez  SEO, e-ticaret sitenizin trafiğini, dönüşümlerini ve maddi başarısını iyileştirmek için bir ön şarttır.  Doğru E-ticaret İçin SEO Teknikleri olmadan, potansiyel müşteriler sizi bulamaz veya sizden alışveriş yapamaz. Aslında, muhtemelen işletmenizin var olduğunu bile bilmeyeceklerdir.

SEO’nun E-ticaret Üzerindeki Etkisi

E-ticaret İçin SEO Teknikleri, organik trafiği aramak aynı anda para kazanmanıza ve tasarruf etmenizi sağlayacaktır! Bu, ücretli reklamlara daha az bağımlı olmanızdan dolayı sizi daha bağımsız hale getirme hakkına da sahiptir. Neyse ki organik trafik ücretsizdir. Yüksek kaliteli SEO hizmetleri bazı para maliyeti olsa da , bağımsız olarak yapabileceğiniz alternatif yöntemler vardır.

Reklamcılıkta yoksun olanların ödenmesi, ömrün uzamasıdır. Bu tıklamalar için ödeme yapmayı bırakmaz trafiği çekmeyi bırakırsınız. Bununla birlikte, yetenekli SEO uygulaması, yakın gelecekte size fayda sağlayacaktır. İşletmenizi bu şekilde tanıtmaya devam ederseniz, trafiğinizi görebilir ve sıralamaları çoğalır.

E-ticaret İçin SEO Teknikleri
Tertemiz ve Organize Site Navigasyonu

Çoğu bunu sadece iyi göründüğü için alır, ancak kullanıcı dostu ve site gezintisi yüksek sıralamaları elde etmek için çok önemli. Herhangi bir ürün veya hizmetin uygun bir şekilde kategorize edilmesi gerekir ve her kategorinin kendi sayfası olmalıdır. Kullanıcıların navigasyon deneyimini daha da artırmak için her sayfada bir arama kutusu bulunduğundan emin olun. Özlü ve mantıklı menüler kullanın.

E-ticaret İçin SEO Teknikleri :Orijinal ve Optimize Edilmiş Ürün Açıklamaları

Diğer şirketlerin ürünlerini satan bağlı şirketler bile, bu ürünler için özgün ve çekici açıklamalar düşünmelidirler. Derinlik kazanın ve temellerden daha fazlasını sunun (örneğin renk ve boyut). Ürünün veya hizmetin neyle alakalı olduğunu ve tüketiciye nasıl fayda sağlayacağını açıklayan birkaç cümle daha istemektedir.  Ayrıca bu açıklamaya birkaç anahtar kelime ekleyin.

Yükleme Sürelerinin Azaltılması

Yavaş bir web sitesi, sıralamalarınıza zarar verebilir ve hemen çıkma oranınızı artıracaktır. Çoğu kullanıcı içeriğini göstermek için çok uzun süren bir web sitesine göz atma konusunda ilgilenmiyor. Görüntüler çoğunlukla yaşamsal olmakla birlikte, bunları aşırı miktarda kullanmamaya çalışın. Daha küçük resimleri yayınlayın veya kullanıcılara yakınlaşmalarını sağlayan bir özellik sunun. Video içeriği gelince, kullanıcılara otomatik oynatmaya zorlamak yerine videoları elle oynatma seçeneği sunun.

Mobil Dostu Olma

Web sitenizin yalnızca genel, masaüstü sürümüne sahip olmayı seçerseniz, kullanıcılarınızdan en az yarısının yabancılaşmış hissini bırakırsınız. İnternet erişiminiz olan tüm platformlar ve cihazlar için web sitenizi optimize ettiğinizden emin olun.

İndirimli ve Tükenmiş Öğe Sayfalarını Aşağıya Alma

Artık satın alınamayan ürünler için sayfaları tutmak, arama motoru botlarına dizine daha fazla içerik verecektir. Kafası karışık kullanıcılardan kaçınmak için, sayfanın başında “Artık stokta yok” veya “Promosyon süresi doldu” iletisini kolayca algılanabilir hale getirin.

Bizimle iletişime geçerek profesyonel e-ticaret çözümlerimizden faydalanabilirsiniz. 13 yılı aşkın tecrübemiz ve her an yenilikleri takip eden ekibimizle her zaman yanınızda olacağız. Web tasarım, web yazılım, SEO, e-ticaret ve mobil uygulamaları konusunda ekiplerimiz çevrimiçi pazarlama konusunda da sizi yönlendirecektir.

E-ticaret İçin SEO Teknikleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek