Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Daha İyi Web Sitesi Sıralaması İçin Yapabilecekleriniz

Daha İyi Web Sitesi Sıralaması İçin Yapabilecekleriniz

Daha İyi Web Sitesi Sıralaması İçin Yapabilecekleriniz içinden en önemlisi Yerel SEO’du. Yerel SEO küçük bir işletmeyi çevrimiçi ortamda tanıtmanın en iyi yollarından biridir. Belli bir alanda müşteriler arıyorsanız, yerel SEO sizin tercih etmeniz gereken şeydir. Örneğin, bir fırın işletiyorsanız, bu alana özel tanıtım platformu olduğu için yerel SEO’dan yararlanacaksınız. Yerel SEO, daha iyi arama motoru sıralamasını elde edebileceğiniz çeşitli tekniklerle birlikte gelir. Daha İyi Web Sitesi Sıralaması İçin Yapabilecekleriniz:

Neden yerel SEO?

Bir işletme sahibi olarak öncelikle neden yerel SEO’ya ihtiyacınız olduğunu anlamanız gerekir. Alana özgü olmaktan ne gibi benzersiz yararlar elde edebilirsiniz? İşinizi genişletmeye karar verdiğinizde geleceği merak edebilirsiniz. Belirli bir yerden çıktığınız veya diğer bölgelerde işinizi büyüttüğünüz gün, bu kadar özenle tasarladığınız teknikler ve stratejiler işe yaramaz hale gelecektir. Milyonlarca kişi aynı şeyi merak ediyor.

Yerel SEO’yu kullanmanın ana nedeni, yerel müşterilere yardımcı olmaktır. Tüketiciler çoğunlukla kendi bölgelerinde faaliyet gösteren işletmelere yönlendirilirler. Bir cep telefonu tamir atölyesi veya elektrik mağazası işletiyorsanız, yakınlardaki insanları çekeceğinizden emin olabilirsiniz. İşiniz yerel SEO’dan büyük fayda sağlayacaktır.

Yerel arama optimizasyonundan elde edebileceğiniz benzersiz avantajlar

Yerel SEO kesinlikle alana özgüdür. İşiniz büyük bir gölette küçük bir balık olmayacaktır. Arama motoru sonucunda kaçırılma şansı azdır. Bir SEO uzmanı, yerel SEO’nun işinizi güçlü bir temel üzerine yerleştirebileceğini söyleyecektir. Bu ivme kazandıktan sonra, tanıtım yolculuğunuz kolay olacaktır.

Dönüşüm oranı, insanların yerel SEO’yu kullanmasının bir başka nedeni. Alan spesifik promosyon programı en yüksek dönüşüm oranları verdiği için bunu tercih ediyorlar. Yüksek dönüşüm oranıyla, etkileyici bir yatırım getirisi elde etmek de kolaylaşır.

Maliyet, yerel SEO’ya gitmek için bir neden. Derin kazdığınızda, yerel SEO’nun sunduğu tekniklerin çoğunu ücretsiz bulacaksınız. Freebies almasanız bile, kesinlikle düşük maliyetli fırsatlar elde edersiniz. Düşük maliyetle gelen herhangi bir promosyon, iş için faydalıdır. Bunu akılda tutarak, bir deneme yapabilir ve işinizi ne kadar alabileceğini ve yerel SEO ile kaç dönüşüm elde ettiğinizi görebilirsiniz .

Bazı kaçınılmaz sorular

Yerel SEO tüm faydalar ve basitlik duygusu ile birlikte gelse de bazı sorular cevap gerektirir. Hatta en iyi SEO ajansı , yerel SEO’nun hala pazarlamacılar tarafından deşifre edilmemiş olan hızla büyüyen bir promosyon aracı olduğunu itiraf ediyor.

Uzmanlar, yerel SEO konusunun ortaya çıktığı andan itibaren üst katılımcı sorunu ile karşı karşıya. En çok katkıda bulunan kişiler ürün forumlarında önemli rol oynamaktadır. Google My Business, en çok katkıda bulunan kişiler için özel bir forum da yürütüyor. Bunlar, belirli bir iş hakkında bilgisi olan profesyonellerdir. Bu insanlar forumlara yöneliyor ve belirli şirketle ilgili soruları cevaplıyorlar. Google’ın yaptığı forum, insanlara sohbet etmek için lüks sunuyor. İletişim, sadakat ve güven inşa etmeye yardımcı olur.

Neden insanların rastgele sorduğu soruları yanıtlamak için değerli zamanınızı harcamanız gerektiğini merak ediyorsanız, Google’ın bu forumları gözetlediğini bilmekten memnuniyet duyarız. Burada söylenip biten her şey, Google tarafından bildirilir. Uzun vadede, katılım kesinlikle web sitesi için daha iyi sıralama şeklinde ödenecek. İşyeriniz, forumlarda yaptığınız katkılar için en iyilerden biri olma ünü bile kazanabilir.

Google’da sahte işletme incelemeleri birçok işletme sahiplerinin karşılaştığı bir sorundur. Bunları arama motorundan kaldırmak için umutsuz oluyorlar. Ancak olumsuz eleştiriler kaçınılmazdır. Google, işletmeleri müşterilerin yorumlarını almaya davet eder. Bazı noktalarda kötü değerlendirme sel baskınına dönüşüyor. İşletme sahiplerinin kabul ettikleri bu kadar. İncelemeleri kaldırmak kolay olmayabilir. Konuşma özgürlüğü, insanların görüşlerini ifade etmesini sağlar. Eleştiri tarafından tehdit edildiğini düşünüyorsanız veya bunlar sizi tedirgin hissettirirse, işaretleme sistemini her zaman kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, Google’ı incelemeyi imzaladığınız için reddetmesini beklemeyin. Google, bir inceleme arama motorunun şartlarını ve koşullarını ihlal ettiğinde yürürlüğe girer.

Yerel SEO’yu sizin için işe alabilmek için işleri akıllıca yapmanız şarttır. Evet, yüksek web sitesi sıralamasını elde etmek için akıllıca oynamalısınız. Unutulmaması gereken önemli bir şey, hiçbir şey tek başlarına çalışmamasıdır. İşleri kolaylaştıran uzmanların ve bağlılığın bileşimi budur. Öncelikle, hedeflediğinize karar verin, sonra hedefleyin.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Daha İyi Web Sitesi Sıralaması İçin Yapabilecekleriniz için 444 5 698 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Daha İyi Web Sitesi Sıralaması İçin Yapabilecekleriniz yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek