Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Çevrimiçi Ödemeler 2018 – Nasıl Doğru Yapılır?

Çevrimiçi Ödemeler 2018 – Nasıl Doğru Yapılır?

Çoğumuz yeni bir yıl başlamadan önce özel ve iş hayatımızın daha da iyi olması için bir önceki seneyi gözden geçiririz ve yeni kararlar alırız. 2018 yılına birkaç ay kalmışken düşünelim: çevrimiçi ödeme işlemenizi daha sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için yapılabilecek başka bir şey var mı? Bu yönde attığınız ilk adımlarınızı atarsanız, çevrimiçi ödemeleri en mantıklı şekilde nasıl uygulayabilirsiniz? Çevrimiçi Ödemeler 2018 – Nasıl Doğru Yapılır?

Çevrimiçi Ödemeler 2018 – Nasıl Doğru Yapılır?

Listemize bir göz atın ve bu sene çevrimiçi işiniz için yapabileceğiniz başka bir şey olup olmadığını kontrol edin. Belki de bazı değişiklikler yapmanın vakti geldi.

1. Kullanılabilir ödeme yöntemleri

En önemli kural, müşterinin seçme yöntemleri hakkında bilgi edinme gücünü herkesin elinde tutmaktır. Müşterilerinizin ödeme şeklini biliyorsanız, bu seçeneklere bağlı kalın. Mümkün olan her yöntemi kullanmanız gerekmez. İhtiyacınız olan şey, hedef kitlenizi mutlu edecek para kabul etme yöntemidir.

 

2. Mevcut para birimleri

Müşterilerinizin alışkanlıklarına bakın. Tercih edilen para birimleri nelerdir? Banka hesaplarında ne kullanmak istiyorlardı? Kaynakları nasıl bulunur? Müşterinin daima ödemesini kolaylaştırın. Basitçe söylemek gerekirse, müşterinizin ulusal para biriminde para kabul etmek için en mantıklı çözüm.

3. Ödeme için API kullanma

Çevrimiçi mağazanızın  daha profesyonel görünmesini ister misiniz? Her şeyi iyileştirmenin en iyi yolu, müşterilerinizin ödeme başlattıklarında web sitenizden ayrılmalarını önlemektir. Web sayfanıza sağlayıcının API’sını uygulayarak bunu yapabilirsiniz . Bu sayede, ödeme işlemi sorunsuz hale gelecek ve tüm müşteri deneyimini artıracaktır.

4. Mobil uygulamalarda ödemelerin uygulanması imkanı

Müthiş bir uygulamanız var mı? Harika! Gelecekte neyi daha iyi hale getireceğini merak ediyor musunuz? Cevap şu: Bir ödeme seçeneği uygulamak. Bu şekilde, satıcı hesabınızı yöneten sağlayıcı, ödemeyi sorunsuz ve hızlı şekilde başlatmaya başlar.

5. Duyarlı ödeme şekilleri

Bugün sunulan çeşitli cihazların hepsiyle birlikte, ödeme şekillerinizin bir akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar gibi her birinde kullanımı kolay ve sunum yapılabilir olması önemlidir. Kısaca – formların cevap vermesi önemlidir. Bir form her ekran görüntüsüne kolayca adapte olursa, müşteriler onu daha hevesli kullanır ve ödeme işlemleri her zaman onlar için iyi bir tecrübe olacaktır.

Böyle bir formun yaratılmasının sorunlu ve zahmetli olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında, değil! Genellikle bir form oluşturup daha sonra özelleştirme için zaman ve kaynak israfına gerek yoktur. Hazır şablonlar var, bazıları ödemeleri işleme koyan şirketler tarafından sağlanmaktadır. Kodlamaya ihtiyaç duymazlar, tek yapmanız gereken ürün ve alanları düzenlemektir. Bu kadar kolay!

6. Tekrarlayan ödemeler

Müşterilerin kartlarından otomatik olarak ücret tahsil etmek için tekrar eden fatura var. Müşteriler, zamanında ödemeyi unutarak bir servise erişimi kaybetmeyeceklerini garanti etmek için bu seçeneği tercih eder. Otomatiktir ve kullanımı kolaydır. Üyelik ücret ödemeleri, hizmetler, haber sitelerine erişim, elektrik faturaları … Bir abonelik modeli kullanarak kolayca çözebileceğiniz birçok sıradan, tekrarlayan ödemeler var.

En popüler ödeme seçeneği aylık bir seçenektir, ancak başka birçok olasılık da vardır; iş modeliniz buna gerek duyuyorsa, her iki haftada bir, yılda bir kez para toplayabilirsiniz.

Ayrıca, gerçek kullanım için (kullanım başına ödeme hizmetleri) ücret alabilirsiniz. Bu durumda, müşteriler, ürününüzü kullanarak belli bir miktara ulaştıktan sonra toplanır.

Her iki durumda da, faturalandırma sistemi müşterileri otomatik olarak ücretlendirir; bu nedenle, planlarını veya paketlerini yükseltmeyi / indirgemeyi seçmiş olsalar dahi, formları her işlem için doldurmasına gerek yoktur.

 

7. Tek tıkla ödeme

Tek Tıklama, tek tıklamalı satın alma olarak da adlandırılır; çevrimiçi alışveriş yapan kişinin, sistemde depolanmış daha önce verilen faturalandırma ve gönderim bilgilerini kullanarak tek bir tıklamayla bir alışveriş yapmasına izin veren bir yöntemdir. Böylece, müşterileriniz, her satın alma işlemi sırasında formu manuel olarak doldurarak ödemeyi yenilemek zorunda kalmadan ürünleri satın alabilir. Kesinlikle çok fazla zaman kazandırır.

8. Özel işlem tanımlayıcıları

Kullanıcı deneyimi, 2017’de olduğu gibi 2018’de de çok önemli olacak. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, her işlemin bir müşterinin kart / hesap ifadesinde tanımlanması kolay olması anlamına geliyor. Tam da işlem tanımlayıcı için budur. Genellikle belirli bir ödeme hakkında bilgi içerir, işlemlerin tanımlanmasına yardımcı olur ve açıklama doğru bir şekilde optimize edilirse ters ibrazları önlemeye yardımcı olur . Daha çok okunabilirlik, yanlış anlaşılmaları önlemeye yardımcı olur ve müşterilerin her işlemi kolaylıkla tanımasına olanak tanır.

 

 

9. Özel ödeme bağlantıları

Müşteriler bir ürün veya hizmet siparişi verdiğinde, onlara e-posta yoluyla bir ödeme bağlantısı göndermek için kullanılabilir bir seçenek var. Mesaj, ödeme ve müşteri verilerini, satın alınmakta olan ürünlerin tanımlarını, yapılan işlemin teklifini vb. içerir.

Mesajdaki (veya bir faturadaki) bağlantıyı tıklatarak, müşteri hızlı bir ödeme yapabilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Çevrimiçi Ödemeler 2018 – Nasıl Doğru Yapılır? konusunda daha fazla bilgi ve hizmetlerimiz için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi Ödemeler 2018 – Nasıl Doğru Yapılır? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek