Logo

Medanis Blog

Responsive Kodlama

Responsive Kodlama

Responsive Kodlama mobil sitelerine alternatif olarak geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Web sitenizin telefon, tablet ve akıllı televizyonlarda rahatlıkla açılmasını sağlar. Responsive Kodlama ile mobil sitenin farkı; mobil sitede ayrı bir url ile site kurulurken responsive tasarımda buna gerek kalmadan mobil cihazlarda rahatlıkla web siteniz açılır.

(devamını oku)
Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım mobil cihazlarda sorunsuz çalışan yani mobil uyumlu web siteleridir.  Responsive Web Tasarım günümüzde bir gerekliliktir. Akıllı telefon kullanım oranlarına baktığımızda neden bir gereklilik olduğunu anlarız.

(devamını oku)
2017'de Neden Duyarlı Bir Web Siteniz Olmalı?

2017'de Neden Duyarlı Bir Web Siteniz Olmalı?

Duyarlı yani mobil uyumlu bir web siteniz varsa daha fazla kanacaksınız demektir. Google 2015 Nisan ayında herkesi ilgilendiren bir açıklama yaptı. Bu konuda biz de sürekli yazı yazıyoruz çünkü işletmenizin kazancını etkileyecek önemli bir konu.

(devamını oku)
Responsive ve Adaptive Tasarım Arasındaki Fark

Responsive ve Adaptive Tasarım Arasındaki Fark

Bir web siteniz varsa veya olmasını istiyorsanız mobil cihazlara uyumlu olmasını istersiniz. Peki mobil cihazlara uyumlu bir web sitesi için ne yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Responsive (duyarlı) veya adaptive (uyarlanabilir) tasarım nedir? Responsive ve Adaptive Tasarım Arasındaki Fark nedir? Hangisi sizin için daha uygun olur?Responsive ve Adaptive Tasarım Arasındaki FarkRESPONSİVE VE ADAPTİVE TASARIM HAKKINDA KISA BİR AÇIKLAMATemel cevap, ikisinin de aynı şeyi yapmasıdır: sitenizi mobil cihazlarda iyi görümesini ve düzgün kullanılmasını sağlar. Mobil uyumlu olmayan bir web sitesine akıllı telefonunuzdan girdiğinizde ekranı büyütüp küçültmeniz gerekir.

(devamını oku)