Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Başarılı Girişimci Nasıl Olunur?

Başarılı Girişimci Nasıl Olunur?

Çevrimiçi bir girişimci olmak bir bütün zorluklar dizisidir, ancak iyi bir girişimci olunursa birçok başarıya ulaşılabilir. Çevrimiçi alışveriş, dünyanın dört bir yanından 24 saat boyunca gerçekleşirken, işletme ve düzenli yaşamı yönetmek zor olabilir. Başarılı Girişimci Nasıl Olunur?Bunlardan bazılarını rutininize eklemek sizi başarıya götürebilir. Sonuçta kazanç, bu değişikliklerin bazılarını denemeye değecektir.

Başarılı Girişimci Nasıl Olunur?

1.İşveren: İyi zamanlarda ve kötü zamanlarda ilerlemeye devam etmek için kararlı olun. Bazen uzun saatlerin bedelini ödemeniz gerekir. Odaklanmaya ve biraz dikkat dağıtıcı şeyleri hayatınızdan çıkarmaya gerek duyulabilir. Bir iş yapmak çok çalışkanlık gerektirir. Ancak, çok çalışmayın, sizin için yeterli zamana sahip değilsiniz. Başarılı girişimciler, dikkat dağınıklığını ve bıkkınlığı önlemek için zihinsel olarak şarj etmek için mola vermeyi bilir.

 

2. Plan yapın: üzerinde durulması, üzerinde düşünülmesi ve ona karşı çalışılması gereken stratejiler ve hedefler hakkında bir fikriniz olsun. Bir kısmını başardıktan sonra gerçekleştirmek için yeni hedefler belirlemeye devam edin. Bu hedeflere ulaşırken, bu başarıyı kutlamak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Online girişimcilerin ardıl planlama, büyüme aşamaları, kullanılacak yatırım türleri ve bir çıkış planı dahil etmesi gereken bazı şeylerdir. Önceden planlama, zamanlama zamanı demektir. Mola verileceği zamanı ayarlayın, çalışanlarla ve müşterilerle konuşun, birkaç isim vermek için planları analiz edin ve oluşturun. Genellikle iş hayatı meşgul olur ve ne yapmanız gerektiğine odaklanacak hiçbir zaman kalmaz, bu nedenle başarılı çevrimiçi girişimciler programlarını planlarlar.

3. Risk almak:  Farklı bir şeyler denemek için açık olun. Bazen hatalar olabilir. Birçok başarılı çevrimiçi girişimci köşeye sıkışacak kadar başarısız oldu ama vazgeçmeyenler ve ders alanlar bugün en iyileri konumunda. Doğru müşterilerin ürünlerinize dizilmesini sağlamak biraz zaman alır. Pazarlama, farklı çalışma şekilleri, farklı yatırımcılar veya hatta farklı ürünler satmaya çalışmak için denemeye açık olun. Bu, hedef pazar ve potansiyel müşterilere yansıyan şeyleri bulmakla ilgilidir. Bazen müşterinin ne düşündüğünü düşünmüyorsunuzdur. Başarılı alışkanlıklar risk almaktan ve öğrenmekten gelir.

4. Destek alın: Ailenizi, arkadaşlarınızı, diğer çevrimiçi girişimcileri, etkileyenler ve iş dünyası liderlerini içerecek bir destek ağı oluşturun. İşinizde engellere çarparken size büyük tavsiyelerde bulunabilirler. Bazen nasıl çözeceğinizi bilmediğiniz bir çalışan sorununuz olabilir veya üzerinde bazı tavsiyelerde bulunabileceğiniz bir müşteri davası olabilir. Uzanmaktan korkmayın. İnsanlar paylaşmaya hazır oldukları deneyimleri vardır.

5. Şükran: Bilimsel olarak, kapıları yeni ilişkilere açma, sağlığı geliştirme, saldırganlığı azaltma, daha iyi uyku alma ve zihinsel gücü arttırma gibi her türlü yararı ortaya çıkaracak şekilde kanıtlanmıştır.

6. Doğru insanları kiralayın: Yapamayacağınız işleri yapabilecek veya yaptıklarınızı daha iyi yapabilecek çalışanlar bulun. Her işi yapamamanın yanlış bir yanı yok. Hepsini yapamazsın. Başarılı girişimciler başarısının, onları destekleyen güçlü bir ekip oluşturmaktan geldiğini bilirler. Güçlü ve zayıf yanlarının ne olduğunu bilirler. Zayıf yönlerinizde veya sizin için yeterli zamana sahip olmadığınız roller için bunları kullanın.

7. Özgüven: Yaptığınızın ve neyi nasıl yaptığınız konusunda kendinize güveniniz.  Bu anahtar özellik, yürütme yetenekleriniz hakkında ne düşündüğünüze ve “hayır” ın sizi yavaşlatmayacağı söyleniyor. Oldukça kendinden emin olmak aynı zamanda olumlu tutumda da yardımcı olur. Bu, başarılı çevrimiçi girişimcilerin korku ve şüphenizden çekişmesini sağlar. Özgüven, personelinize de yol açmanıza ve ilham vermenize yardımcı olabilir.

8. Oku: Her şey bugünlerde çok hızlı değişiyor. Okumak, size yeni fırsatlar öğretebilir, zaten bildiğiniz düşünceleri sunamaz, diğer insanlardan öğrenebilir ve endüstri değişiklikleri hakkında bilgi edinebilir. İşi yönetmek ve büyütmek için sürekli öğrenme ve büyüme söz konusudur. Güçlü olmadığınızı düşündüğünüz durumlarda, okumalar yeteneklerinizdeki boşlukları doldurmanıza yardımcı olabilir. Kitaplarla uğraşmak için zamanınız olmayabileceğini düşündüğünüzde, etki yaratıcıları ve iş dünyası liderlerini takip edin ve ne paylaştıklarını okuyun. Bazı wp_betawppostsları izleyin ve bazı yayınlara abone olun. Gelen kutunuza gelecekleri bir şey, ayrıca günlük ayırıp oturup günlük okumak için bir kenara ayırmanız gerekir.

9. Hataları öğrenin: Hatalar olur. Başarılı çevrimiçi girişimciler bir şeyler denemeye açıktı ve hatalarından çabucak öğrenmişlerdi. Düzeltici önlemler, hataların tekrarlanmamasını sağlamak için yaratılmıştır. Bir hata yapıldığında itiraf etmek, başarısız olmaktan ya da yanlış olmaktan korkmamak yanlış değildir. Orada en başarılı şirketler ve girişimciler düşünün, hepsi bir noktada bir noktada başarısız oldu. Önemli olan öğrendiklerini ve bundan vazgeçmediklerini.

10. İlişkiler kurun: Sadece ağ oluşturmanın ötesinde, insanlarla iletişim kurun. Onları oluşturmak zaman alabilir, ancak online girişimciliğinizin başarıya ulaşmasına yardımcı olacak bazı önemli ilişkiler vardır. Personel, Online alıcılar (müşterileriniz), Tedarikçiler ve Etkilenenler, sahip olması gereken önemli ağlardır. İşlemler insanlar arasında gerçekleşir ve bu yüzden onların kurulması ve geliştirilmesi için önemli ilişkiler kurmaları gerekir. 2 yollu bir cadde de var. Sadece sizin için ne yapabileceklerinden değil, onlara ne yapabileceğinizden.

 

 
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
About Author

Medanis Destek