Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Çevrimiçi alışverişin popülaritesi, zamanla yavaşlamanın aksine gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son on yılda, e-ticaret sürekli olarak perakende sektörünün en hızlı büyüyen bölümlerinden biri olmuştur. Bugün, dünyada yüz binlerce online mağaza var ve son rakamlara dayanarak, her hafta yaklaşık 20.000 yeni e-ticaret web sitesi internette piyasaya sürülüyor. Kendi patronunuz olmanızı sağlayacak Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Çevrimiçi bir şey satmayı planlıyorsanız; bunlar otomobil, bilgisayarlar, araçlar, kıyafetler, ayakkabılar, kitaplar, parfümler veya insanların paralarını harcamaktan mutluluk duyacakları herhangi bir şey olabilir. Günümüz en iyi çevrimiçi mağazanıza sahip olmak için en iyi zamandır, bu treni kaçırmayın. Normal kişisel wp_betawppostsların veya şirket web sitelerinin aksine, bu web sitesi türü, potansiyel müşterilerin kendi evlerinin konforunda sundukları her şeyi görebileceği sanal mağaza pencereniz olacak. Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? çalışmasıyla çevrimiçi bir mağazaya sahip olmak, geleneksel bir mağazaya para harcamaya gerek kalmadan satış yapabilir. Getirdiği kolaylık nedeniyle, bir e-ticaret web sitesi, düzgün bir şekilde geliştirildiğinde ve düzgün olarak pazarlandığında, satışlarınızı ve gelirinizi katlanarak arttırmanın anahtarı olabilir.

Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

 1. Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?  Web tasarım platformunuzu seçin. Yapılması gereken ilk şey, web sitenizi tasarlamak ve kodlamak için platformu seçmektir. MySQL, HTML, PHP ve diğer programlama dilleri hakkında sağlam bilgiye sahipseniz, sıfırdan başlamak en iyisidir.
  Kompleks olmayan bir platform üzerine inşa edilmiş bir e-ticaret web sitesi için, WordPress gibi bir CMS yani yönetim paneline sahip bir site de işinizi görecektir. Web tasarımdan anlamıyorsanız sizin için profesyonel bir e-ticaret sitesi yapabiliriz. 
 2. Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? En iyi hosting firmasını seçin. Web sitesi sağlayıcıları barındırma ararken, son derece güvenilir ve verimli bir tercih çok önemlidir.
  Seçebileceğiniz web sağlayıcıları barındıran yüzlerce seçenek var. Seçiminizi, fiyat, müşteri hizmetleri, teknik destek, güvenilirlik, e-posta sunumuna erişim, ana bilgisayar tabanlı güvenlik hizmetleri (örneğin virüs algılama ve güvenlik duvarı) ve kullandığınız programlama dilleri ile uyumluluk gibi kilit konuları göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle en ucuz seçenek en iyi değildir. Bazı hosting firmalarıyla 45 dakika ila bir saat beklemeniz muhtemeldir, bu nedenle seçtiğiniz kişinin telefonu açan ve destek veren kişileri okuduğundan emin olun. Barındırma söz konusu olduğunda yeterince stres veremediğim diğer konu, web sitenizi iyi derecelendirmek istediğiniz ülkede barındırılmasını sağlamaktır. 
 3. Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? Ödeme çözümünü seçin. Ödeme çevrimiçi kabul etme yeteneği, başarılı bir e-ticaret web sitesi oluştururken, birkaç kritik bulmaca parçasından sadece biridir. Bunun gerçekleşmesi için bir ödeme işlemcisine ve bir ödeme ağ geçidine ihtiyacınız olacaktır. En popüler işlemciler arasında Google Checkout ve PayPal Web Sitesi Ödemeleri Standart bulunmaktadır. Bunlar müşterilerinizi, seçtiğiniz işleme şirketinin ev sahipliği yaptığı bir ödeme sayfasına gönderir.
 4. Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? SSL Güvenliği – Bu, kesinlikle herhangi bir e-ticaret web sitesinin ünü için mutlak bir zorunluluktur. SSL güvenliğini kullanarak müşterilerinizi hırsızlık ve dolandırıcılıktan koruyun. SSL sertifikası kullanarak, müşterilerinize web sitenizden alışveriş yapmaya karar verdiklerinde kişisel ve fatura bilgilerinin tehlikeye atılmamasını sağlayacaksınız. Bu sertifika, siber suçluların internetle iletilen verilerin alınmasını engeller. Ayrıca, SSL Güvenliği, web sitenizin meşru ve güvenilir olduğunu gösterecek şekilde güven kazanmanıza yardımcı olacaktır.
 5. Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? Alışveriş Sepeti – Bir e-ticaret web sitesi oluştururken, müşterilerin fiziksel mağazalarında alışveriş yaparken kullandığı geleneksel sepete veya sepete benzeyen bir sistem kurmanız gerekecektir. Bir alışveriş sepeti yazılımını kullanarak, müşterilerinize web sitenizde görüntülenen öğeleri seçmeleri, bunları alışveriş sepetine eklemeleri ve kontrol etmeye hazır olduklarında göndermelerini sağlayın.
  WordPress, müşterilerinizin ürünlerinizi satın almalarına veya indirmelerine izin vermek için tasarlanmış olan wp_betawpposts e-Ticareti gibi fantastik alışveriş sepeti eklentileri sunmaktadır.
 6. Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? Tanıtım önemlidir. Satılacak harika ürünler ve çekici, gezinmek kolay bir e-ticaret web sitesi olması çevrimiçi başarılı olmak için yeterli değildir. Farkındalığı artırmak ve hedefli trafiği çekmek için, arama motoru optimizasyonu, içerik pazarlaması, sosyal medya pazarlaması vb.
  De dahil olmak üzere kitlesel çevrimiçi promosyon uygulamak gerekecektir.

Mevcut tüm platformlar ve çevrimiçi bulunabilen çeşitli kaynaklar ile başarılı bir e-ticaret web sitesi kurmak nispeten kolaydır, özellikle de WordPress.org hakkında derinlemesine bilgi sahibi olanlar için kolaydır. Bununla birlikte, teknik becerilere sahip değilseniz veya değerli zamanınızı işinizi büyütmek yerine kendi web sitenizi yapmaktan ve ateşleme medyasıyla ortaklaşa çalışmaktan ve sunduğumuz e-ticaret çözümlerinden yararlanmak istiyorsanız; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek