Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
B2B E-ticaret Pazarının Pazaryeri Ticaretle Yükselişi

B2B E-ticaret Pazarının Pazaryeri Ticaretle Yükselişi

Bir B2B (işletmeden işletmeye satış) e-ticaret pazarı kullanmak çevrimiçi satıcılara pek çok avantaj sunar. En önemli faydalardan birisi, sizi yeni müşterilere bağlaması ve pazarlama çabalarının bir kısmından sizi kurtarmasıdır. Siparişleri yerine getirmek ve bunları alacak müşterileri bulmak için daha az zaman harcayabilirsiniz. Satış maliyetiniz önemli ölçüde azaltılabilir, böylece kar marjınız artar ve büyümeye daha fazla yatırım yapmanıza izin verilir. B2B E-ticaret Pazarının Pazaryeri Ticaretle Yükselişi 2018’de daha da belirginleşecek. Bu yüzden özellikle işletmeden işletmeye satış yapıyorsanız pazaryeri e-ticarete başlamayı mutlaka değerlendirmelisiniz.

Daha fazla analitik veri düzeyi, kaynaklarınızı yönetmenizi ve stok gereksinimlerini ve nakit akışını tahmin etmenizi kolaylaştırarak harcama modellerinizi ve stoklarınızı analiz etmenize yardımcı olur.

Otomasyon, tedarik zincirinizin her yönünün verimliliğini artırmanıza, sipariş ve yerine getirme süresini kısaltmanıza ve fiyatları daha doğru bir şekilde ayarlamanıza olanak tanıyan günlük işinizde de yardımcı olur.

 B2B E-ticaret Pazarının Pazaryeri Ticaretle Yükselişi 

Kurulu pazar yerlerini yeni pazarlara kolay bir yol olarak kullanma

AmazonBusiness, gittigidiyor, hepsiburada, alibaba ve French CdiscountPro gibi platformlar, tanıdığınız marka adlarının gücü ve başlatmanıza yardımcı olmak için sundukları kapsamlı araçlar sayesinde size yeni pazarlar için kolay bir yol sağlar.

AmazonBusiness, global anlamda çevrimiçi satıcılara, ihtiyaçlarını mükemmel şekilde eşleştirerek yeni müşteriler kazanmalarına yardımcı olmak için diğer işletmeleri diğer uzmanlık araçlarıyla hedeflemeyi düşünüyor.

Bu arada, Fransızca dil ile CdiscountPro, Fransa’nın en büyük e-ticaret platformlarından birine erişmenizi sağlar; Fransa, AB’nin üçüncü en büyük e-ticaret pazarıdır. Uluslararası satıcıları aktif olarak aramak istemektedir, bu nedenle büyük bir hizmet bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Hala büyüyen bir platform olduğundan, Amazon Fransa’nın profesyonel e-ticaret pazarında olduğundan daha az rekabet bulacaksınız.

Firmanızı henüz dünyaya açmaya hazır hissetmiyorsanız gittigidiyor, letgo, hepsiburada gibi ülkemizdeki platformları kullanabilirsiniz.

AmazonBusiness’da satışa nasıl başlayacaksınız?

AmazonBusiness ile bir hesap için kayıt yapmak hızlı ve kolaydır. Ayda 40’dan fazla ürün satmayı düşünüyorsanız, aylık 39.99 ABD doları tutarındaki profesyonel planı seçmelisiniz. Bu arada, her ay 40’dan az ürünü satmayı planlıyorsanız, bireysel planın abonelik ücretlerinde bir bedeli yoktur. Amazon bunun yerine satılan her ürün için 0,99 dolarlık bir ücret alır.

Her iki planın da 20’den fazla ürün kategorisine erişimi var, ancak başka 10 ya da daha fazlası yalnızca satıcılar tarafından profesyonel pakette sunuluyor.

Kayıt olduktan ve planınızı seçtiğinizde, pazarı kullanarak basit bir dört adımlı bir işlemdir. Öğelerinizi listeleyin, satın, gönderin ve belirli aralıklarla doğrudan Amazon’dan ödemeler alın.

B2B e-ticaret seçeneklerinizi keşfetmek mi istiyorsunuz?

B2B pazarları, önceden var olan bir müşteri tabanına ek olarak, e-ticaretin avantajlarına erişmenizi sağlar. Önde gelen platformlar, çevrimiçi satıcıların yeni müşterilere daha iyi bağlanmalarına, emirlerini yerine getirmelerine ve tedarik zincirini düzleştirmelerine yardımcı olacak bir dizi araç sunar.

Şu anda bir B2B e-ticaret platformu kullanmıyorsanız, işinizi artırmak için şimdi bir tane kullanmaya başlayın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 B2B E-ticaret Pazarının Pazaryeri Ticaretle Yükselişi yazımız hakkında ve pazaryeri hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

B2B E-ticaret Pazarının Pazaryeri Ticaretle Yükselişi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek