Logo

Android Yazılım Yapan Firmalar


paylaş
Android Yazılım Yapan Firmalar

Eğer Android konusunda çok şey bilmiyorsanız ve Android Yazılım Yapan Firmalar konusunu merak ediyorsanız korkmayın. Bu makale, en iyi Android mobil telefonları, Android uygulamaları, Android cihazlarda oynatabileceğiniz oyunları, tadını çıkarabileceğiniz en iyi özellikleri ve ne kadar çok şey yapabileceğinizi içeren, rehber niteliğinde bir yazıdır.

Android nedir

Android Yazılım Yapan Firmalar ile Android nedir?

Android, Amerika şirketlerinden biri olan Google'a ait mobil işletim sisteminin adıdır. En yaygın olarak, kullanıcıların Google'ın arama motoru, YouTube, Haritalar, Gmail gibi kendi hizmetlerine erişmesini sağlayan bir dizi üreticiden gelen çeşitli akıllı telefonlarda ve tabletlerde yüklü olarak gelir.

Bu, bilgisayarınızdaki gibi kolayca web hakkında bilgi arayabilir, videoları izleyebilir, yol tarifleri araştırabilir ve telefonunuza e-posta yazabilir, ancak bu basit örneklerden daha fazlası Android'de bulunuyor.

Android telefonu ile ne yapılabilir?

Android telefonlar son derece özelleştirilebilir ve beğeninize ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilir. Cihazınızın arayüzünün görünümünü tamamen değiştiren duvar kağıtları, temalar gibi özelliklerle kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Facebook ve Twitter akışlarını kontrol etme, banka hesabınızı yönetme, pizza sipariş etme ve oyun oynamak gibi her şeyi yapmak için Android Yazılım Yapan Firmalar tarafından yapılan uygulamaları indirebilirsiniz. Telefonunuzun takvimindeki etkinlikleri planlayabilir ve bunları bilgisayarınızda görebilir veya masaüstü Mac veya bilgisayarınızdan web sitelerine göz atabilir ve bunları telefonunuzdan alabilirsiniz.

Android'in bir diğer zarif özelliği ise kişilerinizi sizin yerinize otomatik olarak yedeklemesidir. Bir Android telefonu kurduğunuzda, Google Hesabı oluşturmanız veya mevcut bir oturumla oturum açmanız gerekir. Bir numarayı Android telefonunuzun adres defterine her kaydettiğinizde, Google Hesabınızla senkronize edilecektir.

Bunun faydası, telefonunuzu kaybederseniz tüm numaralarınızın kaydedileceğidir. Bir dahaki sefere bir Android telefonu (veya isterseniz bir iPhone veya Windows Phone) alıp bir Google hesabı ile oturum açtığınızda, tüm kişileriniz ve arkadaşınızın numaraları, yeni telefonunuzun adres defterinde hemen görüntülenecektir.

Senkronize etmek, telefonunuzun tüm bilgilerinizi saklamanın bir yoludur.

Bir Android telefonda hangi uygulamaları alabiliriz?

Google Play Store'dan (eski adıyla Android Market) Android Yazılım Yapan Firmalar tarafından yapılan indirilebilecek milyonlarca uygulama ve oyun bulunmaktadır. Android el cihazınızın görünümünü, kendiniz çektiğiniz veya internetten indirdiğiniz resimlere dayanan bir dizi duvar kağıdıyla kişiselleştirebilirsiniz.

Ayrıca sizi hareket halindeyken eğlendirmek için Android telefonunuz için Android Yazılım Yapan Firmalar tarafından yapılmış çok çeşitli oyunlar indirebilirsiniz.

Asfalt Overdrive

Android Yazılım Yapan Firmalar tarafından yapılan Uygulamaları bir Android telefona nasıl indirebiliriz?

Android Yazılım Yapan Firmalar ile yapılan uygulamaların çoğunluğu, "ücret ödemeniz gereken", ücretsiz ve premium uygulamaların bir karışımını içeren Google Play Store'dan (Apple'ın App Store'unun eşdeğeri) indirilebilir. Bazı uygulamaların, ücretsiz olan "hafif" sürümleri vardır; umarız bunları, en iyi premium sürüme geçirecek kadar zevk alırsınız.

Kişilerinizi yedeklemenize olanak tanıyan aynı hesap, doğrudan size Google Play mağazasından içerik satın alma olanağı sağlayan finansal ayrıntılar da ekleyebilir. Para yatırma veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz ve ilk kurulum bir bilgisayardan beş dakikadan az sürer.

Google Play logosu

Google Play Store'daki Android kullanıcıları için milyonlarca uygulama mevcut olsa da, bazı geliştiriciler kendi sitelerinden veya alternatif uygulama mağazalarından indirmek için uygulamalarını kullanılabilir hale getirmeyi seçmektedir.Android Yazılım Yapan Firmalar 'ın uygulamalarını indirmek için Android cihazınızın web tarayıcısından bu siteleri ziyaret etmeden önce telefonunuzdaki bazı ayarları değiştirmeniz gerekir. Uygulamaları Google Play Store'un dışına indirerek, veri hırsızlığı şeklinde saldırma veya kendinizi virüslere karşı daha savunmasız bırakarak saldırıya geçeceksiniz; bu nedenle bu rotayı seçerseniz dikkatli olun.

Aslında Android telefonu kim yapar?

Herhangi bir telefon üreticisi, isterlerse bir Android telefonu yapmakta özgürdür. Motorola, HTC, Samsung ve Sony, Acer, Alcatel, Asus, Huawei, LG ve ZTE gibi kullanıcıların hepsi Android telefonlar (ve tabletler) üretti. Blackberry  , 2015 yılının sonunda ilk Blackberry Priv isimli Android telefonunu piyasaya sürdü .

Google herhangi bir Android telefonu yapıyor mu?

Google'ın OS'u (Android) sahip olmasına rağmen şirket, içinde çalışan akıllı telefonlardan hiçbirini yapmadı ( 2015'te Android tarafından desteklenen Pixel C tabletini yapıyordu ). Bununla birlikte, kendi marka akıllı telefonlarını 'Nexus' adı altında üretmek için yıllar boyunca çeşitli ahize üreticileriyle ortaklık kurdu.

Android Yazılım Yapan Firmalar Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Android Yazılım Yapan Firmalar için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz. Android Yazılım Yapan Firmalar yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.
Etiketler: andorid yapan firmalar android yazılım yapan firmalar

paylaş

İlgili YazılarYorumlar