Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
AMP Emlak Web Sitesi Tasarımı

AMP Emlak Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi tasarımı dünyasında yeni bir tasarım trendi konuşulmaya başlandı: AMP. “AMP” kısaltmasını duymaya devam edeceksiniz. Geçen sene AMP çok az kişi tarafından biliniyor ve kullanılıyordu. Ve şimdi 2017, ve AMP her yerde. Peki AMP ne demek? Web sitenizle ne ilgisi var? Neden bu kadar önemli? AMP Emlak Web Sitesi Tasarımı neden emlakçılar için önemli?

AMP Emlak Web Sitesi Tasarımı hızlandırılmış “Mobil Sayfalar”ın kısaltmasıdır ve hala çoğunluğun arasında yer almıyorsanız, yakında iyileşebilirsiniz.

2017’de AMP ve mobil kullanımın ne kadar önemli olduğunu anlamak için geçmişe dönüp bakmamız gerek. 2015 yılında daha fazla kişi bilgiyi bulmak için akıllı telefonlarına ve tabletlerine yönelmeye başlamıştı. Google bu eğilimi fark etti; mobil web sitelerinin yavaş yüklendiğini veya telefonlarda düzgün görüntülenmediğini de fark etti. Bu işiniz için iyi değil. Dolayısıyla, bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdi ve Hızlandırılmış Mobil Sayfa Projesi oluşturur . AMP Projesinin amacı, mümkün olan en hızlı şekilde kullanıcıya bir web sayfası sunmaktır. Web sitelerinin yıldırım gibi hızlı bir web sayfası oluşturmasına izin vermek için mevcut web teknolojilerini kullanan açık bir çerçeveden AMP HTML’ye dayanır.

Büyük şirketler yakında AMP trenine biniyorlar. Twitter, WordPress.com ve LinkedIn, AMP HTML sayfalarını ilk kullananlar arasındadır. İçeriğin tasarımdan daha önemli olduğu BBC, Mashable ve Huffington Post gibi haber siteleri de kullanmaya başladı. Mobil arama masaüstü aramasını ele geçirmeye başlarken, AMP geleceğin dalgası haline geldi. AMP’nin gerçekten web sitesi sayfaları değil makale için olduğunu unutmamak önemlidir.

AMP Emlak Web Sitesi Tasarımı

AMP’nin amacı, kullanıcılara mümkün olan en hızlı, en iyi mobil deneyimi sunmaktır. Ve bu tasarımda bir fedakarlık anlamına gelebilir.

Mobil sitelerin yavaşlamasının nedenlerinden biri tasarımdır. Bir çok kod bir web sitesi tasarımına gidebilir. Eklentileri, fotoğrafları ve sayfaları eklediğinizde işler yavaşlar. Özellikle emlak web sitelerinde birçok kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video kullanılması gerekir. AMP Emlak Web Sitesi Tasarımı bu yüzden emlakçılar için özellikle önemlidir.

Yavaş bir web sitesi kullanıcı deneyiminize zarar verebilir. İnsanlar bir evin ilanına tıkladıklarında anında açılmasını istiyorlar. Birkaç saniye bile beklemeleri gerekse çıkarak başka bir emlak web sitesine gideceklerdir.

Web sayfalarına girdiklerinde hemen hazır olmasını bekliyorlar. Anında memnuniyet sağlamamak, potansiyel bir müşterinin kaybolması anlamına gelebilir. Bu işiniz için iyi değil ve Google için de iyi değil. Dolayısıyla AMP, kullanıcının aradığı içeriği çok fazla ödün vermeden basit bir sayfa sunarak kullanıcıya mümkün olan en iyi deneyimi sunmayı amaçlamaktadır.

Ve işin ucu yine aynı noktaya geliyor. Evet, AMP SEO’yu etkiler. Daha iyi kullanıcı deneyimi, daha hızlı web sitesi, daha iyi sıralamalar. Şu anda AMP, SEO için bir sıralama faktörü değil. Ancak bu, bu durumun gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyor. Hatırlayın, bir zamanlar mobil uyumlu bir web sitesi sıralamaları da etkilemedi. Sonra  Google bir açıklama yaptı ve mobil uyumlu sitelerin üst sıralara taşınacağını söyledi.

Peki AMP Emlak Web Sitesi Tasarımı ‘na nasıl başlayabilirsiniz? WordPress kullanırsanız kullanabileceğiniz kullanışlı bir küçük eklenti var, aksi durumda bazı kodlamaları bilmeniz gerekiyor! Aksi halde, AMP Projesi web sitesine gidin ve kuralları ve düzenlemeleri öğrenin.

Web sitenizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmak için buradayız. Bir site denetimi planlamak için bugün MEDANİS Bilişim AŞ Pazarlama ve web geliştiricileri ile iletişime geçin.

 
About Author

Medanis Destek