Logo

AdWords Yeniden Pazarlama


paylaş
AdWords Yeniden Pazarlama

AdWords reklam kampanyası oluşturma basit birkaç işlemden ibaretmiş gibi görünse de aslında yapılması gereken birçok ayrıntı bulunur. Bu ayrıntıları uygulamazsanız reklamınız yine yayında kalacaktır ancak reklamınızdan en iyi verimi alabilmek için Google size birçok olanak tanıyor ve bu olanakları kullanarak neden daha çok ziyaretçi çekmiyorsunuz? AdWords Yeniden Pazarlama da bu olanaklardan birsi.

AdWords Yeniden Pazarlama ile daha önce web sitenize gelmiş olan ziyaretçilere veya mobil uygulamanızı kullanmış olan kişilere ulaşmanızı sağlar. Önceki ziyaretçiler veya kullanıcılar Google Görüntülü Reklam Ağı'nın parçası olan sitelere gezinirken veya Google'da ürünlerinizle alakalı terimleri kullanarak arama yaparken reklamlarınızı görebilir.

AdWords Yeniden Pazarlama yöntemi sayesinde web sitenize giren birisi daha sonra gezindiği web sitelerinde de sizin reklamlarınızı görür. Diyelim ki internet kullanıcılarından birisi web sitenize girdi ve çantaları inceledi ve almadan karasız bir şekilde çıktı. Bu kişi farklı sitelerde dolaşırken sürekli sizin web sitenizi ve baktığı ürünleri görür. Bu sayede sitenizdeki ürünleri unutmaz ve ilk fırsatta sitenize yeniden gelir. Bu özellikle e-ticarette etkili bir reklam yöntemidir.

AdWords Yeniden Pazarlama kampanyası oluşturmak istiyorsanız kişiselleştirilmiş reklamcılık politikasına uymanız gerekir.

AdWords Yeniden Pazarlama ile görüntülü reklam ağı oluşturmak istiyorsanız  kampanyanızı oluştururken "Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı" > "Pazarlama hedefleri" > "Harekete geçirme" > "Web sitenizde satın alma"yı seçin.

AdWords Yeniden Pazarlama ile arama ağı oluşturmak istiyorsanız kampanyanızı oluştururken kampanya türünüz olarak "Yalnızca Arama Ağı - Tüm özellikler" seçeneğini belirleyin. "Yalnızca Arama Ağı - Standart," veya "Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı - Standart" türünde bir kampanyanız varsa, kampanyanıza yeniden pazarlama listeleri ekleyemezsiniz.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Yeniden Pazarlama yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Yeniden Pazarlama işe yarıyor mu?

 

Etiketler: adwords yeniden pazarlama yeniden pazarlama adwords nedir google yeniden pazarlama

paylaş

İlgili YazılarYorumlar