Logo

AdWords Danışmanı


paylaş
AdWords Danışmanı

Çevrim içi reklamcılık yöntemlerinden birisi olan Google AdWords , yeni müşterilere ulaşmak ve işinizi büyütmek için en etkili yollardan biridir. Ancak başlamadan önce, sizin yatırım getirisini maksimize etmeniz için etkin bir AdWords reklamının nasıl kullanılacağını bilmeniz veya bu işin eğitimini almış bir AdWords Danışmanı ile çalışmanız gerekir.

Google AdWords Nedir?

Google AdWords, Google'ın sahip olduğu ve işlettiği çevrim içi reklamcılık platformudur. AdWords aynı zamanda dünyanın en büyük ve en çok kullanılan çevrim içi reklamcılık ağıdır ve milyonlarca işletme, yeni müşterilere ulaşmak ve işletmelerini büyütmek için AdWords kullanarak çevrim içi reklamlar sunar. 

AdWords Danışmanı Ne İş Yapar?

Google AdWords konusunda eğitimli kişiler yetişmesi için Google Partner adını verdiği bir çalışmaya başladı. Google AdWords konusunda katılımcılara önce online dersler veriyor ve daha sonra belli bir ücret karşılığında katılımcıları sınav yapıyor. Sınavı geçen kişiler AdWords Danışmanı unvanını alarak sertifika sahibi oluyor.

AdWords Danışmanı eğer kural dışı bir hareket yaparsa sertifikası elinden alınıyor. Bunun dışında AdWords Danışmanı belli dönemlerde yeniden sınava girerek elindeki sertifikasını koruması gerekiyor. Böylece her zaman en yeni bilgilere sahip olmuş oluyor.

AdWords reklamları vermek için aslında herkes bir AdWords hesabı açabilir. Bu bir e-posta hesabı açmak kadar kolay bir işlem. Ancak reklam vermek sanıldığı kadar kolay değil. AdWords'e reklam vermek istediniz diyelim. Urla Zeytinyağı kelimesine reklam vermek istiyorsunuz ancak sizinle birlikte başka kişilerde aynı kelimeye reklam vermek istiyor. Google en çok ödemeyi yapanın reklamlarını yayınlar. AdWords Danışmanı işte burada devreye girer.

AdWords Danışmanı hangi anahtar kelimelerin daha verimli olduğunu bilir. Geniş anahtar kelimelerin kullanılmaması gerektiğini ve negatif kelimeleri seçerek o kelimelerin reklamlarda çıkmamasını sağlamayı bilir.

Belki biraz uğraşarak siz de sistemi kavrayabilirsiniz ancak bu süre zarfında yaptığınız hatalarla büyük paralar kaybedebilirsiniz. Bu yüzden AdWords Danışmanı ile çalışmak her zaman daha karlı olacaktır.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Danışmanı yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Danışmanı ile çalışmak gerekli mi?

Etiketler: adwords danışmanı google adwords danışman adwords danışmanları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar