Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
AdWords Dönüşüm İzleme

AdWords Dönüşüm İzleme

Web sitenize daha fazla ziyaretçi akışı sağlamak için Google AdWords reklamlarından yararlanabilirsiniz. Google AdWords biraz maliyetli olsa da sonuçları itibariyle verimli olduğu için kullanılabilecek en iyi yöntemdir. Maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutmak için bazı çalışmalar yapılabilir. AdWords Dönüşüm İzleme aracı ile reklamlarınızın size geri dönüşünü izleyebilir ve bu sayede harcadığınız paranın işe yarayıp yaramadığını anlayabilirsiniz.

AdWords Dönüşüm İzleme özelliğini kullanarak, reklam tıklamalarının ne sıklıkta web sitenizde ürün satın alma, telefon çağrısı, uygulama indirme ile bülten için kaydolma işlemleri ve diğer değerli müşteri etkinlikleriyle sonuçlandığını görebilirsiniz.

Reklam kampanyası oluşturmak tek başına yeterli değil. Reklam çalışmalarınızın etkili olup olmadığını takip etmeniz gerekli. Şöyle düşünelim ayda 10.000 TL Google AdWords reklam giderleri için ayırıyorsunuz. Bir ay içerisinde verdiğiniz reklam giderinden fazla para size Google AdWords’ten gelmiyorsa yani kar etmiyorsanız neden reklam veriyorsunuz? Reklamlardan zarar edip etmediğinizi öğrenmenin en iyi yolu AdWords Dönüşüm İzleme aracı kullanmaktır.

Reklamlarınıza çok fazla tıklanıyor olabiliyor ancak bu reklamlarınızın başarılı olduğu anlamına gelmez. Reklamlarınızdan gelen kişiler bir şeyler satın alıyorsa veya sizinle iş yapmak için arıyorsa işte o zaman reklam hedefine ulaşmış demektir. AdWords Dönüşüm İzleme aracı reklamların hedefine ulaşıp ulaşmadığını anlamamıza yardımcı olur.

AdWords Dönüşüm İzleme aracı ile ayrıca reklamlarımızda ters giden bir durum olup olmadığını da anlayabiliriz. Belki de kullandığımız yanlış bir anahtar kelime var. Anahtar kelimelerden bazılarının gereksiz yere geniş girilmesi ve negatif kelime seçimi yapılmaması nedeniyle reklamlarınıza ilgisiz insanlar tarafından tıklanıyor ve bu yüzden reklamlardan size iş olarak yeterli dönüş gelmiyor olabilir.

Dönüşüm İzleme Aracı, kişiler reklamınızı tıklayınca ne olduğunu, yani ürün satın alıp almadığını, bültene kaydolup olmadığını, işletmenizi arayıp aramadığını veya uygulamanızı indirip indirmediğini gösteren ücretsiz bir araçtır. Değerli olarak tanımladığınız bir işlemin müşteri tarafından gerçekleştirilmesine dönüşüm adı verilir.

Sonuç olarak reklamlarınızın işe dönüşmüyorsa burada yanlış giden bir şeyler var demektir.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Dönüşüm İzleme yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Dönüşüm İzleme neden önemli?

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı