Logo

AdWords Bütçe


paylaş
AdWords Bütçe

Web sitenize trafik çekmenin birçok yöntemi var. Bu yöntemler içerisinden en hızlı ve etkili sonucu alabileceğiniz yöntem Google AdWords Bütçe ayırarak web sitenizin reklamlarını vermek olacaktır.

Diyelim ki yeni bir e-ticaret sitesi veya işletme kurdunuz. Web sitenizin duyulmasına ihtiyacınız var. En kısa sürede yeni müşteriler lazım. Bu yapabilmenin en kısa yolu web sitenizin reklamını vermek olacaktır.

Google AdWords reklamları için hesap oluşturduktan ve AdWords Bütçe faturalandırma ayarlarını yaptıktan sonra reklamınız en geç 24 saat içinde yayına alınır. Reklamınız yayına alındıktan sonra web siteniz Google arama motorunda ilk sıralarda görünür.

AdWords Bütçe ayarlaması iki şekilde yapılabilir. Birisi ön ödemeli sistemdir. Web siteniz için AdWords Bütçe ayarlamanızı yaptıktan sonra size sunulan ücreti ödersiniz ve ödediğiniz ücret bitene kadar reklamınız gönderilir. Bunu genelde kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen kullanıcılar tercihe eder. Ancak bu yöntem de reklamlarınız bittiği an hemen yeni ödemeyi yapmanız gerekir. Yoksa reklamlar anında yayından kaldırılır.

AdWords Bütçe için ikinci ödeme yöntemi kredi kartıyla ödeme yöntemidir. Bu yöntem en çok tercih edilen yöntemdir. Her ay otomatik olarak  kredi kartınızda belirlenen tutar çekilir böylece para ödeme derdi, reklam yayından kaldırıldı derdi olmayacaktır.

AdWords Bütçe tamamen size bağlıdır. Tıklama Başına Maliyet alındığı için reklamlara ne kadar tıklanırsa AdWords Bütçe o kadar azalacaktır. Yanlış anahtar kelime seçimi yapılırsa ve negatif kelime seçimi yapılmazsa AdWords Bütçe miktarı bir günde bile bitebilir çünkü gereksiz yere reklamlarınızı tıklayan çok kişi olacaktır.

AdWords Bütçe anahtar kelimelerinizdeki rekabet oranına göre değişir. Bir kelimenin tıklama başına maliyeti 1-2 TL olabilirken bazı kelimelerin 10-20 TL olabilir. Bu tamamen o kelime için reklam vermek isteyen kişi sayısına bağlıdır.

Google AdWords farklı bir sistemle çalışır. Şu kadar ödeyin tamam reklam yayınlanır gibi bir anlayış gütmez. Web tasarım kelimesine reklam vermek istediniz diyelim, çok sayıda kişi reklam vermek istediği için en yüksek parayı ödeyen kişinin reklamları yayınlanır.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Bütçe yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce Google AdWords neden önemli?

 

Etiketler: adwords bütçe bütçe adwords adwords bütçesi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar