Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
7 Adımda Başarılı Bir İşe Nasıl Başlanır?

7 Adımda Başarılı Bir İşe Nasıl Başlanır?

Yepyeni bir işe başlıyorsanız veya başlamayı düşünüyorsanız, doğru başlangıç ​​noktasını bulmak zor olabilir. Yapılacaklar listesi kesinlikle çok uzun. Ancak bu yazıyı okursanız, ilk adımı attınız demektir, tebrikler! Medanis Bilişim ile, yüzlerce kişinin bir web sitesi oluşturmasına ve çevrimiçi varlığını yönetmesine yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz; birçoğu cesurca kendi başlarına bir iş kurarak her geçen gün işlerini büyüten birer işletme sahibi. 7 Adımda Başarılı Bir İşe Nasıl Başlanır? yazımız size ilham kaynağı olacaktır.

7 Adımda Başarılı Bir İşe Nasıl Başlanır?

Piyasayı araştırın

Yeni işinizde başarıya ulaşmak için, yolculuğunuza başlamadan önce biraz araştırma yapın. Girdiğiniz pazardan iyi anlamda yararlanmak istersiniz. Büyük oyuncuların alanınızda kimler olduğunu, rakiplerinizi ve müşterilerinizin kimler olduğunu anlamaya çalışın. Araştırırken, benzersiz bir açı veya hedef bulmayı düşünün. Piyasanızdaki mevcut işletmelerin gözden kaçırdıkları ne? Gireceğiniz sektörün eksin ve açıklarını bulun ve bu alanda ilerleyin.

Bir yol haritası oluşturun

Araştırmayı yaptıktan sonra, işletmenizin neye benzeyeceğini ve kimlerin hedefleneceğini net bir şekilde anlamalısınız. Sonraki adım ne olacak? Zamanınızı planlayın. Her şeyi yazın ve son tarihlerini bir takvime işaretleyin; Bu yol haritanız olacak.

Bir yol haritası oluşturun

Bir bütçe ve bir iş planı oluşturun

Yol haritanız tamamlandığında bir bütçe belirlemeye hazırsınız demektir. Mali tahminlerinizde doğru olması için yeterli araştırma yapın. Çok sıkı bütçelere bağlı kalmak zor olabilir ve planladığınızdan daha fazla para kazanmak her zaman daha iyidir!

Birlikte ele alındığında, yol haritanız ve bütçeniz temel bir iş planı oluşturur. Yatırımcılara ihtiyaç duyan bir işletme açılıyorsanız, bu bilgiler fikirlerini belirleme zamanı geldiğinde çok değerli olacaktır. Tek başınasanız, takviminiz ve bütçeniz sizi odaklanmış ve zamanında tutmanıza yardımcı olacaktır.

Yepyeni bir web sitesi sahibi olun

Kalitenizi ve profesyonelliğinizi ispat edecek bir web siteniz yoksa, hiçbir işletme günümüzde başarıya ulaşamaz. Çevrimiçi varlığı, fikrinizi potansiyel müşterilere, ortaklara, yatırımcılara ve hatta ailenize ve arkadaşlarınıza paylaşmanın harika bir yoludur. Profesyonel bir web sitesi için bu işi gerçekten iyi yapan bir ajansla yapmalısınız.

Kendinizi Tanıtın

Kapılarınızı açmaya hazır mısınız? İster fiziksel bir dükkan, ister sadece çevrimiçi bir işletme, isterse de her ikisi de, lansmanınızı resmi olarak kitlelere duyurmak istersiniz. Facebook ve Twitter’da yeni işinizi paylaşarak o meşhur kırmızı kurdeleyi kesin. Girişiminizi anlatan eğlenceli, kısa bir wp_betawpposts yazısı yazın ve hikayenizi anlatın. Başka harika bir ipucu, yeni işiniz hakkında bir bülten oluşturmaktır.

Sonuçlarınızı analiz edin ve değerlendirin

Bir iki ay ayakta kaldıktan sonra, geri adım atmak ve performansınızı değerlendirmek için zaman ayırın. Büyük resme bakmak zor olabilir, ancak bunu yaparak fark yaratabilirsiniz. Sitenizin ziyaretçilerinin davranışlarını anlamak ve tercihlerini keşfetmek için Google Analytics’i kullanabilirsiniz. Çevrimdışı tarafta kendinize, çalışanlarına veya eşinize neler olup bittiğini ve neyin çalışmadığını sorun. Müşterileriniz nereden geliyor ve bunlardan daha fazlasına nasıl erişebilirsiniz? İşinizden, ürünlerinizden veya hizmetinizden memnun musunuz? Bu soruları yanıtlamak ve işinizi buna göre optimize etmek esastır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

7 Adımda Başarılı Bir İşe Nasıl Başlanır? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek