Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
5 Tasarım Hatası Nasıl Engellenir?

5 Tasarım Hatası Nasıl Engellenir?

İyi bir web sitesi için araştırma, kısıtlama ve nihai olarak iyi bir göz yeterlidir. Herhangi bir ortalama kişi bir web sitesine bakabilir ve “Ben bunu yapabilirim!” diye düşünebilir. Şablonlar ve seçeneklerle patlayan bir kaynaktan web sitenizi oluşturmak için çalışma yaparsanız, kötü web tasarımının birçok tuzağına düşebilirsiniz. Her eklenti seçeneğini kullanmanız gerekmez. Trend olan her zaman en iyi cevap değildir ve basit ögeler planlamadan kaçınılabilir. Aşağıda, birçok kendi web sitesini yapan web tasarımcısının karşılaştığı sorunları ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi yakından inceliyoruz. 5 Tasarım Hatası Nasıl Engellenir?

ÇOK FAZLA ŞEYE ODAKLANMAK

Sorun: Kullanıcılarınızın sitenizin sunduğu şeyleri, orada neler bulabileceklerini, değer yarattığını, nereye gideceğinizi belirtin, içeriğinize SEO oluşturun, AdWords’ünüzü güçlendirin ve bu konuyla ilgili bir hikaye anlatmasını istiyorsunuz. Hepsine sahip olmak istiyorsunuz! Yapamazsınız. En azından ana sayfanızda değil.
Çözüm: Ana sayfanıza geldiğinde daha az şey olmalı. Yavaşlatın ve ziyaretçilerinizi bir sonraki, bilgilendirici bölümlere taşıyacak sezgisel, harekete geçirici ögeleri ekleyin. Bizi yanlış anlamayın, bunların hepsini web sitenizde yapmak önemlidir. Ancak ana sayfa için yalnızca birkaç satır metin ve bunu yapmak için basit bir grafik yeterli olacaktır.

 YETERLİ DEĞİL 

Sorun: Bir web sitesini geliştirmeye çalışırken, kullanıcılarınızı daha iyi yaşatabilmek için bazı önemli ögeleri eklemeyi unuttunuz. Arama çubuğu yok, eylemler çağırılmaz ve düzenlenmemiş bir içerik düzeni ziyaretçiler için kötü bir deneyim yaratır.
Çözüm: Web sayfalarınızda bir arama çubuğu bulunmalıdır. Ziyaretçileri zamandan tasarruf ettirir ve navigasyonu basitleştirir. Sayfalarınızı gözlerinize yönlendirmek için net bir hiyerarşi ile sayfalarınızı hızlıca tarayacak kadar basit tutun. Ziyaretçileri bir sonraki bölüme yönlendirmek için harekete geçirici düğmeleri kullanma çok değerlidir. Tasarlamaya başlamadan önce bunu planlamak başarının anahtarıdır.

Sonsuz Kaydırma 

Sorun: Masaüstünde çarpıcı bir web sitesi tasarladınız. Metnin bu paragrafının mobil ortamda görüntülendiğinde iki iPhone uzunluğuna kadar uzanacağını tamamen unuttunuz. Bunları kim okuyacak?
Çözüm: Etkili bir yanıt veren tasarım veya mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web tasarımı oluşturmak için, kullanıcı bir mobil cihaz üzerinde çalışırken web sayfanızda oluşturulan yatay ızgaraların dikey listeler halinde daraltılmasını sağlayın. İçeriğin gruplandırılması veya yeniden düzenlenmesi, kötü tasarımlardan kaynaklanan sonsuz kaydırmayı önlemeye yardımcı olabilir.

GİZLEME İLETİŞİM BİLGİLERİ 

Sorun: Birkaç telefon numarası bulma, adres, e-posta veya iletişim bilgilerini bulamama, bulunması kolay yerler. Kullanıcıları web sitenize yönlendirmeye çalışmak için tüm bu zaman ve enerjiyi koydunuz ve bir kez oraya gittiyse, işinize nasıl ulaşacaklarını asla dahil etmediniz!
Çözüm: İşiniz herkesin işi olmalıdır. Kullanıcıların sizinle iletişime geçebileceği birden çok yol sağlanması, onların tercihlerine cevap veriyor. Bu bilgilerin her sayfada olduğundan emin olun.

ANTİSOSYAL OLMAK 

Sorun: Sosyal paylaşım ağ sitelerinizi bağlamayı unutmak.
Çözüm: Birçok kişi, sadece bir web sitesinde listelenen temel bilgileri aramaktadır. Bir markayı ne hale getiren hikayeyi ve arka planı istiyoruz. Sosyal medyalarınızı bağlamayı unutmak büyük başarısızlıktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
5 Tasarım Hatası Nasıl Engellenir? için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.
About Author

Medanis Destek