Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
2018’de Trend Olacak Pazaryeri E-ticaret Modelleri

2018’de Trend Olacak Pazaryeri E-ticaret Modelleri

Bill Gates’in en sevdiğimiz sözleri arasında birinci sıradaki sözü şudur: “İşletmeniz internette değilse işiniz bitti.” Şu bir gerçek ki dijital dönüşümle ilgilenmeyen işletmeler yarışmayı kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Değişen zamanlara adapte olan bu iş modelleri, birden fazla turda yatırım yaparak, milyarlarca gelir elde ediyor ve küresel pazarda kazanıyorlar. Başarı hikayeleri için Airbnb, Amazon, Zappos, YouTube vb. web sitelerine bakmak yeterli. 2018’de Trend Olacak Pazaryeri E-ticaret Modelleri ile 2018’de daha fazla kazanabilir ve rekabette önde gelen firmalardan birisi olabilirsiniz.

2018’de Trend Olacak Pazaryeri E-ticaret Modelleri

Çevrimiçi Seyahat Rezervasyonu

Seyahat rezervasyonu, e-ticaretin ortaya çıkışı ile ters yönde değişen bir endüstridir. Daha önceki günlerde, bilet rezervasyonu, otel rezervasyonu, nakliye düzenlemeleri vb. için bir komisyon talep eden arabulucular, tüm endüstride tehlike oluşturuyordu.

Seyahat, çevrimiçi pazar modeline girerken, bir kez ve tamamen değişti; çevrimiçi seyahat rezervasyonu, konaklama planlaması, hatta gezginler için kolayca uygun fiyatlı, rahat ve huzurlu bir tur planı hazırlandı. Hatta, artık online seyahat rezervasyon servisleri yardımıyla, evinizden başlayarak istediğiniz yere kadar seyahat planlamanız mümkün. Hazır betiklerin geniş bir yelpazesi girişimcilere yapımında tarihin bir parçası olmalarını sağlar.

Çift Taraflı Pazarlar

Amazon, gittigidiyor, Letgo, Ebay, Zappos, Alibaba ve diğer çeşitli online mağazalar çevrimiçi ticaretin kimliğini oluşturdu. Bazı eski web sitelerinin büyüme istatistiklerine kıyasla çok çeşitli şekillerde büyüdüler. E-ticaret mağazaları kavramı, ev tabanlı ticaret sahiplerinin bile pazaryeri yazılımlarını kullanarak çevrimiçi mağazalar inşa etmeye çabaladığı kadar yaygınlaştı.

Aslında, çift taraflı pazarların geleceğinin 2020 yılına kadar 1 trilyon dolara ulaşacağı tahmin edilmektedir. E-ticaret mağazalarının günümüzdeki büyüme oranları, çevrimiçi satışların yakın gelecekte düşüş göstermeyeceğini de göstermektedir.

Video Kanalları

Yapılan araştırmalara göre, ortalama bir yetişkin video paylaşım sitelerinde günde yaklaşık 5,5 saat harcıyor. Çevrimiçi video paylaşım siteleri ve uygulamaları çoğu akıllı telefonda bulunuyor. Canlı akış, talep üzerine video, görüntüleme başına ödemeler ve diğer video akış hizmetleri bir sürü dünya genelindeki günlük kullanıcıların saatlerini de kazanıyor.

Çevrimiçi Otel Rezervasyonu

Airbnb, Homeaway vb. oteller rezervasyonunda bir devrimi başlattı. Telefonla yapılan rezervasyonlar da normaldi; ancak genellikle dolandırıcılık ihtimali vardı ve genellikle hassastı.

Çevrimiçi otel rezervasyonunun gelişiyle birlikte sahne değişti. Aslında, sahne ter içinde yorulmaya gerek kalmadan konaklama planlamak ve gerçekleştirmek için sürekli olarak gelişmektedir. Örneğin Google Haritalar’ı kullanın; hizmet, kullanıcıların günün çeşitli yerlerinde belirli bir mülkün en çok, nereden geldiğini ve hangilerinin kullanılamadığını bulmasına yardımcı olmak için yapılandırılmıştır.

Benzer şekilde, Airbnb gibi online konaklama rezervasyon hizmetleri, saatlik rezervasyon hizmetleri sunarak seyahatte eğlencenin ve kolaylığın tadını çıkarmaktadır. Airbnb’nin başarı öyküsü tarafından yönlendirilen kollektif mülk sahipleri, hazır bulut tabanlı komut dosyalarını kullanarak kendi seyahat portallarını oluşturuyor.

Son düşünceler

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte, 2018 yılının e-ticareti bir sonraki evrim aşamasına nasıl geçireceğini merak ediyoruz, ancak merak ediyoruz. Yakın gelecekte hızlanması beklenen bazı iş modelleri. Onlara dikkat edin.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

2018’de Trend Olacak Pazaryeri E-ticaret Modelleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 
 
 
 
 
About Author

Medanis Destek