Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
2018’de Duyarlı Emlak Web Sitesine Odaklanın

2018’de Duyarlı Emlak Web Sitesine Odaklanın

2018 için henüz bir teknoloji stratejisine karar vermediyseniz, bir ipucu: Yeni stratejinizin size gittikçe daha fazla ziyaretçi getirdiğinizden emin olun. Artık masalarımıza zincirlenmiyoruz ve artık artan sayıda akıllı telefon, tablet ve diğer ultra taşınabilir cihazlara erişime sahibiz. Bu yüzden 2018’de Duyarlı Emlak Web Sitesine Odaklanın.

  • Bu, çevrimiçi tüketim alışkanlıklarımızı çarpıcı bir biçimde değiştirdi ve geliştiricilerin, tasarımcıların ve işletme sahiplerinin bir web sitesini kurup yenilemek ya da bir çevrimiçi pazarlama kampanyası başlatmak için düşünmeleri gereken bir şey.
  • Mobil tarama, hızla yeni bir norm halini alıyor ve bu nedenle, mobil uygulama geliştirme ve duyarlı web tasarımı bu yılın önde gelen kelimeleri arasında.

Duyarlı, Mobil Web Siteleri Oluşturma
Esasen, duyarlı olması için tasarlanmış bir web sitesi çok çeşitli cihazlarda iyi çalışacaktır. Hangi cihazın görüntülendiği hangisinin ekran çözünürlüğüne uyarlanacak ve kullanıcıya mümkün olan en iyi izleme deneyimini sağlayacak.

  • Belirli çözünürlükler için birkaç siteyi tasarlayan zaman ve kaynak harcamak yerine, esnek bir sitenin tasarımına yoğunlaşın.
  • Bu yaklaşım ilerlemenizi sağlayacak, çünkü sadece telefon veya tablet ayrımı söz konusu değil. Her telefonun ve her tabletin kendine has ekran boyutu var. Web sitenizin tüm ekran boyutlarında düzgün açıldığından emin olmalısınız.
  • Buna uygun olarak dikkat edilmesi gereken diğer kelimeler: medya sorguları, akış şemaları düzenleri, esnek görüntüler ve dinamik yeniden boyutlandırma.
  • Medanis Bilişim AŞ, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve mobil pazardaki görünürlük oranınızı aynı anda artıracak bir gayrimenkul web sitesi oluşturabilir.

Hedef Pazarınızı Bilin Ama Seçeneklerinizi Sınırlamayın

Sizin için en iyi teknolojiyi kullanın.

Kullanılabilirlik

Google, istediği standartlardaki sitelere ziyaretçi göndermek istiyor. Araştırmacılar sitenize gidip hemen arama motoru sonuç sayfalarına dönünce Google, sitenizin o arama terimi için en iyi seçenek olmayabileceğine dikkat çekiyor.

İçeriği az olan veya normal sitenizden önemli ölçüde farklı görünen bir mobil siteniz varsa, masaüstü sürümünde buldukları bir şeyi arayan geri dönüş ziyaretçilerini boşa çıkaracaksınız. Eğer hiç bir mobil site yoksa, ziyaretçilerin %61’i bir site bulmak için Google’a dönecektir. Her iki durumda da hemen çıkma oranınız artacak ve sıralamalarınız düşecektir. Duyarlı bir web tasarımı sayesinde, ziyaretçiler istedikleri içeriği okudukları bir biçimde alacaklardır.

Yinelenen içerik

Endişelenmeyin, ana site ile aynı içeriğe sahip bir mobil site, Google tarafından vurulmayacaktır. Ancak, webde iki yerde aynı içeriğe sahip olacaksınız, bu da sizin için rahatsız edicidir ve ziyaretçileri sitenizin yanlış sürümüne getirebilir. Duyarlı olarak tasarlanmış bir web sitesi, içeriğin yalnızca internette tek bir yerde bulunması anlamına gelir.

Mobil aramalar için sıralama

Google, mobil aramalarda daha yüksek mobil mobil siteler için optimize edilmiş sitelerden oluştuğunu açıkladı. Google, duyarlı web tasarımını önerir; yani, duyarlı tasarımlı siteniz, mobil arama için özel olarak mobil cihazlar için tasarlanmış bir site olarak derecelendirilir. Bu özellikle yararlıdır.

Bağlantı kurma

Duyarlı bir web tasarımıyla, ana sitenize bir bağlantı, mobil sitenize bir bağlantı oluşturur. Mobil siteler hala yeni, bu nedenle mobil aramadaki rekabetinizde daha az geri bağlantı olacak.  Mobil kullanım arttıkça ve web yöneticileri mobil sitelere bağlanmaya başladığında, hem mobil hem de masaüstü sitelerindeki geri bağlantılarınız daha güçlü bir arka bağlantı profili oluşturmak için birleşecektir.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

2018’de Duyarlı Emlak Web Sitesine Odaklanın yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek