Logo

2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri


paylaş
2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri

Günümüzde eski teknolojiye sahip bir web siteniz varsa başarılı olmak gerçekten zordur. Web tasarım trendleri sürekli değişiyor ve ilerliyor. Artık 90'lardan kalma web siteleri ile işinizi sürdüremezsiniz. Veya 90'lardan kalma gibi görünen bir web sitesiyle. Tabletlerin ve akıllı telefonların, çeşitli ekran boylarındaki bilgisayarların kullanıldığı bir dönemde yaşıyoruz. Modern web tasarımları bile on yıl gibi kısa bir süre içinde eski haline gelecektir. Birkaç yıl önce bile responsive yani duyarlı tasarımın zorunlu olabileceğini kimse düşünmüyordu. 2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri 'nin farkına vararak web sitesi tasarımınızı yeni trendlere göre yaptırabilirsiniz. Web tasarım ajansınızın son trendleri takip ettiğinden emin olun.

2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri 'nden uzak kalmak için web sitesi sahipleri sürekli artan standartlara ve beklentilere ayak uydurabilmek için yeni tasarımlara ve teknolojiye sürekli adapte olmalıdır.

Aşağıda, modern teknoloji sahnesindeki yerini kaybeden birkaç web sitesi tasarımı trendi ve öğesi bulunmaktadır.

2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri : 

Web Sayfaları için "Mobil" Sürümler

Web sitelerinin mobil sürümleri hızla 2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri haline geliyor. Bunlar daha etkin ve kullanıcı dostu "duyarlı tasarım" (responsive) ile değiştiriliyor. Bir dizüstü bilgisayara, masaüstüne, akıllı telefona, multimedya oynatıcıya veya tablete göz attığınızda bağımsız olarak, web sitelerinin sorunsuz bir şekilde yüklenmesini istiyorsanız responsive tasarım kullanmalısınız.

Tıklanabilir unsurlar

2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri : Türkiye'de web sitelerinin çoğunluğu tıklamayla kaydırma işlemine öncelik veriyor. Bir kaydırma tasarımı genellikle daha hızlı yüklenir, çünkü kullanıcı düğmeleri veya bağlantıları tıklamakla daha az rahatsızdır.Bu, küçük bir ekranı doğru bir şekilde tıklamayı zor bulan mobil kullanıcılar için özellikle idealdir. Tıklanabilir unsurlar yerine kaydırmayı ön planda tutmalısınız.

Aşırı Kompleks Tasarımlar

2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri 'nden slayt gösterisi, görüntü döngüleri, renkli fontlar ve benzerlerini kullanan tüm tasarımlar da artık eskimiş ve basit, temiz tasarımlarla değiştiriliyor. Apple, iOS 7 ile minimalist rota seçtiğinde, sayısız web tasarımcısı bunu uygun buldu. Bu yeni eğilime ne kadar uzun süre dayanacağını öğrenmek için birkaç yıl daha beklemek zorunda kalacağız!

2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri : Basit Fontlar ve Tipografi

İronik bir şekilde, basit yazı tipleri, basit tasarımlar tarafından ortaya çıkarılan patlayıcı popülaritesine kıyasla çok daha az alakalı. Görünüşte donuk ve ilginç olmayan yazı tipi unsurları, daha egzotik ve cesur yazı tipleri lehine aşamalı olarak uzaklaştırılıyor. Benzersiz tipografi sadece estetik açıdan üstün kabul edilmekle kalmaz, aynı zamanda geçerli font stilleri ile iletişim kurabildikleri için web sitesi sahipleri için bireyselliklerini ifade etmeleri için yeni bir yol sunar.

Metin-Ağır Tasarımlar

2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri : Birçok tasarımcı yükleme sürelerini engelleyen çok fazla resimden endişe ettiğinden, metin tabanlı bir yaklaşım verimliliği açısından elverişli hale geldi. Artık çevrimiçi ağları ve daha grafiksel olarak yetkin PC'leri geliştirdik, büyük hacimli grafikler artık büyük bir sorun değil. Artık telefonlar ve tabletler bile bu türden içeriği sorunsuz bir şekilde yükleyebilir. Dahası, videoların oluşturulması daha kolay ve daha ucuz hale geldi ve çoğu işletme şimdi onları web tasarımlarına entegre ediyor.

Birden Fazla Sayfa

Yapısal ve SEO sebeplerinden dolayı görünüşte sınırsız sayfalara sahip siteleri görmek standart halini aldı. Artık arama motorları, sıralamaları için sayfa alaka düzeyini hesaba katıyor ve çoğu arşivlenen sayfa güncellendi.  Sayfa kaydırıldığında ek içerik yüklenir. Daha önce de belirtildiği gibi bu yeni tasarım, tıklamanın azaltılmasına ve mobil kullanıcılar için navigasyonun daha kolay yapılmasına yardımcı olur.

2017'de Eski Web Tasarım Eğilimleri : Ucuz, orijinal olmayan fotoğraflar

Stok fotoğraflarının kabul edilebilir olduğu zaman artık geride kaldı. Birçok web tasarımcısı, görüntüleri için "ücretsiz fotoğraflar" kullanıyor. Artık işletmeler, tüketiciyle gerçekten iş kimliğini yakalayan benzersiz ve çekici resimlerle bağlantı kurmaya çalışıyor olmalı.

Etiketler:

paylaş

İlgili YazılarYorumlar