Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Ziyaretçilerinizin Hoşuna Gidecek Müthiş Tasarım Hileleri

Ziyaretçilerinizin Hoşuna Gidecek Müthiş Tasarım Hileleri

Web sitenizin tasarımı bittiğinde ziyaretçileriniz dikkatini çekmek için neler yapabileceğinizi düşünmelisiniz. Örneğin, ana sayfanız, başlık ve şablonunuz, sitenizin yalnızca, kalıcı bir izlenim bırakmak için özelleştirebileceğiniz yönlerinden bazılarıdır. Animasyon, paralaks kaydırma ve ışık kutularını ziyaretçileri gerçekten şaşırtmak ve sitenizde sörf yapmaya devam etmelerini sağlamak için kullanabilirsiniz. Kolayca uygulayabileceğiniz pek çok web tasarımı ipucu ve püf noktası vardır ve Ziyaretçilerinizin Hoşuna Gidecek Müthiş Tasarım Hileleri:

Animasyonun gücü

Ayakkabı tasarımcısı Tamar Shalem, site ziyaretçilerini gerçekten çekmek için animasyonun gücünü kullanıyor. Web sitesine ulaştığınız dakika, bunun bir başka ayakkabı mağazası olmadığını kolayca fark edeceksiniz. Sevimli menü simgeleriyle animasyonlu bir başlıktan, şık, hareketli ayakkabılara ve patlamanın satışını gösteren yanıp sönen mesaja kadar bu çevrimiçi mağazayı unutmayacağımızı söylemek güvenlidir.

Animasyonun gücü

Video arka planlarını canlandırmak

Tam bir hizmet somut uzman servis sağlayıcı olan bu web sitesi, işlerine özgü eşsiz bir video arka planına sahiptir. Sitenizin ziyaretçilerinin işinizin neyle ilgili olduğunu anlamasını istiyorsanız, web sitenize bir video arka planı veya biraz animasyon eklemeyi deneyin. Ne yaptığınızı tam olarak temsil eden veya ziyaretçilerinizi meraklı tutacak kadar belirsiz olan medya seçtiğinizden emin olun.

Video arka planlarını canlandırmak

Paralaktın kaydırılmasının çekici etkisi

Sitenize boyut eklemek, ziyaretçilerinizin ilgisini çekmek için harika bir yoldur. Bu moda fotoğrafçılığı web sitesinde paralaks kaydırma efekti içeren notlar alın. Parallax, web sitenizin arka plan görüntüsünün ön plana yerleştirilen bir görüntüden daha yavaş ilerlediği popüler kaydırma efektini ifade eder.

Paralaktın kaydırılmasının çekici etkisi

Fotoğraf galerisi

Resimler genellikle kelimelere göre çok daha güçlü olduğu için, web sitenizdeki güzel bir galeri, yaptıklarınızı göstermek ve ziyaretçinizin dikkatini hemen çekerken mükemmel bir yoldur. Fotoğrafçı Joern Pollex ustaca fotoğrafçılık becerilerinin genişliğini göstermek için bir galeri kullanıyor.

Bin kelime galerisi

Metin ve resim arasındaki uyum

Ziyaretçilerinizi sitenizi birkaç saniye içinde güldürüyor musunuz? Eğer öyleyse, onlarla sizin ve markanızla ilgilenmekten emin olabilirsiniz. Bu web sitesi anlık ve kalıcı bir izlenim bırakmak için mükemmel bir metin ve resim işbirliği oluşturdu.

Metin ve resim arasındaki akıllı duet

Yüksek kaliteli resimler ekleyin

Yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için fotoğraf portföyünüz olması gerekmez. Gereksinimlerimizi vurguladığımız gibi, bir fotoğraf galerisi sitenizi ziyaret edenlerin ilgisini çekmenin en mükemmel yoludur. Ana sayfasındaki etkileyici bir tam ekran görüntüsünden nefes kesen bir fotoğraf galerisine kadar Dory Younes, dakikalar içinde dünyasına taşıdı. Sabit başlıklar, site ziyaretçileriniz aşağı doğru ilerledikçe bile sayfanın üst kısmında kalır.

Kullanıcıların Seçimi: Sabit başlık

Müzikal başlık

Web sitenizin amacını açıkça gösteren bir video geçmişine veya animasyona sahip olmaktan söz ettik. Aynı şekilde bir müzisyen iseniz, sitenizin ziyaretçilerini müziğinizin tadına bakmadan selamlamıyorsun? Müzisyen Mickey Factz şimdiye kadar karşılaştığımız en yaratıcı başlıklardan birine sahip. Böyle kişisel bir dokunuş uzun bir yol kat ediyor.

Müzikal başlık

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, sosyal medya reklamları, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Ziyaretçilerinizin Hoşuna Gidecek Müthiş Tasarım Hileleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek