Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yeni Girişimcilere Harika İpuçları

Yeni Girişimcilere Harika İpuçları

İyi bir girişimci olmak ve kendi işinin patronu olmak birçok kişinin ana hedeflerinden birisi. Girişimci olmanın pek çok yararı var, ancak her zaman kolay bir iş değil. Başlamanın da başarılı olmanın da zorlayıcı olduğu süreçler yaşayabilirsiniz. Ancak bilinçli bir başlangıç yaparsanız tüm çalışmalarınızın ve çektiğiniz zorlukların karşılığını fazlasıyla alırsınız. Yeni Girişimcilere Harika İpuçları ile size ilham verebilecek bir yazı hazırlamaya karar verdik.

Başarılı yatırımcılar ve şirket sahipleri ile yıllar içinde yapılan görüşmelerde başarılı insanların birçok ortak özelliği ortaya çıkmaya başladı. Bir başka deyişle, iş dünyasında başarılı olmanın, yeniden keşfedilmesine gerek yok. Başarılı kişilerin özelliklerini bilmek ve bunları uygulamak son derece yararlı olabilir.

İlk girişimciler için bu harika ipuçları, kilit zorluklara ışık tutmaya yardımcı olabilir.

Risk almak

İşteki durgunluk yanlış bir karardan daha büyük bir olumsuz etkiye sahip olabilir. Hesaplanan riskleri almak iş dünyasında gereklidir. Girişimciler her ne kadar bilinçli olsa da kötü olasılıkları göz önünde bulundurarak ve bu risklerin farkında olarak yine de denemeyi seçmişlerdir. Hangi bilginin mevcut olduğu konusunda karar vermeleri gerekir.

Mobil uygulama zenginlerine bir bakın biraz kredi çekerek veya kenardaki birikimlerini gözden çıkarak mobil uygulama fikirlerini gerçekleştirmeselerdi bugün bu zenginlikte yaşayamazlardı. Şu bir gerçek ki herkes kendine iyi bir yatırımcı bulacak kadar şanslı değil. Kendi e-ticaret sitenizi kurarken veya herhangi bir işe başlarken bazı riskleri almak zorundasınız.

Kendinizi Eğitin

Bir girişimci olarak sağlıklı bir zihniyet elde etmek, bir işletmenin başarısı için kritik önem taşır. Olumlu alışkanlıklar oluşturmak için kendinizi eğitin; yardımcı olmayan kalıp ve alışkanlıkları ortadan kaldırın veya azaltın. Zorluklara sağlıklı bir bakış açısı kazandırmak için zihninizi çalıştırın. Bu konuda bazı harika kitaplar var.  Sürekli beyin fırtınası yapın, Gireceğiniz sektörün hangi noktalarda eksikleri olduğunu, rakiplerinizin neyi kötü yaptığını bulun ve siz bu eksik ve kötü kısımları en iyi şekilde yaparak fark yaratın.

Yardım isteyin

Bir işe başlamak kolay değil. Girişimciler, özellikle ilk işleri kurmaları gerektiğinde yardım istemek zorundadırlar. Utangaç olmayın, ancak gerekiyorsa akranlarınızdan, arkadaşlarınızdan ve ailenizden yardım isteyin. Yardım istenmezse nadiren verilir, bu yüzden isteyin. Başka bir seçenek, danışmanlık hizmetleri yoluyla yardım almaktır .

Öğrenmeye başlayın

Girişimciler, yol boyunca birçok yeni şey öğrenmek zorunda kalacaklar.  En başarılı girişimciler hevesli öğrenicidir. Endüstriniz, web siteleri, uygulanıyorsa e-ticaret, bir hizmetin perakende satışı vb. ile ilgili bilgi edinmeye başlayın. Çevrimiçi olarak birçok harika bilgi var.

Rahat Belirsizlik

Bilinmeyenden güç alarak belirsizlik zamanlarında rahat olun. Rahat belirsizlik sadece budur. Bir işletme sahibi olarak, vaktinden önce tüm cevapları bilemezsiniz. Belirsizlik zamanlarında kararlar vermek insanlara kolay gelmez. İş dünyasında bu bir zorunluluktur. En başarılı girişimciler esnektirler ve belirsizliklere rağmen bir gidişat çizebilme yeteneğine sahiptirler.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Yeni Girişimcilere Harika İpuçları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek