Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yemeksepeti Scripti

Yemeksepeti Scripti

Web sitenizden sipariş verebilme özelliğine script denir. Yemeksepeti Scripti  en çok tanınan sitelerden olduğu için Google arama motorundan insanlar bu şekilde aramaktadır. Aslında script özelliği e-ticaret sitelerinin hepsinde kullanılır. Script olmazsa siteden sipariş verilemez. Ürün seçme, ürünün bedeni, rengini seçme bunlar hep script özelliği sayesinde yapılmaktadır.

Yemeksepeti Scripti yemek sektörü olduğu için porsiyon, promosyon gibi seçenekler çıkmaktadır. Yani her sektöre, satacağınız ürüne göre script düzenlenebilir. İstediğiniz renkte, tasarımda script yaptırabilirsiniz. Yemeksepiti Scripti ile aynı olmasına gerek yok. Yemeksepeti Scripti basit ve işlevsel olduğu için insanlar tarafından beğenilerek kullanılıyor. Siz de aynı şekilde bir tasarım isteyebilirsiniz.

Yemeksepeti Scripti çalışmasının en önemli faktörü mobil uyumlu olmasıdır. Günümüzde yemek siparişinden bir çok alışverişe kadar mobil cihazlar ve tabletler kullanılmaktadır. Yemeksepeti Scripti özelliği bir alışveriş sitesinin olmazsa olmazlarındandır. Sipariş sistemimiz sayesinde teknik konularla ilgilenmek zorunda kalmayacak pazarlama alanına odaklanacaksınız. Bir kere ücret ödeyerek web siteniz yayında olduğu sürece kullanabilirsiniz. Sürekli ücret ödemeniz gereken bir sistem değil.

Yemeksepeti Scripti daha doğrusu sipariş scripti özelliği açık kaynak kodlu olduğu için firmayla çalıştan sonra firmaya bağlı kalmazsınız. İleri ki dönemde yapmak istediğiniz değişiklikleri ister çalıştığınız firmayla isterseniz herhangi bir yazılımcıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yemek sektöründe restoranların çoğu yemeksepetiyle çalışmıyor özellikle daha küçük şehirlerde durum böyle. Pazardaki bu açığı yöresel bir yemek web sipariş sitesi kurarak değerlendirebilirsiniz. Yemeksepeti Scripti özelliklerini az çok anlamışsınızdır ve konuya hakimsinizdir. Bulunduğunuz şehirdeki restoranlarla anlaşmak ve yöre halkına sitenizi duyurmak işin başarılı olmasını sağlayacaktır. İleri ki dönemde ise yemeksepetinin karlılık oranı olmayan ilçe, illere bayilik vermediği yerleri tespit edip sitenizle o bölgelerde hizmet verebilirsiniz.

Sadece yemek siparişinde değil Yemeksepeti Scripti özelliğini damacana su siparişi, tüp siparişi, pastane, kırtasiye, halı yıkama, böcek ilaçlama gibi insanların evine giderek hizmet götürebilecek her firma kullanabilir.

İnsanlar neden online yemek siparişini sever?

Yemeksepeti Scripti Online sipariş, günlük paket siparişinin % 30’unu temsil ediyor. İki temel sebep:

Çok kullanışlı

Bugün, akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde her zamankinden daha fazla insan çevrimiçi sipariş ediyor. Araştırmalar, müşterilerin yaklaşık % 69’unun çevrimiçi bir mobil cihaz kullanarak yemek siparişi verdiğini gösteriyor. İster trafik sıkışmış olsun, ister otobüste veya iş molasında, eve gelene kadar veya aramaya başlayana kadar beklemek yerine herkes hızlı ve kolay bir sipariş verebilir.

Kolaylık - müşterilere çevrimiçi yemek siparişi vermenin temel avantajı

Yanlış anlamalar ve hayal kırıklığı olmaz

Telefon konuşmalarında en büyük sorunlardan biri, yanlış anlamaların oldukça kolay gerçekleşebilmesidir. Genellikle restoranda veya hattın diğer ucundaki gürültüye bağlı olarak, tek gereken bir siparişin güvenliğini aşmak ve bir müşteriyi hayal kırıklığına uğratmaktır. Yemeksepeti Scripti online sipariş verildiğinde, tüm tercihler doğrudan müşteri tarafından belirtildiğinden karışıklığa veya yanlış anlamalara yer yoktur.

Restoranınız için çevrimiçi sipariş vermeyi düşünmeniz için daha fazla neden

Ne kadar iyi olursanız olun, çevrimdışı sipariş çevrimiçi ortamda mevcut sınırlamaları içermektedir. İşte bazı örnekler:

Çevrimiçi yemek siparişleri 7/24 açık

Restorantınız 7 gün 24 saat açılmayabilir, ancak çevrimiçi olarak, her müşterinin kullanımına açık olmamanızın bir nedeni yoktur, bu nedenle uyurken bile para kazanabilirsiniz. Müşterilerinize, iş saatlerinizin dışında bile, siparişlerini kendileri için uygun olduğunda sipariş verme esnekliği sağlayın. Sadece çalışma saatlerinizde tercih edilen teslim alma veya teslimat zaman planlayacaklardır. Açtığınızda, incelemek ve üzerinde oynamaya başlamak için yapılması gereken bir listeniz zaten var.

Bir çevrimiçi menü yönetmek daha kolaydır

İyi görünümlü bir çevrimiçi menü oluşturmak ve korumak çok daha kolay ve oldukça ucuz (hatta ücretsiz). Sadece baskı bağımlılıklarının olmadığı değil, aynı zamanda menünüzü istediğiniz sıklıkta değiştirmeniz de esnektir. Yemeklerinizdeki farklı yerleri menüde kolayca test edebilir, günlük teklifleri ayarlayabilir veya sınırlı kullanılabilirlikli öğeleri idare edebilirsiniz.

Online yemek siparişi sistemi - restoran menüsü örneği

Üstelik, iyi bir çevrimiçi menü ve müşterinin siparişini online olarak kendisi yapılandıran bir müşterisiyle, sadece satışlar yükseliyor.

Yemeksepeti Scripti ile Önemli miktarda para tasarrufu

Müşteriler çok hızlı sipariş verebilir veya karar vermek çok uzun sürebilir. Artık sizin için sorun değil. Odağı çevrimdışı siparişten çevrimiçi siparişe çevirmek, kararsız arama yapan müşterilere ve bu süreçte kaybedilen personelin taşınması konusunda daha az güçlük çekiyor demektir. Ve bunu bir profesyonel gibi yaparsanız, takip aramaları bile ortadan kaldırabilirsiniz. Bizimki gibi bir sipariş sistemi ile, müşteri tarafından sipariş onayını gerçek zamanlı olarak alır, bu nedenle geri aranmanız için bir sebep yoktur.

Online sipariş masrafları gelince, iyi bir haber: müşteri ve restoran için de ücretsiz olabilir. Örneğin, gıda sipariş sistemimiz tamamen ücretsiz, komisyon veya kurulum ücreti almamaktadır. Bunu web sitenize veya Facebook sayfanıza bağlayın ve ziyaretçilerinizi para kazanmaya başlayın.

Yemeksepeti Scripti

 
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 
Yemeksepeti Scripti yazımıza yorum bırakabilirsiniz.
About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir