Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yazılım Test Şirketleri

Yazılım Test Şirketleri

Kaliteli bir web tabanlı yazılım en az hataya sahip, güvenlik sorunu olmayan, beklentileri ve ihtiyaçları karşılayabilen yazılımlardır. Yazılım söz konusu olduğunda tasarım ve teknik özellikler müşteriye göre değişkenlik gösterebilir. Kalite müşterinin kişisel özelliklerine göre değişebilse de bu sorunu çözmek için Yazılım Test Şirketleri kaliteyi ortaya koyan nesnel yöntemlerle yansız değerlendirmeleri olanaklı kılar.

Yazılım Test Şirketleri ‘nin yaptıkları test; bir yazılımı elle veya otomatik yollarla deneyerek ve değerlendirerek istenilen özellikleri karşılayıp karşılamadığını belirlemektir. Yazılım testi ise bir yazılımın sonsuz sayıdaki çalışma alanından, sınırlı sayıda ve uygun şekilde seçilmiş testler ile beklenen davranışlarını karşılamaya yönelik, dinamik olarak yapılan doğrulama faaliyetlerini kapsamaktadır.

Her yazılımda ufakta olsa bir hata olması kaçınılmazdır. Yazılım Test Şirketleri bu hataların ne kritik olup olmadığını tespit eder.

Örneğin bir finans uygulamasında yapılacak en ufak hata yüzünden milyarlar kaybedilebilir, askeri bir uygulamada yapılacak ufak bir hata birçok hayata mal olabilir. Yazılım testleri Yazılım Test Şirketleri tarafından aşağıdaki amaçlar doğrultusunda yapılır.

  • Kullanılmaya başlanmadan önce ürün kalitesinden emin olmak,
  • Kullanıma başlandıktan sonra ortaya çıkan hataları düzeltme ve yeniden yapma masraflarını azaltmak,
  • Geliştirme işleminin erken aşamalarında yanlışları saptayarak ileri aşamalara yayılmasını önlemek, böylece zaman ve maliyetten tasarruf sağlamak,
  • Müşteri memnuniyetini arttırmak ve izleyen siparişler için zemin hazırlamak.

Yazılım firmaları yaptıkları yazılımları test etmeden müşteriye teslim ederlerse hem itibar kaybı yaşarlar hem de tazminat ödemek zorunda kalabilirler.

Yazılım projelerinin basamakları şu şekildedir: analiz tasarım, kodlama, test, ürün teslimi. Aslında bu yanlış bir yoldur. Asıl izlenmesi gereken yol şu şekilde olmalıdır: analiz, tasarım, test hazırlık süreci, kodlama, dinamik test süreci, testin sonlandırılmasıürün

Yazılım Test Şirketleri teste başlamadan önce bütün dokümanları incelemeli ve test edilebilir ve edilemez modülleri tespit etmeliler. Risk analizi yapılarak hangi test yöntemlerinin uygulanacağı belirlenir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım ve web tabanlı yazılım testleri konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Yazılım Test Şirketleri yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Yazılım Test Şirketleri için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Yazılım Test Şirketleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir