Logo

Yazılım Mühendisliği Firmaları


paylaş
Yazılım Mühendisliği Firmaları

Yazılım Mühendisliği Firmaları yaptıkları yazılımlarla firmanızın evrak işlemlerini ve çalışanlarla aranızdaki iletişimi düzenleyebileceğiniz yazılımlar yaparlar. Bulut sistemi destekli web tabanlı yazılımlarla eski moda masaüstü yazılımların sizi masaya kilitlemesinden kurtulmuş olacaksınız. Web tabanlı yazılımlar firmanıza birçok avantaj sağlayacak.

Web tabanlı yazılım nedir?

Yazılım Mühendisliği Firmaları ile yapılan web tabanlı bir uygulama, bir web sitesini arayüz veya ön uç olarak kullanan herhangi bir uygulamadır. Kullanıcılar standart bir tarayıcı kullanarak internete bağlı herhangi bir bilgisayardan uygulamaya kolayca erişebilirler. 

Örneğin Word, Excel birer masaüstü yazılımdır. Her gün kullandığımız Gmail hesaplarımız. Google Dokümanlar ise web tabanlı yazılımlara örnektir.

Yazılım Mühendisliği Firmaları web tabanlı yazılım yaparken bulut teknolojisinden de faydalanır. Böylece Gmail hesabımıza nasıl her cihazdan ve tarayıcıdan ulaşabiliyorsak şirket bilgilerinize de istediğiniz zaman ve istediğiniz cihazdan ulaşabilirsiniz.

Yazılım Mühendisliği Firmaları size bir URL, şifre ve kullanıcı adı verir. Herhangi bir kurulum yapmanıza, bir şeyler indirmenize gerek yok. Adrese girmeniz ve kullanıcı adı, şifrenizle giriş yapmanız yeterli. Anında sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Küçük ve orta ölçekli firmalar da web tabanlı yazılım sayesinde verimliliklerini arttırabilir. 

Yazılım Mühendisliği Firmaları ile hazırlana web tabanlı yazılımlar sadece kalabalık ve büyük işletmeler için yarar sağlamaz. Küçük ve orta ölçekli firmalar da web tabanlı yazılım sayesinde verimliliklerini arttırabilir, fatura takibi, muhasebe kayıtları gibi bilgileri muhafaza edebilirler.

Web tabanlı yazılımlar tamamen şirketin ihtiyaçlarına göre oluşturulur. Fiyatlandırma ise yapılan yazılımın ayrıntılı olmasına göre değişir. Yani büyük bir firmanın hazırlattığı yazılım ile küçük ölçekli bir firmanın hazırlattığı yazılım aynı fiyatta olmayacaktır. Küçük ve orta ölçekli firmalar daha uygun fiyatlara web yazılım çalışması yaptırabilir.

Yazılım Mühendisliği Firmaları Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Yazılım Mühendisliği Firmaları yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Geliştirici olmanın daha iyi bir zamanı olmamıştı. Geliştirme araçları ve teknolojileri, daha iyi bir yazılım yaratmamıza izin veren gelişmeye devam ediyor. Bununla birlikte, geliştiriciler piyasaya sürülmesini azaltmak, sık yapılan iyileştirmeleri yayınlamak ve böcekleri azaltmak veya ortadan kaldırmak için daha fazla baskı altındadırlar . Bulut, geliştiricilere yardımcı olabilecek benzersiz birkaç avantaj sunar. Aşağıda belirtilen ayrıntılardan bazıları Azure bulutuna özgüdür, ancak diğer bulut sağlayıcıları benzer tekliflere sahiptir.

Yazılım Mühendisliği Firmaları Faydaları

1. Ölçeklenebilirlik

Bulutun en büyük faydalarından biri de ölçeklendirme yeteneğidir. Geleneksel sunucu barındırmada, sisteminizin her düğümünün web / uygulama sunucularından veritabanı sunucularına gideceği belirli bir donanım belirlemeniz gerekir. Yüksek kullanılabilirlikli uygulamalar için, pahalı SAN (depolama alanı ağı) yapılandırması gerektiren web ve / veya uygulama sunucularının ve veritabanı kümelemesinin yük dengelemesine ihtiyaç duyarsınız. Yazılım Mühendisliği Firmaları Bunların hepsi kapsamlı bir planlama gerektirir ve bu genel konfigürasyona birkaç yıl boyunca tek başına kurulum maliyetine bağlı olarak sizi kilitlenir.

Bulutun ortaya çıkışı ile artık bir uygulamanın herhangi bir bölümünü hızlı ve kolay bir şekilde ölçeklendirebilirsiniz. Web ve uygulama sunucuları için, donanım güçlerini artırarak ölçeklendirebilir veya daha fazla sunucu ekleyerek ölçeklendirme yapabilirsiniz. Yazılım Mühendisliği Firmaları Ayrıca, otomatik ölçeklemeyi yapılandırmak, çeşitli metriklere (CPU, bellek vb.) Dayalı dinamik olarak daha fazla sunucu ekleyecektir.

Veritabanları kolayca sunucunun gücünü artırarak ölçeklendirilebilir. Barındırılan SQL için, bunlar DTU'larda (Veritabanı İşlem Birimleri) ölçülür ve göreceli olarak işlemci gücünü temsil eder. Bu modelde, sabit miktarda işlem gücü (DTU) içeren ve herhangi bir sayıda veritabanıyla işlem gücü paylaşan elastik veritabanı havuzları oluşturabilirsiniz. Yazılım Mühendisliği Firmaları Bu, elastik havuzun sınırları içinde ihtiyaç duyulduğunda her bir veritabanının ölçeğini arttırmasına izin verir.


2. Maliyet

Yazılım Mühendisliği Firmaları Bulut kullanmanın en önemli yararı, maliyeti düşürmenin yanı sıra küçük başlatma ve kullanımını gerektiği gibi artırma yeteneğidir. Birkaç ekonomik yararlar şunları içerir:

ÖNCEDEN YATIRIM YAPILMAMAKTADIR

Şirket içi veya uzaktaki veri merkezleri, büyük bir başlangıçta önceden yatırım yapılmasını gerektirir. Ayrıca mevcut ve gelecek donanım gereksinimleri için çok fazla spekülasyona ihtiyaç duyuyor. Yazılım Mühendisliği Firmaları Müşteri tabanı ve uygulama yükü arttıkça, ek değişiklikler gerekir ve yeni veya yedek donanıma ihtiyaç duyulur.

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ FİRMALARI

Çoğu bulut kaynağı için, yalnızca kullandığınız süre için ücretlendirilirsiniz. Yazılım Mühendisliği Firmaları Otomatik ölçeklendirme gibi özelliklerle, yalnızca ek sunucuların çalışırken diğer sunucular için ücretlendirileceksiniz ve ölçeklendirildiğinde hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Ayrıca, birçok hizmet işlem başına fiyatlandırılır, bu nedenle belirli bir seviyeye kullanmazsanız tamamen ücretsizdir.

FAZLALIK VE FELAKET KURTARMA

Bulut, felaket kurtarma yaparken kritik olabilecek artan yedeklilik sunuyor. Bulut olmadan, felaket kurtarma, ayrı bir veri merkezinin sağlanmasını gerektirir (ek bir açık artırma ve devam eden yatırım gerektirir) ve verileri geri yüklemek veya sistemleri geri yüklemek için yedekleme yapmak için araçlar. Yazılım Mühendisliği Firmaları Bulut kutudan çıktığında bunları halledebilir ve yalnızca donanımı kullanırken ödeme yaparsınız. Bu, felaket kurtarma ortamınızın yapılandırılabilir ve hazır olabileceği ve sonra gerektiğinde uygun şekilde ölçeklendirilebileceği anlamına gelir.

3. Kaynakları hızlı provizyon

Kaynakları hızla hazırlama, neredeyse tüm geliştirme ekiplerinin yararlanabileceği bir avantajdır. Yazılım Mühendisliği Firmaları Genellikle geliştirme ve test ortamlarından deney için yeni teknolojilere kadar çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Tipik IT mağazalarında, bu görevler teknik servis ekibi ile birlikte olup, haftalarca tamamlanmazsa birkaç gün sürebilir.

Bulut kullanan geliştiriciler, web sitelerinden sanal makinelere ve veritabanlarına kadar hızlı bir şekilde yeni ortamlar oluşturmaya yetkilidir . Buna ek olarak, bulut sürekli genişleyen servislerin neredeyse sınırsız bir listesini sunuyor. Bu, gelişme ekiplerinin sürekli değişen teknolojinin üstünde kalmalarına olanak tanır. Yazılım Mühendisliği Firmaları Artı, herhangi bir kaynakla işi bittikten sonra, hızlı bir şekilde kapatabilir veya devre dışı bırakabilirler.

Son olarak, kaynakların sağlanması tamamen komut dosyası ve otomatik hale getirilebilir. Bu, hızlı bir şekilde yeni müşteri veritabanı ve sunucuları oluşturmak veya sınama kaynakları oluşturmak ve devre dışı bırakmak için kullanılabilir.

4. Çoklu hizmet modelleri ve teklifleri

Bulut, tek boyutlu uyan bir zihniyetle uyuşmuyor. Bunun yerine, benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılamak için ortamınızı ayarlamak için size çok farklı seçenekler sunar. Buluttaki iki ana hizmet modeli, Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) ve Bir Platform Olarak Hizmet (PaaS). Bunların her ikisinin de esası vardır ve gerektiğinde ikisini de karıştırabilirsiniz.

Yazılım Mühendisliği Firmaları Hizmet Olarak Altyapı, kendi altyapınızın internet üzerinden sağlanması ve yönetilmesi anlamına gelir. Bunlara sanal makineler, güvenlik duvarı ve güvenlik gibi depolama ve ağ bileşenleri dahildir. Fiziksel donanımınız desteklenmektedir, ancak işletim sistemi ve herhangi bir yazılım da dahil olmak üzere donanımın üstündeki herhangi bir şey, lisanslama ile birlikte sorumluluğunuzdadır. Bu güvenlik konfigürasyonunu, işletim sistemi güncellemelerini ve yamalarını, ayrıca yazılımınızın yeni sürümlerini içerir.

Bir Hizmet Olarak Platform, IaaS'yi bir iki adım daha ileri götürür ve fiziksel donanım artı işletim sistemi ve geliştirme yazılımı ile ilgilenir. Altta yatan çevrenin tüm bakımı da üstlenirler. Bu, uygulamanın oluşturulması ve uygulanması için geliştiricinin sorumluluğunu sınırlar. Web siteleri, veritabanları ve çok sayıda ilave hizmet içeren PaaS teklifleri. Bunların her biri, uygulamanızın gereksinimlerine göre kolayca ölçeklendirilebilir.

5. Coğrafi ulaşım

Bulutun coğrafi olarak ulaşabileceği bir başka yararı da var. Bulut, yazılımınızı barındırmak için tek bir coğrafi yere güvenmek yerine, uygulamanızı tüm dünyaya yayılmış veri merkezlerinde barındırmayı mümkün kılmaktadır. Trafiğin yönetimi ve ana verilerin global olarak çoğaltılması ile, müşterilerinizin nerede oldukları bağımsız olarak en iyi performansı elde etmenizi sağlarsınız.

Yazılım Mühendisliği Firmaları İçerik dağıtım ağları (CDN'ler), uygulamanız tek bir yerde barındırılıyorsa bile coğrafi erişimi artırmak için kullanılabilir. Bir CDN, web içeriği için kullanıcı isteklerine doğrudan yanıt veren oldukça dağınık sunucular grubudur. Bunlar, içerik dağıtımını hızlandırmak ve kullanıcının deneyimini geliştirmek için uygulamalara, ses, video, resimlere ve diğer dosyalara hızlı erişim sağlamak için kullanılır. Buna ek olarak, bu daha iyi ölçeklendirilmesine izin veren doğrudan uygulamanıza yapılan istekleri azaltır.

6. Dağıtım kolaylığı

Bulut, dağıtımları ele alacak bazı benzersiz özellikler sunar. Kaynak kontrol sisteminize entegrasyonla, kod dağıtımını, veritabanlarını, sunucuların otomatik olarak tedarik edilmesini ve uygulamanızın otomatik testini içeren otomatik yapıları yapılandırabilirsiniz.

Dağıtım yuvaları, aynı zamanda, bir üretim ortamında herhangi bir kesinti dağıtımı yapma potansiyeli sunar. Bir dağıtım yuvası , ayrı bir URL'de barındırılan tamamen ayrı bir web uygulamasıdır (örn., Staging.yourapp.com). Yuvaya dağıtımınızı gerçekleştirebilir ve her şeyi test edebilirsiniz. Yazılım Mühendisliği Firmaları Her şey yolunda giderse, prodüksiyonunuzu ve sahne alanınızı takas ederek resmen canlı geçin! Bir başka harika özellik ise, üretim trafiğinizin küçük bir yüzdesini aşamalı alanınıza girebilmenizdir. Bu, üretimdeki yeni özelliklerin test edilmesini ve sel kapaklarını açmadan önce herkesin iyi olmasını sağlar.

 

7. Gelişmiş bulut hizmetleri

Bulut, çok ölçeklendirilebilir ve güçlü uygulamalar oluşturmak için geliştiricilerin elinde pek çok gelişmiş hizmet sunmaktadır. İşte bu hizmetlerin bir listesidir:

 

Yazılım Mühendisliği Firmaları, servis kapsayıcılarını yönetmek ve ölçeklendirmek suretiyle mikro servislerin geliştirilmesini basitleştirmek için kullanılır. Bu, geliştiricilerin büyük dağıtılmış sistemleri yönetme sorunları üzerinde değil, iş mantığı oluşturma üzerine odaklanmalarına olanak tanır.

 

 

 

 

8. İzleme ve geliştirici işlemleri

Bugünün çevik geliştirme dünyasında, hızla uygulamaları dağıtmak ve gereken izlemek her şey iyi gidiyor. Yazılım Mühendisliği Firmaları Kritik bir meseleyle karşılaştığımızda, öncelikle konuyla ilgili bilgilendirilmemiz , nedenini hızlı bir şekilde belirleyebilmemiz için gerekli araçları edinebilmemiz ve mümkün olan en kısa sürede bir düzeltme yayınlamamız gerekir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Yazılım Mühendisliği Firmaları için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Yazılım Mühendisliği Firmaları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: yazılım mühendisliği firma yazılım mühendisliği firması yazılım mühendisliği firmaları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar