Logo

Yazılım Geliştirme Şirketleri


paylaş
Yazılım Geliştirme Şirketleri

Firmalar internetin ve akıllı cihazların gelişmesiyle artık bulut sistemini kullanmaya başladılar. Bulut sistemini kullanarak yapılan web tabanlı yazılımlar sayesinde artık ofis ortamına sıkışıp kalmak zorunda değilsiniz. Yazılım Geliştirme Şirketleri sürekli geliştirdikleri yazılımlarla firmalar için birçok kolaylık sağlıyor.

Web tabanlı yazılım nedir?

Yazılım Geliştirme Şirketleri akıllı cihazların hayatımıza girmesiyle yeni nesil bir yazılım türü geliştirdiler. Web tabanlı yazılımlar herhangi bir internet tarayıcıdan (Safari, Chrome, Opera...) ve herhangi bir cihazdan açılabilir. (akıllı telefon, tablet, bilgisayar). Bu sayede ofis dışındayken bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yazılım Geliştirme Şirketleri size bir URL, bir kullanıcı adı ve şifre verir. Bu kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaparak yazılımınıza istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Masaüstü yazılımlar Word, Excel gibi programlardır. Belli bir işletim sistemine göre yapılırlar ve bilgisayara indirerek kurmak gerekir. Web tabanlı yazılımlarda buna gerek yok. Gmail hesabınız, Google Dokümanlar, online bankacılık işlemleri web tabanlı yazılıma birer örnektir. Şifre ve kullanıcı adınızla istediğiniz cihazdan giriş yapabilirsiniz.

Profesyonel Yazılım Geliştirme Şirketleri  ile çalışırsanız neredeyse bütün masaüstü yazılımların web tabanlı formatını yapabilirler. Masaüstü yazılımlar gün geçtikçe demode oluyor.

Web tabanlı yazılımların avantajları nelerdir?

Yazılım Geliştirme Şirketleri ile sahip olacağınız web tabanlı yazılımlar sayesinde şirket maliyetleriniz azalacaktır. Masaüstü bir yazılım için lisans ücreti ödemekle kalmazsınız. Masaüstü yazılımlar bozulur, sıkıntı çıkarır, güncellemeleri ve yükseltilmeleri gerekir. Bunlar için ya yazılımdan anlayan bir eleman çalıştıracaksınız ya da işinize vereceğiniz enerjiyi yazılıma harcayarak vakit kaybedeceksiniz. Siz de yapamıyorsanız dışarıdan bir danışman yazılım firması kiralayacaksınız.

Yazılım Geliştirme Şirketleri ile sahip olacağınız web tabanlı yazılımlar kurulum, güncelleme gerektirmez. Bir kere web yazılım için para ödediğinizde içinde bakım onarım ücreti de dahildir. Herhangi bir sorunda hemen Yazılım Geliştirme Şirketleri ararsınız ve merkezden sorunu anında çözerler. Web tabanlı yazılımlar otomatik güncellendiği için uygulamayı her açtığınızda en yeni ve güncel sürümü kullanıyor olursunuz.

Web tabanlı yazılımlar ayrıca esneklik konusunda da önemli bir özelliğe sahiptir. Yazılım Geliştirme Şirketleri  isteğinize göre uygulamanızı genişletebilir ve küçültebilir. Yani işinizi büyütüp küçültmenize göre ayarlanabilir. İşinizi küçültmeniz gerekirse yazılımınızı da buna uygun olarak küçültür ve maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Yeni bir yazılım almanıza gerek kalmaz.

Yazılım Geliştirme Şirketleri sayesinde firmanızın verimliliği artar.

Web tabanlı yazılımlar merkezden otomatik güncellendiği ve sorunlar merkezden halledildiği için siz sadece işinize odaklanırsınız. Elemanlarınız da aynı şekilde sadece işlerine odaklanırlar. Web tabanlı yazılım sayesinde anında raporlara ulaşabilme, kim hangi işi yaptı yapmadı gibi tüm konular göz önündedir. Bu yüzden herkes üzerine düşen görevi zamanında yapmak zorunda kalır.

Web tabanlı yazılımlar koordinasyonu geliştirir.

Yazılım Geliştirme Şirketleri bulut sistemini kullandıkları için dünyanın neresinde olursanız olun uygulamanıza erişebilirsiniz. Satış müdürünüz Ankara'da, siz İstanbul'da, proje müdürü Amerika'da olabilir. Web tabanlı uygulamanızla tüm işler anında girilip, sonuçlar paylaşıldığı için telefon trafiği yaşamadan herkes birbirinden haberdar olur. Cep telefonlarından bile toplantı anında uygulamaya girerek gerekli raporları anında inceleyebilir.

İletişim yeteneği, özellikle sohbet etme, tartışma ve mesajlaşma imkânı sunan yazılımlarla etkileşim ve takım problemi çözmeyi teşvik eder. Bir kişi yeni bir ürüne yönelik bir fikri varsa ve firmanın planlanan sonuçlarına ne gibi bir etkisinin olacağını görmek isterse, bu fikri bir meslektaşla görüşüp finansal planda simüle ederek fikrini test etmek mümkündür. Ardından, ikisi de sonuçları görebilir ve tartışabilir. Bu tür fırsat keşif tartışmaları, çevrimiçi yaklaşımın iletişim yetenekleri ile kolaylaştırılmıştır.

Yazılım Geliştirme Şirketleri ile çalışarak zamanlamanın gerisinde kalan büyük bir proje varsa nedenleri tespit edilebilir. Gecikmenin diğer gerekli tamamlanma tarihlerine etkisi, uygun çevrimiçi proje yönetimi yazılımı ve proje yöneticisi kullanılarak belirlenebilir ve diğerleri sonuçlarını görebilir ve işleri zamanında nasıl geri alacağını tartışabilir. 

Küçük işletmeler için web tabanlı yazılımın önemi.

Küçük işletmeler için de web tabanlı yazılımlar avantajlar sağlar. Diyelim ki toptancılardan biri geldi ve faturanızı ödemediğinizi iddia etti. Siz de faturayı kaybettiniz. Bu size büyük stres yaşatacaktır. Web tabanlı yazılımda tutulan muhasebe ve fatura kayıtları sayesinde bu tarz sıkıntılar yaşamazsınız. Cep telefonunuzdan bile anında faturayı bularak toptancıya gösterebilirsiniz. Yazılım Geliştirme Şirketleri firmanızın ihtiyacına göre yazılımınızı hazırlar. Yani büyük ölçekli bir firmanın yazılım maliyeti ile küçük ölçekli bir firmanın yazılım maliyeti aynı olmayacaktır.

Web tabanlı yazılımlar güvenlik sağlar.

Masaüstü yazılımların yanınızda taşınması için ya yazılımı dizüstü bilgisayara yükleyeceksiniz ya da lazım olabilecek tüm bilgileri USB'ye yükleyerek yanınızda taşımanız gerekecek. Şu bir gerçek ki dizüstü bilgisayarlar çalınabilir, USB bellekler kaybolabilir. Cihazlara virüs bulaşma riski de var. Ayrıca firmalar bilgilerini sürekli yedeklemeye de özen göstermez. Yazılım Geliştirme Şirketleri en güvenli sunucularda bilgilerinizi saklar. Bilgileriniz sürekli yedeklenir. Web tabanlı yazılımlarda otomatik yedekleme yapıldığı için herhangi bir siber saldırıda bile bilgileriniz güvende olacaktır.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Yazılım Geliştirme Şirketleri  yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

Etiketler: yazılım geliştirme şirketleri yazılım geliştirme şirketi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar