Logo

Web Yazılım Sektörü


paylaş
Web Yazılım Sektörü

Neden Web Yazılım Sektörü ile çalışmalısınız? Bulut bilişim sizin için önemli olan şeye odaklanmanızı sağlar, birçok teknik konudan kurtulamanızı sağlayarak işinizi geliştirmenize olanak tanır.

Web Yazılım Sektörü, yalnızca işletme güvenliği değil, neredeyse tüm uygulamalar için kullanılabilirdir. Bulut yazılım kavramını bazen anlamak zor görünse de yazılımı kullananların birçok avantajdan faydalandığını ve birçok açıdan tasarruf sağladığını görebiliriz.

Pek çok akıllı endüstri şirketi size bulut bilgisinin ne ve ne olmadığını anlatacaktır . İşte benim basit görüşüm: Yazılımı bir hizmet (SaaS) olarak adlandırdığımız şey, ancak açılması, genişletilmesi ve sözleşme yapılmasının kolay olması ve genellikle kullanıma dayalı fiyatlandırma modeline sahip olması için kurulmuştur.

1. Tam donanım sağlar

Web Yazılım Sektörü, işletmelerin tasarruf etmesini sağlar. Bulut bilişiminin pratik özellikleri, iş yüklerinde kaçınılmaz zirve noktalarının yüksek oranda kullanılması ve düzeltilmesi anlamına gelir. İş yükleriniz sunucu altyapısını diğer kuruluşların bilgisayar ihtiyaçlarıyla paylaşacaktır. Bu, bulut bilgi işlem sağlayıcının veri merkezlerinin donanım ihtiyaçlarını optimize etmesini sağlar, bu da sizin için daha düşük maliyet anlamına gelir.

2. Daha düşük güç maliyeti

Web Yazılım Sektörü, daha az elektrik kullanır. Bu, daha önce bahsettiğimiz ölçek ekonomilerinin kaçınılmaz bir sonucudur: Daha iyi donanım kullanımı, daha verimli bir güç kullanımı anlamına gelir. Kendi veri merkezinizi çalıştırdığınızda, sunucularınız tamamen kullanılmış olmayacaktır (kendi organizasyonunuz olağandışı bir organizasyon değilse). Boşta sunucular enerji harcarlar. Dolayısıyla bir bulut servis sağlayıcı, kendi veri merkezinizde harcadığınızdan daha çok enerji harcadığında size daha fazla para verebilir.

3. Az kişi çalıştırabilirsiniz

Kuruluşların bilgisayar giderlerini analiz ettiğimizde, personel bütçesi genellikle en büyük giderlerdendir. Peki neden bu kadar yüksek? İyi teknoloji ekibi pahalıdır. Maaşları, giderleri ve diğer istihdam maliyetleri genellikle donanım ve yazılım maliyetlerinden daha ağır basar.

Web Yazılım Sektörü ile, hizmet için ödediğiniz paranın bir kısmı sağlayıcı personel giderlerine gider. Ancak bu, genellikle bütün işleri kendi bünyenizde yapmışsınızdan daha küçük bir miktardır. Yine, eski dostumuza: ölçek ekonomileri teşekkür etmek zorundayız .

4. Sıfır sermaye maliyeti

Kendi sunucularınızı çalıştırdığınızda, ön sermaye maliyetlerine harcama yaparsınız. Ancak bulut bilgi işlem dünyasında, bu sermaye yatırımının finansmanı Web Yazılım Sektörü 'nün problemidir.

5. Fazlalık olmadan esneklik

Kendi sunucularınızı çalıştırdığınızda, arıza durumunda ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla donanım satın almanız gerekir. Aşırı durumlarda, her şeyi çoğaltmanız gerekir. Boşta yedek donanıma sahip olmak "boşuna durumda", çalışma süresini en üst düzeye çıkarmanın pahalı bir yoludur.

Bunun yerine, neden bir bulut bilgi işlem hizmetinin artıklık gereksinimini ele almasına izin vermeyelim? Tipik bulutlar, veri merkezleri için birkaç konuma sahiptir ve verilerinizi ve uygulamalarını en az ikisinde yansıtmaktadırlar. Bunu yapmanın daha ucuz bir yolu ve bulut ekonomisinin keyfini çıkarmanın başka bir yolu.

Bonus Kazancı: İklim Değişikliği

Küresel ısınmaya inanmalarına bakılmaksızın, birçok organizasyon bu konuda bir şeyler yapmak istiyor. Bunun nedeni, müşterilerinin yeşil şirketlerle iş yapmak ya da sadece gerçek CO 2 emisyon arzusu veya gezegeni ısıtmaya inanan diğer gazlar istediği içindir .

Web Yazılım Sektörü ile, iki açıdan daha yeşil olacaksınız . İlk önce, daha önce bahsettiğimiz gibi enerjiden tasarruf edersiniz. İkincisi, bulut servis sağlayıcınızın veri merkezlerinin karbon ayak izini azaltmak için yaptığı işten yararlanacaksınız . Bunu, aksi halde karbon ofsetlerinde harcayabileceğiniz tasarruf olarak düşünün.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Yazılım Sektörü çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Yazılım Sektörü için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Yazılım Sektörü yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

Etiketler: web yazılımı sektör web yazılımı sektörü

paylaş

İlgili YazılarYorumlar