Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Yazılım Ne Demek

Web Yazılım Ne Demek

Web tabanlı yazılım veya bulut yazılım olarak adlandırılan yazılım türü son zamanlarda sıkça kullanılmaya başlandı. İşletme sahipleri doğal olarak Web Yazılım Ne Demek ? sorusunu sormaya başladı.

Web Yazılım Ne Demek ?

Web tabanlı yazılımlar bir internet tarayıcısı aracılığıyla bir mobil cihaz ya da bilgisayar üzerinden ulaşılabilen bir yazılım türüdür. Web Yazılım Ne Demek sorusuna kısaca herhangi bir cihazdan internet aracılığıyla ulaşılabilen yazılımlardır diyebiliriz.

Masaüstü yazılımlar Word, Excel gibi sadece bir işletim sisteminde ve bilgisayarda kullanılabilecek yazılımlardır. Web tabanlı yazılımlar ise bir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilen yazılımlardır.

Web Yazılım Ne Demek ve nasıl kullanılır sorularının cevaplarına geçersek; yazılım ajansınız size bir URL, kullanıcı adı ve şifre verir. Bu kullanıcı adı ve şifre ile istediğiniz cihazdan hatta cep telefonu ve tabletlerden bile yazılımınıza ulaşabilirsiniz. Yazılıma isterseniz başkaları için de giriş izi verebilirsiniz. Yani aynı yazılımı, isterseniz farklı bölümleri çalışanlarınız da kullanabilir. Bir yazılım üzerinden işletmenizin bütün işlemlerini yapabilirsiniz.

Web e-postanızı yalnızca Chrome, Firefox veya Internet Explorer gibi bir web tarayıcısı kullanarak okursanız, o zaman zaten web tabanlı bir yazılım kullanıyorsunuz demektir. Beş açıklama noktası kurulum, bakım, bağlantı, veri depolama ve güvenliktir.

Sorunsuz, sıfır kurulum

Web Yazılım Ne Demek sorusu ile masaüstü yazılımdan farkları nedir sorusu da merak edilenler arasındadır. Düzenli masaüstü yazılım paketleri, ayrı bilgisayarlara yüklenir. Çoğu zaman BT uzmanlarının uyumluluk sorunlarını belirlemesi, dizinleri ve sürücüleri yapılandırması ve programı adım adım kurması gerekir. Buna karşılık, web tabanlı yazılımlar kurulu değil. Genellikle bilgisayarınızın standart işletim sistemiyle birlikte gelen bir web tarayıcısı kullanarak web sitesine gitmeniz yeterlidir. Ardından, kullanmaya başlamak için kayıtlı hesabınızla giriş yapmış olursunuz. Kurulum, yapılandırma veya uyumluluk sorunları mevcut değil.

Günümüzde birçok sağlayıcı, kullanıcıların ürün veya hizmetlerini satın almaya karar vermeden önce sınırlı bir süre için uygulamalarını ücretsiz denemelerine izin veriyor.

Otomatik güncellemeler ve senkronize sürüm kontrolü

Bilgisayarlara yüklenen yazılımlar genellikle düzenli hata düzeltmeleri veya güncellemeleri gerekir. Sahip olarak, yakın zamanda keşfedilen yazılım hatalarını ve açıklarını gidermek için güncellemeleri bilmeli ve düzenli olarak yüklemelisiniz. Web tabanlı uygulamalar bu tür bir bakıma ihtiyaç duymaz, çünkü çoğu zaman fark edilmeden otomatik olarak güncellenirler.

Her yazılımın daima aynı sürümünü çalıştırdığından, hangi yazılımın sürümünü çalıştıran bilgisayarınızı takip etmek zorunda kalmazsınız: en yeni sürüm. Tutarsızlıklar olmayacaktır. Düzeltilmesi gereken hatalar olsa bile, herkes için aynı olacak. Sorunların kolayca izlenebilmesi ve yazılımın yalnızca bir sürümü üzerinde belgelenmesi nedeniyle düzeltmelerin uygulanması daha kolay ve hızlı olacaktır.

Web Yazılım Ne Demek Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Web Yazılım Ne Demek için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Yazılım Ne Demek yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Sizce Web Yazılım Ne Demek ?

 

About Author

Medanis Destek