Logo

Web Yazılım Hizmeti


paylaş
Web Yazılım Hizmeti

Bulut Bilişim, bu günlerde web hakkında sıklıkla konuşulan ve genellikle yüzeyde farklı şeylere atfedilen bir terimdir. Peki Web Yazılım Hizmeti bulut nedir? Bir hizmet, bir platform ve hatta bir işletim sistemi bile denildiğini duymuşsunuzdur. Bazıları bunu çok sayıda farklı bilgisayar alarak çok büyük bir bilgisayar oluşturmak için bir araya getiren bir yöntem gibi kavramlara benzetebilir.

 

Web Yazılım Hizmeti bulut bilgi işleminin temel tanımı, bilgisayarınızı bilgisayarınızda gerçekleştirdiğiniz görevler için internetin kullanılmasıdır. "Bulut" İnternet'i temsil eder.

Bulut Bilişim Hizmettir

Bir bilgisayarın yaptığı en basit şey bilgiyi saklamak ve almak için izin vermesidir. Aile fotoğraflarınızı, en sevdiğiniz şarkılarınızı veya hatta filmleri kaydedebilirsiniz. Bu aynı zamanda Web Yazılım Hizmeti tarafından sunulan en temel hizmettir.

Web Yazılım Hizmeti olarak Flickr büyük bir örnektir. Flickr fotoğraf ve resim paylaşımı üzerine yoğunlaşırken bu görüntüleri depolamak için harika bir yer olarak ortaya çıktı. Birçok yönden, görüntüleri bilgisayarınıza kaydetmekten daha üstün özellikleri vardır.

Birincisi, Flickr, nerede olduğunuz veya kullandığınız cihazın türüne bakılmaksızın resimlerinize kolayca erişmenizi sağlar. Evinizdeki bilgisayardan Bodrum tatilinizin fotoğraflarını yükleyebilir ve hatta yolda iken, kolayca dizüstü bilgisayardan veya kahve içerken akıllı telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

İkincisi, Flickr resimleri paylaşmanızı sağlar. Onları kompakt bir diske yazmak veya bir flash sürücüye kaydetmek zorunda değilsiniz. Birine Flickr adresinizi gönderebilirsiniz.

Üçüncü olarak, Flickr veri güvenliği sağlar. Fotoğraflarınızı yerel bilgisayarda saklı tutarsanız, sabit diskiniz çökerse ne olur? Onları bir CD'ye veya flash sürücüye yedeklediğinizi umarız iyi olur!

 

Web Yazılım Hizmeti ile görüntüleri Flickr'a yükleyerek , web üzerinde bir yedek oluşturarak kendinize veri güvenliği sağlıyorsunuz demektir. Yerel bir kopyasını bilgisayarınızda, kompakt diskinizde veya flash sürücünüzde saklamak en iyisidir; gerçek şu ki, Flickr'ın resimlerinizi kaybetmekten çok yerel olarak depoladığınız görüntüleri kaybetme ihtimaliniz çok daha yüksektir .

Web Yazılım Hizmeti bir Platformdur

Web, geleceğin işletim sistemidir. Tam olarak doğru olmasa da - her zaman yerel bir işletim sistemine ihtiyacımız olacak - bu popüler söz, gerçekten, webin bir sonraki harika platform olacağı anlamına geliyor.

Platform nedir? Uygulamaların temel yapısı budur. Başka bir deyişle, uygulamalarımızı çalıştıran şey budur.

 

Windows bir platformdur. Mac OS bir platformdur. Fakat bir platformun bir işletim sistemi olması gerekmez. Java, bir işletim sistemi olmasa bile bir platformdur.

Bulut bilişim yoluyla, web bir platform haline geliyor. Office 2.0 gibi eğilimlerle, bir zamanlar masaüstü bilgisayarların eyaleti olan web uygulamaları haline dönüştürülen gittikçe daha fazla uygulama görüyoruz. Buzzword ve Google Docs gibi ofis paketleri gibi kelime işlemcileri yavaş yavaş masaüstü bilgisayarlar kadar işlevsel hale geliyor ve birçok evde veya küçük ofislerde Microsoft Office gibi yazılımları kolayca değiştirebiliyor.

Bulut Bilişim ve Birlikte Çalışabilirlik

Bulut bilgi işlemesinin önündeki en büyük engel, uygulamaların birlikte çalışabilirliği. Bir Microsoft Word belgesine bir Adobe Acrobat dosyası eklemek mümkün olsa da, web tabanlı uygulamalar hakkında konuşurken işler biraz daha yapışkan hale gelir.

Google'ın muhtemelen bir rakibin belgesini e-tabloya ekleme imkanınız olmasını istemediğini bir an da görmezden geliyorsanız, bu durum bir ton veri güvenliği sorunu yaratır. Bu nedenle, yalnızca web 'dokümanlar' için, diğer web dokümanlarına genel olarak eklenebilen 'nesne' haline gelmesi için standartlara ihtiyaç duymamız gerekecektir; ayrıca, bu tür söz konusu olduğunda belirli bir güvenlik seviyesini korumak için bir sisteme ihtiyacımız olacaktır. Veri paylaşımı.

Web Yazılım Hizmeti nedir?

Bu bizi ilk soruya geri getirir. Web Yazılım Hizmeti nedir? Bilgisayarlarımızın gerçekleştirdiği hizmetleri ve görevleri alarak webe getirme işlemidir.

Bu bizim için ne anlama geliyor?

Üst düzey bir oyun için tasarlanmış süper güç bir masaüstü bilgisayar ya da Linux işletim sistemini konvansiyonel bir sabit disk yerine 8 gib flash sürücüle çalıştıran ya da bir iPhone ya da Blackberry olan "ince istemci" bir dizüstü bilgisayarda çalıştırabilir.

 

  • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ'ler de KOBİ olarak anılacaktır), paylaşılan bilgi işlem servislerinden gelen teknoloji gelişmelerine olağanüstü bir erişim elde etmiştir Web Yazılım Hizmeti  ile (Bilgi Teknolojisi) olası bir kalıtım olmuştur ve potansiyel etkiler daha belirgin hale gelmektedir. Teknoloji sadece verimliliği arttırmakla kalmaz aynı zamanda iş modellerinde temel değişiklikleri de kontrol eder.

 

Bununla birlikte, belirli bir iş için teknolojinin işlev görmesi, geleneksel olarak, önemli beceriler, gayretler ve harcamalar gerektiren zor olmuştur.

Öte yandan, bulut Web Yazılım Hizmeti , kurulum, çalıştırma, bakım ve yatırım konusunda endişe duymadan teknolojiye erişim izni verir. Böylece, işletmeler teknoloji sunmak yerine teknolojinin teslimatına konsantre olabilirler ve bulutun KOBİ'lere nasıl fayda sağlayabileceğini görebilirsiniz:

Hız

Web Yazılım Hizmeti Bulut, hizmetlerin kurulması için gereken zamanı azaltır, böylece KOBİ'lere yönelik uygulamaların kullanılabilirliğini kolaylaştırır. Ayrıca, yeni yayınlara geçmek için gereken yoğun çaba harcamayı da bırakıyor. Sistem yükseltmeleri ve yamaları normalde arka planda gerçekleşirken, kullanıcı etkisini minimuma indirir.

Performans ve Destek

Web Yazılım Hizmeti Bulut sağlayıcılarının çoğunluğu performans, güvenilirlik ve kullanılabilirlik için belirli standartlara sahiptir. Aksine, BT kurulumu ve altyapısı KOBİ'lerin çoğunda ele alınması zor.

 

Çoğu sağlayıcı, ana makine arızası, veri merkezi çalışma süresi, kullanılabilirlik, performans ve taşıma gibi parametreleri içerebilen hizmet düzeyi anlaşmalarını sağlar.

Daha Akıllı Seçim

İşletmelerin çeşitli bulut seçeneklerini araştırması, değerlendirmesi ve seçmesi için mümkün olan sonsuz kolaylık şaşırtıcı. Muhasebe, mesajlaşma, CRM, işbirliği veya başka herhangi bir uygulama olsun işletmeler için çeşitli seçenekler vardır.

 

Kurum içi tesisat yöntemlerine kıyasla bulut, bunu nispeten daha düşük maliyetlerle sunma yeteneğine sahiptir.

Erişim

İşletmeler telefonlarına, tabletlerine veya diğer mobil cihazlara bağımlı olmalarının nedeni, cihazlara veya konumlarına bakılmaksızın 24x7 veri ve uygulamalarına erişilmesini gerektirir. Bulut uygulamaları 24 saat erişilebilir durumdadır, ancak çevrimiçi erişimin artan demokratikleşmesi ve tüketimi, bulut uygulaması sağlayıcılarını daha kullanılabilir hale getirmeye itmiştir. Dolayısıyla, bulut uygulamalarının bir dizi işletim sistemi ve cihaz için erişilebilir olma olasılığı daha yüksektir.

Güvenlik

Web Yazılım Hizmeti Bulut uygulamaları, uzmanlığa ihtiyaç duymaları halinde sürekli olarak izlenmeleri ve sürdürülmeleri şartıyla güvenlidir. Aynı şekilde, ağ veya elektrik kesintileri, donanım hatası ve basit insan hataları gibi sorunlar, özel bulut sağlayıcıları beceri, ölçek ve yatırımları bir araya getirdiğinde daha iyi anlaşılabilir. Ayrıca, tanınmış bulut uygulama sağlayıcıları, en iyi operasyonel uygulamalar, güvenlik standartları ve altyapı artıklıklarına uygunluğa önemli ölçüde yatırım yaptı.

Maliyet-Verimlilik

KOBİ'lerin Web Yazılım Hizmeti  bulutu benimsemedeki en büyük avantajı, masrafların veya bulut servislerinin kullanıma bağlı olması nedeniyle biriken potansiyel maliyet tasarrufları olacaktır.

 

KOBİ'lerin bulutu benimsemesinin çok zorlayıcı nedenleri olsa da, usulüne uygun şekilde ele alınması gereken bazı taraflar da var. Bununla birlikte, kısaca, benimsemek için kesin uzmanlık ve yardımla KOBİ'ler, Web Yazılım Hizmeti  bulut avantajından yararlanarak oldukça fazla kazanabilir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Yazılım Hizmeti çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Yazılım Hizmeti için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Yazılım Hizmeti yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

Etiketler: web yazılım hizmeti web yazılım hizmetleri

paylaş

İlgili YazılarYorumlar