Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Yazılım, bir aygıtın belleğinde mevcut değil, HTTP kullanarak bir ağ bağlantısı üzerinden erişilen herhangi bir programdır. Web tabanlı uygulamalar genellikle bir web tarayıcısı içinde çalışır. Bununla birlikte, web tabanlı uygulamalar da istemci tabanlı olabilir; burada programın küçük bir kısmı bir kullanıcının masa üstüne indirilir, ancak işleme internet üzerinden harici bir sunucu üzerinden yapılır.

Web Tabanlı Yazılım uygulamalar, web uygulamaları olarak da bilinir.

Çoğumuz, Web Tabanlı Yazılım farkında olmadan gün boyu kullanıyor. Bilgisayarınıza oturup Google’a bir sorgu yazdığınızda, masanızdaki bilgisayar, ihtiyaç duyduğunuz cevapları bulmada çok fazla rol oynamıyor: bir mesajcıdan başka bir şey değil. Yazdığınız sözcükler, net üzerinden, Google’ın yüz binlerce kümelenmiş bilgisayarından birine hız kazanıyor; sonuçlarınızı çıkartıp derhal size geri gönderiyor. Bir Google araması yaptığınızda, cevaplarınızı bulma konusundaki gerçek iş, California, Dublin, Tokyo veya Pekin’de oturan bir bilgisayar tarafından yapılabilir.

Aynı şey Web Tabanlı Yazılım e-postalar için de geçerlidir. Bir zamanlar, e-posta, yalnızca bilgisayarınızda çalışan bir program (bazen bir posta istemcisi olarak adlandırılır) kullanarak gönderebileceğiniz ve alabileceğiniz bir şeydi. Ancak Hotmail gibi Web Tabanlı Yazılım hizmetleri geldi ve e-postaları buluta taşıdı. Artık hepimiz, e-postaların dünyanın herhangi bir yerindeki bir sunucu üzerinden, bir web tarayıcısından kolayca erişilebilen bir yerde, nerede olursak olun depolanabileceğini ve işlenebileceğini düşünmekteyiz. E-postayı buluta aktarmak meşgul insanlar için sürekli hareket halindeyken son derece kullanışlı olmasını sağlar.

Net üzerinden belge hazırlamak, bulut bilgi işleminin yeni bir örneğidir. Basitçe, Google Belgeler gibi web tabanlı bir servise giriş yapın ve Web Tabanlı Yazılım kullanarak bir belge, elektronik çizelge, sunum veya istediğiniz her şeyi yaratın. Sözcüklerinizi bilgisayarınızda çalışan Microsoft Word veya OpenOffice gibi bir programa yazmak yerine, Google’ın dünya çapındaki veri merkezlerinden birindeki bir bilgisayarda çalışan benzer bir yazılımı kullanıyorsunuz demektir. Hotmail’de hazırlanan bir e-posta gibi, ürettiğiniz belge uzaktan, bir web sunucusunda saklanır; böylece internetten bağlanan herhangi bir bilgisayardan, istediğiniz yerde istediğiniz zaman dünyanın herhangi bir yerinden erişebilirsiniz. Nerede saklandığını biliyor musun? Yok hayır! Nerede saklandığını önemsiyor musun? Yine, hayır! Bunun gibi bir Web Tabanlı Yazılım hizmeti kullanmak “taahhüt” ya da “dış kaynak kullanımı”dır.

İnternet’e erişebilecek herhangi bir cihazdan erişilebilir

Etkili bir CRM sistemi tüm kullanıcılar tarafından uygulanmalı ve kabul edilmelidir, çünkü içerdiği veriler sadece girdikleri bilgiler kadar iyidir.

Artan satış ekipleri, yolda ya da ülke çapında dağınık ve evden çalışıyor olabilir. Bu coğrafi özgürlük, işe önemli yararlar sağlar.

İlk donanım gereksinimlerinin kaldırılması

Bütün çözüm Web Tabanlı Yazılım mı? Donanım veya yazılım lisanslarına ihtiyaç yoktur. Bu, yeni ekipman, kurulum ve destek masraflarında büyük bir tasarruf sağlamakta ve çevrimiçi bir çözüm seçmek için ana itici güçtür.

Ek bir fayda olarak yazılım tedarikçisi ve donanım satıcısı arasındaki olağan uzun tartışmaları ortadan kaldırıyor ve destek parmaklarını kaldırarak geleneksel kurum içi çözümlerin eğilimli olduğuna işaret ediyor.

BT maliyeti yok

Birçok küçük ve orta ölçekli işletmenin özel bir BT ekibi yok. Bu rol genellikle sınırlı IT becerilerine sahip olabilecek mevcut personel ve yapılması gereken daha önemli şeyler tarafından üstlenilir. Sunucu tabanlı bir çözüm seçildiyse, uygulama ve devam eden bakımın dış kaynaklı olmasının gerekebileceğini ve bunun da önemli maliyet ve rahatsızlığa neden olduğunu belirtti.

Uygulamak daha hızlı

Web Tabanlı Yazılım CRM çözümü hiçbir donanım / yazılıma ihtiyaç duymadığı için uygulamak ve yaşamak için gereken süre nedir? Ekipmanın teslim edilmesini beklemenin veya onu yapılandırmak için bir bayinin bulunmaması nedeniyle çok daha hızlıdır. Ancak yine de, yazılım çözümünü iş gereksinimlerini karşılamak ve var olan verileri içe aktarmak için uyarlayan aynı uygulama yapılandırması olacaktır.

Hataya dayanıklı, bütçeyi iki katına çıkarmadan

Web Tabanlı Yazılım CRM kritik bir iş çözümüdür ve bu nedenle her zaman kullanılabilir olması gerekir. Geleneksel sunucu tabanlı çözümler altında, bu, birincil sunucunun başarısız olması durumunda donanımın (ve genellikle yazılımın) çoğaltılması anlamına gelecektir. Bu, başlangıç ​​maliyetlerini arttırır ve devam eden bakım maliyetlerini ikiye katlar ve uygulamanın genel maliyetini büyük ölçüde etkiler.

Tüm masraflar operasyonel harcamalardır – sermaye harcamaları yoktur

Yukarıda özetlendiği üzere, donanım veya yazılım için herhangi bir gereklilik yoktur ve sonuç olarak, harcamaların yıllık servis ücreti esas alınır. Bu masraflar operasyonel maliyetler olarak atanabilir ve amortismana tabi değildir. Donanım yükseltmeleri hakkında düşünmekten de istifade edersiniz.

Donanım ve yazılım yükseltmeleri gerçek zamanlı yapılır

Kurum içi bir çözümün endişelerinden biri, Web Tabanlı Yazılım en yeni sürümü olmasını ve onu sürekli güncel tutmaya devam etmesidir. Bir kez yükselttiğinizde, satın aldığınız donanımın artık çok yavaş olduğunu ve bunu da yükseltmeniz veya değiştirmeniz gerekir.

Web Tabanlı Yazılım Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Web Tabanlı Yazılım için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Tabanlı Yazılım yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir