Logo

Web Sitesi Yapma


paylaş
Web Sitesi Yapma
1. Neden bir Web Sitesi Yapma çalışmanız olmalı?

Günümüz dünyasında başarılı olmak için bir internet varlığınız olmalıdır. Her geçen gün internete daha çok insan giriyor. Dünya çapında milyarlarca kullanıcı var ve birinin bir web sitesine gereksinim duymasının çeşitli nedenleri var. Web Sitesi Yapma çalışmanız güçlü bir ilk izlenim sağlayacaktır.

İşletmenizi internete yerleştirmek, işletmenize- işletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun- dünyaya açılma potansiyelini verir.

2. Bir web sitesi nasıl yararlı olabilir?

Web Sitesi Yapma çalışması, organizasyonunuza ve organizasyondan veri aktarımını düzene sokmak için web servislerinden faydalanmanıza yardımcı olur.

Bunun için sayısız neden var - Bir Web Sitesi Yapma çalışması nasıl yararlı olabilir ve işinizi neden çevrimiçi hale getirmelisiniz? Bunlardan bazıları kısaca aşağıda belirtilmiştir:

A. Gelişmiş müşteri konforu

Potansiyel veya mevcut bir müşterinin İnternet üzerinden alakalı işletmeler, ürünler ve hizmetler için her arama yapışında, işletmenizle ilgili endişelerinize daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Müşterileriniz Web Sitesi Yapma çalışmanızın adresini bilerek, daima sizinle ve işletmenizle iletişim kurabilir.

B. İşletme profilinize daha fazla erişilebilirlik:

Web Sitesi Yapma çalışması ile iş profilinize dünyadaki herhangi bir yerden erişilebilir. Başka herhangi bir reklam aracı bu türden bir kapsama alanı sağlamaz. Telefon defteri girişine veya sınırlı sarı sayfalara ve gazete reklam sunularına artık bağımlı olmanıza gerek kalmaz.

C. İş portföyünüzü tanıtmak için daha büyük olanaklar:

İnsanlar ürünlerinizin veya hizmetlerinizin aslında var olduklarını bilmedikçe satın almayacaklardır. Potansiyel kitlenize bir Web Sitesi Yapma çalışması aracılığıyla, muhtemelen herhangi bir basılmış reklam, Sarı Sayfalar listeleri veya TV / radyo reklamları ile yapacağınızdan daha fazla bilgi verebilirsiniz. Alan, zaman, uyruk ve bölge ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Dilediğiniz kadar çok insana istediğiniz kadar çok şey söyleyebilirsiniz. Ve işletmenizin temsilciliği internetin kendisi kadar becerikli olabilir.

D. Verimli, düşük maliyetli reklamcılık:

Müşterileriniz her zaman hizmetleriniz veya ürünleriniz hakkında kapsamlı ve güncel bilgiler edinebilecek. Rasgele yayınlanan TV veya radyo reklamlarına güvenmek yerine, Web Sitesi Yapma çalışmanızı istedikleri zaman kolayca tarayabilirler.

E. 7/24 kullanılabilirlik:

Web sitesi, 24 saat, haftada 7 gün, yılda 365 gün kullanılabilir. En zor çalışan çalışanınız olacak, hiç hastalanmayacak ya da tatil yapacaksınız. Ve Web Sitesi Yapma çalışmanızın sizin için her zaman yanında olduğundan emin olabilirsiniz - müşterilerinizin sorularını yanıtlamak veya sizin adınıza geri bildirim toplamak.

F. Zaman tasarrufu:

Müşteriler, Web Sitesi Yapma çalışmanızı ziyaret ederek sizinle iş yeriniz hakkında günün her saatinde bir şeyler öğrenebilirler; bu nedenle, herhangi bir şekilde bu sürece katılmanız veya katılmanız gerekmez. Değerli zamanınız kaydedilebilir ve karınızı artırabilecek ve işinizin kapsamını daha da artırabilecek diğer faaliyetlere yatırım yapabilirsiniz.

G. Maliyet düşürme:

Basılı reklamlar, broşürler, kuponlar, el ilanları, özel ürünler, bültenler veya postalardaki maliyetlerinizi azaltarak çok fazla tasarruf yapabilirsiniz. Daha ne! Web sitenizdeki gerçek zamanlı bilgileri güncellemek her zaman hızlı ve kolay. Basılı malzemelerin düzenli olarak yenilenmesi çok pahalı ve zaman alıcıdır. Asgari maliyetle optimize edilmiş üretkenlik, her işte daha değerlidir ve yalnızca dünya çapında Web Sitesi Yapma aracılığıyla mümkündür.

Web hizmetleri, aynı zamanda uzaktan yönetilebilen bir iş fonksiyonunu uygulamak için standart bir yol sağlar. B2B ve B2C portalları, bilgi ambarı, haber sağlayıcılar, e bay gibi arama portalları ve Google,  yahoo vb. gibi arama motorları arasında etkili bir bilgi alışverişi ve veri alışverişi uygular.

Web siteniz, günümüzün rekabetçi çevrimiçi ortamında çok çalışmalı - ziyaretçileri cezbetmeli, zengin bir kullanıcı deneyimi sunmalı ve onları sadık müşterilere dönüştürmelidir.

3. Bir site nasıl başarıyla çalışır?

"Gerçekten işinize yardımcı olacak ve daha fazla müşteri çekmek için bir Web Sitesi Yapma çalışması nasıl olmalıdır?"

İyi tasarlanmış bir web sitesi kesinlikle iş artışı sağlayacaktır. Basit rehber çizgiyi izleyerek, işinize fark edilmek için en iyi şansı verecek güzel görünümlü bir web sitesi oluşturmak mümkündür.

Çevrimiçi varlığınızın gerçekten önemi için markanızın web siteniz aracılığıyla güvenilirlik, güven ve verimliliği artırması gerekiyor. İyi tasarlanmış bir web sitesi kesinlikle iş süreçlerinizi kaldırabilir. Bunu, güçlü tasarım ve içeriği kesintisiz işlevsellik ve uzman desteği ile zamanla test edilmiş süreçlerle harmanlayarak başarabilirsiniz.

Web Tasarımı "Web tarayıcısı ve grafik kullanıcı arayüzü olarak yorumlama için uygun İşaretleme dili biçiminde internet yoluyla elektronik medya dağıtımının kavramsallaştırılması, planlanması, modellenmesi ve yürütülmesi sürecidir" (Wikipedia)

Web Tasarımı güçlü bir etkiye sahip olabilir. Web Tasarımı önemlidir ve doğru olması gerekir! Bir web sitesi ziyaretçisindeki doğru tasarım, işinizin doğru algılanmasını sağlar. İşinize güven ve güven sağlar. Çevrimiçi başarı, işinizin genel gücü için hayati önem taşımaktadır.

Milyarlarca web sayfasıyla dolu bir arenada, Web Sitesi Yapma çalışmanız ile markanızı etkili bir şekilde temsil etmek için yenilik ve uzmanlık gerektirir.

Sitenizin gezinmesi kolay ve kullanımı basit olmalıdır. Kullanıcılarınız ve potansiyel müşterileriniz istediklerini bulamazlarsa, işletme hedeflerinize göre sitenizin performansını zayıflatacaktır.

Web Sitesi Yapma çalışmanız, işinizi, değerlerinizi ve ürünlerinizi açıkça ve özenle yansıtmalıdır, çünkü web siteniz artık yeni bir kullanıcı veya potansiyel müşteri için ilk temas noktasıdır.

İyi ve yenilikçi bir tasarım, sitenin unutulmaz olmasını sağlar ve izleyiciyi ana sayfanın ötesinde keşfetmeye teşvik eder.

Web işlevselliği ve programlama, yalnızca standart, uyumlu ve geçerli kodlamayı kullanmalı ve sitenizin herhangi bir tarayıcıda (Safari, Explorer, Mozilla ...) ve herhangi bir Ekran Çözünürlüğünde görüntülenebilmesini sağlamak için alternatif bir programlama sağlamalıdır.

Çoğu web tasarım ve geliştirme şirketi, birinde ya da birinde becerilere sahiptir - nadiren de her ikisine de. Burası Medanis Bilişim AŞ web çözümlerinin farklı olduğu yerdir, çünkü sizi, işletmeniz veya kuruluşunuzu, ürünlerinizle ve hizmetlerinizle en etkili şekilde tanıtacak bir web sitesinin nasıl tasarlandığını biliyoruz.

4. Bir web sitesinin genel hataları nelerdir?

Web sitenizi sörf yapmaya çalışırken ziyaretçilerin kaybolması veya karışması durumunda geri düğmeye basabilir ve daha kullanıcı dostu bir web sitesi arayabilirler. İnsanlar düşünmekten hoşlanmaz, ne zaman web sitelerinde dolaşmaya başlarlarsa. Onları kene onları yapmayın. Web sitenizi aşamalı olarak planlamanız ve çok zayıf web sitesi ile çok iyi bir web sitesi arasında bir fark yaratmanız gerekir.

Şimdi görelim - bir web sitesinin tasarımı ve kurulmasında yaşanan tuzaklar nelerdir? Zaten bazılarını biliyor olabilirsiniz, ancak onları kaçınıp düzelterek, portalınıza giren ve tekrar giren ziyaretçilerin sürekli akışı sağladığınızdan emin olabilirsiniz! En yaygın hataların listesi, yeni tasarımcılar, web geliştiricileri ve web sitelerinin yerinde kontrol için bir listeye ihtiyaç duyan içerik yazarları için sonsuzdur; ancak paha biçilemez değerdedir.

1.Her yerde düzgün görüntülenme:

Yeni tasarımcılar genellikle en iyi görüntülenecek şekilde sitelerini hangi web tarayıcısı veya ekran çözünürlüğüne tasarladıklarına ilişkin bir sözleşme beyanı ile bu "en iyi görüntülendiği site" kullanırlar. Ziyaretçiyi etkilemez. Bunun yerine, çoklu tarayıcılarda ve herhangi bir ekran çözünürlüğünde iyi işleyen ustalıkla tasarlanmış web sitelerine yatırım yapın.

2.Güzel tasarım ve göz kamaştırıcı tasarım:

Bazı Web Sitesi Yapma çalışmaları yerleştirme ve aşırı yükleme tasarımında tamamen dengesizdir. Tasarımlar sayfa içeriğiyle uyuşmaz ve tüm sahnede yanlış yerleştirilmiş veya yanlış takılmış görür. Sayfalarınıza sadece gerekli olgularla hoş bir görünüm verin ve tasarımınızı profesyonel bir dokunuşla ortaya koyun. Uygun olanı yüklemeden önce daima ekran çözünürlüklerini farklı çözünürlüklerde alın.

3. Yatay kaydırma:

Yatay kaydırma, içeriğinizi sitenizde okumayı son derece zorlaştırır ve çoğu zaman ziyaretçilerinizin sabrını kaybedecek ve terk etmelerine sebep olabilir. Web sitenizi bir site çözünürlüğü görüntüleyicisinde kontrol edin. Profesyonel bir web sitesi, her ikisinde de daha küçük ve daha büyük bir ekran çözünürlüğünde yatay kaydırma yapmadan görüntülenebilir. Kullanıcı sayfalarınızın üstten altına kaydırmayı, daha net görüntülenmesi ve okunması kolay buluyor.

4.Ücretsiz Web Hosting:

Bu, kesinlikle kaçınılması gereken ortak bir Web Sitesi Yapma hatasıdır. Genellikle işletme sahipleri, işletmenin "yeni başlıyor" olduğunu iddia ederler ve bu yüzden sitelerini bir alan adı barındırıcısına henüz taşımazlar. İşletmenizin ciddiye alınmasını istiyorsanız ücretsiz web barındırma hizmetini kullanmayın. Ve tabi ki güvenilirlik için.

Bu sorunu çözmek için, zaten bir alan adınız yoksa bir alan adı seçip satın almalısınız. Ayrıca profesyonel bir alan adı barındırıcısı seçmeniz gerekiyor. Bunun etrafında dolaşmak yok. Başarılı bir çevrimiçi işletmeyi çalıştırmak isterseniz kesinlikle güvenilir bir alan adı barındırıcısına sahip olmalısınız.

5.Bozuk Görüntüler:

Web Sitesi Yapma çalışmanızda ziyaretçinize kötü biçimli veya korkunç kırpılmış görüntüler ve eksik grafik dosyaları görüntülemesine izin vermeyin. En iyi yükseklik ve genişliği kullanarak resimlerinizi optimize edin. Dosyalarınızı en iyi formatta tutun - Fotoğraflar için, resim içinse gif kullanın.

6.Kısa ve korkunç renk şemaları:

Web Sitesi Yapma çalışmanızın konsepti ve misyonuyla uyuşmayan korkunç ve yüksek renkler kullanmaktan kaçının. Metninizin okunması kolay olsa da, aşırı parlak renkler okuyucuyu rahatsız eder ve okuyucuyu sitenizin amacından uzak tutar. Tasarımlarınız, en son teknoloji tasarımları ve web sayfalarınız için hoş göz alıcı renk düzenleri ile sınıf ve tasarımcı kalitesini yansıtmalıdır.

7. Yavaş yükleme:

Sayfanız hızla indirilmiyorsa, ziyaretçiler başka bir site bulmak için çabucak ilerleyecektir. Sayfalarınızın "ağırlığını" azaltmak için hemen harekete geçin. Sitenizdeki her görüntü doğru şekilde boyutlandırılmalı ve web kullanımı için optimize edilmelidir. Web Sitesi Yapma çalışmanızda ziyaretçinizin ilgi ile hızla ilerleyebilmesi için sayfalarınızı zayıf tutun.

8.Dilbilgisi kontrolü:

Her zaman heceleyerek metnin gramer hatasından, noktalama işaretlerinden ve imla hatalarından uzak durmasını sağlayın. Yazım denetimi yapılmadan site amatörce ve perişan görünür. Arada tabi ki gözden kaçan hatalar olabilir ancak bütün yazıların dilbilgisi hatalarıyla dolu olması insanlara güven vermeyecektir.

9. Etkili Metin İçeriği:

Büyük bir hata, sayfaları herhangi bir başlık ve alt başlık içermeyen uzun metinle doldurmaktır. Web Sitesi Yapma çalışmanızın sayfalarını sıkıştırılmış dekoratif sözcükler ve yüksek funda metinlerle doldurmayın. Okuyucuların başlarını tüm detayları ile dolduracak vaktimiz yok.

Metninizi daha etkili yapın. Metninizi sade, keskin ve nokta noktasında tutun. Doğru bağlamda dekoratif kelimeleri kullanın. Diliniz içerik, stil, yapı ve yazı tipinde netlik, tutarlılık ve tutarlılık gerektirir. Sayfaların okunması kolay ve anlaşılması basit olmalıdır, düzgün bir akışla. Yazı tipleri doğru şekilde kullanılmalı, uygun yan başlıklar ve metin kısa paragraflarda dile getirilmelidir; okuyucuya hoşnut bir fikir verebilir.

Web siteniz, sizi rakiplerinizden ayıran, hedefe yönelik bir yön ile net bir mesaj vermelidir. İçeriğiniz sorusuna "benim için neyin var?" Sorusuna kolayca cevap vermelidir. Okuyucu yazdıklarınızı belirleyebilmeli ve çözüm önerilerinde bulunmak için sizi 'ortak' olarak bulabilmelidir.

10. E-posta Abonelik Formunun Bulunmaması:

Bu kritik husus çoğu Web Sitesi Yapma çalışması sahipleri tarafından genellikle ihmal edilmektedir. En iyi iş dönüşleri için E-posta aboneliği formuyla web siteniz için öncü bir nesil oluşturmak çok önemlidir. Bir posta listesine sahip olmak, kendileriyle iletişim kurmanıza, ilişki kurmanıza ve sorunlarınızı çözmeye yönelik bir uzman olarak kendinizi kurmanıza izin veren bir ziyaretçi listesini korumak gibi birçok avantaj sağlar.

11.Yeni bir mesaj kullanarak 'bültenime katılın':

İçeriğiniz, tasarım düzeniniz ve çözümleriniz, okuyucuyu posta listemize abone olmaya zorlayacak kadar kullanıcı dostu olmalıdır. - "Ücretsiz bültenime katılın" gibi zayıf bir mesaj kullanmayın. Okuyucu, "Neden?" Ve "Abone olursam, katılacağım anında bana anında bir bonus ya da ücretsiz bir hediye verir misin?" Tasarım ve metin çalışmanız okuyucuyu hizmetlerinizi etkiliyorsa, ziyaretçilerinizden bir üyelik için otomatik olarak e-posta abonelikleri elde edin.

12.İletişim Bilgileri Yok:

Web Sitesi Yapma çalışmanızda e-posta kimliğinizi ve web adresinizi vermek sadece okuyucularınız için yetersizdir - potansiyel müşteriler kim olabilir?Web Sitesi Yapma çalışmanızda ayrıntılı iletişim bilgilerinizi bulmak kolay ve okunması kolay tutun. Bir site haritasının eklenmesi işiniz için harikalar yaratır.

13.Reklamcılık:

Web Sitesi Yapma çalışmanızda reklamlar büyük bir gelir sağlar ancak şu andaki zamanlara referansla ve becerikli bir şekilde yerleştirilmelidir. İşletmenizin farklı yönlerini yansıtan uygun reklamlar yerleştirilmelidir. Sayfanıza reklamlarla, özellikle de büyük, gösterişli afişlerle aşırı yükleme yapmayın. Sayfayı aşırı doldurmazsan iyi yerleştirilmiş, iyi tasarlanmış reklamlar iyidir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Sitesi Yapma çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Sitesi Yapma çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Sitesi Yapma yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

Etiketler: web sitesi yapma web sitesi yapım web sitesi yapmak

paylaş

İlgili YazılarYorumlar