Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Web Sitesi Tasarımı Ne Kadar Sürer?

İşletmeler bize genellikle “Bir Web Sitesi Tasarımı Ne Kadar Sürer? ” gibi genel sorular soruyor. Maalesef, tüm web siteleri ihtiyaç ve içerik açısından fazlaca değiştiği için böyle genel bir soruya belirli ve net bir cevap veremeyiz. Bir site tamamlandıktan sonra bile, sık sık güncellenmeli ve bakım yapılmalıdır.

Web sitenizin özelliğine ve büyüklüğüne göre bir haftada olabilir özel tasarım olmasına göre birkaç ay da sürebilir. Elbette ki tüm web siteleri farklıdır ve web sitesinin boyutu ve iş gereksinimleri, sitenin aylarca geliştirme aşamasında olmasını gerektirebilir.

Web Sitesi Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Neden böyle uzun bir süreç?

Özgün bir web sitesi oluşturmak, yaratıcılık gerektirir. Değerli kavram ve fikirleri beyin fırtınası yapmak sayısız saat sürebilir. Birinin, sözü edilen fikirleri uygulamanın uzun süreceği düşünülmelidir. Arka plan rengi kadar basit bir şey çok fazla ince ayar talep edebilir. Sitenin arayüzü de inşa edilmelidir. Ayrıca, sitenizin PC’lerle uyumluluk sorunları ve giderek genişleyen mobil cihaz kataloğu bulunmadığından emin olmak için saatlerce test yapılması zorunludur.

SEO pazarlaması ve içerik oluşturma da dahil olmak üzere bazı ek hizmetler, bir web sitesinin geliştirme döngüsünü daha da uzatabilir.

Bu Süreyi Nasıl Hızlandırabiliriz?

Medanis Bilişim AŞ gibi deneyimli bir şirketle işbirliği yapmak, web sitenize zaman kazandıracaktır.Bu durumda, web sitenizi aynı anda kuran birkaç uzmana sahip olursunuz. Pazarlama ve SEO’dan içerik geliştirme ve programlamaya kadar, gerekli alanlardan uzmanların geniş bir alanı, hedeflerinize daha verimli bir şekilde ulaşmak için birlikte çalışacaktır.

Web siteniz için bağımsız olarak hazırlanmış ve planlanmış içerik ve fikirleriniz varsa zaman harcanabilir. Aynı zamanda, siteniz resmi olarak başlatılmaya hazır olmadan önce planlarınız SEO uzmanları ve metin yazarı tarafından düzenlenmelidir.

İş ve web tasarımı şirketi arasındaki iletişim, bekleme sürenizi de azaltabilir. Başlangıçtaki programcılara ve geliştiricilere, site için hedeflerinizin ve arzularınızın ne olduğunu açıkça belirtin.Sorularınızı gönderirken hemen yanıt vermeyi deneyin. Bu yanıtlar, siteyi nasıl kuracağınızı anlamanıza yardımcı olur, böylece hedeflerinizi tam olarak görebilirler.

Diğer Hususlar

Sitenizin mimarisini oluşturmak zaman alacaktır. Bu işlem yaklaşık 40 saat sürebilir ve bir kerede tamamlanamaz. Sitenin bilgileri düzgün bir şekilde düzenlenmeli ve tel kafesler ve site haritasının da oluşturulması gerekli. Bu süreçte, web tasarım şirketi, sitenizin içeriğini en iyi nişan için en iyi şekilde nasıl organize edebileceklerini ayırt etmelidir.

Web sitesi boyutu ve karmaşıklığı aynı zamanda, yapı ve tasarımın ne kadar süreceğini belirlemede önemli faktörlerdir. Daha fazla sayfaya ihtiyacınız varsa, siteyi oluşturmak biraz daha uzun sürecektir.

Güncellenmesi ve Bakımı

Web siteniz başlatmaya hazır olsa bile, işlemi mutlaka “tamamlanmış” değildir. Gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için site düzenli olarak güncellenmelidir. Sekiz yıl önceki bir şablon, uygun güncellemeleri olmayan birçok modern mobil cihazla uyumlu olmayabilir. Modern şablon tasarımları bile, güncelleştirmeleri başka bir sekiz yılda doğru bir biçimde çalışması gerekecek. Bu nedenle, güvenilir bir web geliştirme şirketi ile işbirliği yapmak, kısa ve uzun vadeli verimlilik ve başarı için en iyi seçiminizdir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

About Author

Medanis Destek