Logo Web Tasar覺m

Web Sitesi İçerik Yazarı


paylaş
Web Sitesi İçerik Yazarı

Yeni bir web sitesi ağır bir yatırımdır. Web siteniz giderek artan diğer işletmelerde de olduğu gibi artık birincil mağazanız görevindedir. Tüketiciler artık bir işletmeye gitmeden önce telefonlarından veya bilgisayarlarından internete girerek hizmetlerini ve ürünlerini araştırıyor. Araştırmakla da kalmayıp ürün veya hizmeti satın almak için dijital kanalları kullanmak istiyor. Web sitenizin görünümü ve içeriği çok önemli. Peki, Web Sitesi İçerik Yazarı kiralayarak neden metinlerinizi onlara yazdırmıyorsunuz?

B2B veya B2C'de olun, profesyonel olmayan bir web sitesi, yeni iş fırsatlarını, daha sizinle iletişime geçmeden yok edebilir. Bu yüzden web sitesi tasarımınıza nasıl önem veriyorsanız içeriğinize de aynı derecede önem vermeli ve Web Sitesi İçerik Yazarı ile çalışmalısınız.

Tekrarlıyoruz: web siteniz çok önemli.

Gerçi bunu zaten biliyordunuz, bu yüzden profesyonel tasarımcıları ve geliştiricileri bu işi yapmak için kiraladınız. Ama web sitenizin içeriğini kim yazdı? Web sitenizin içeriğini bir uzmana, Web Sitesi İçerik Yazarı 'na emanet etmediyseniz, web siteniz muhtemelen işini iyi yapmıyor.

Web sitenizin içerik stratejisini ve içeriğini bir uzmana yazdırmanız gerektiği aşağıda belirtilmiştir. Web Sitesi İçeriğinizi Web Sitesi İçerik Yazarı kiralayarak yazdırmanız avantajları: 

Web için yazma, diğer yazı türleriyle aynı değildir.

İnsanlar web içeriklerini kitap veya dergi okuduklarından farklı bir şekilde okurlar. Etrafından atlamak eğilimindedirler.

Genellikle tarama

Metin

F şeklinde

Desen

Aşağı doğru

sayfa.

Sıfırlanıyor ...

Başlıklar böyle.

  • Veya
  • Müşteri dönüşümü
  • puan,

"Ve bazen teklifler çekin. . .”

. . . okumaya veya devam etmelerine karar verden önce onlara sayfadaki şeyler hakkında bir fikir vermek gerekir.

İzleyicileri içeri çeken ve kalmaya teşvik eden web içeriği yazmak benzersiz bir beceri ve çok fazla deneyim gerektirir.

Okuyucuları meşgul edecek şekilde koruma altına almanın bir ilkesi, en ilgi çekici içeriğinizi ilk önce kanca olarak koymaktır. Web Sitesi İçerik Yazarı bunun gibi birçok faktörü göz önünde bulundurarak metinlerinizi oluşturacaktır.

Ne yaptığınız konusunda uzmansınız. Web Sitesi İçerik Yazarı yaptığı işin uzmanıdır.

Bir evin tadilatında herhangi bir tecrübeniz yoksa, muhtemelen tüm işleri yapmak için bir müteahhit kiralamanız gerekirdi.

Dijital bir ajans işe aldığınızda Web Sitesi İçerik Yazarı, web sitenizi iş hedeflerinizi karşılamanıza yardımcı olacak bir şekilde tasarlamak, oluşturmak ve yazmak için deneyime ve becerilere sahip olurlar. Mevcut web sitenizin stratejisine, içeriğine, arama sıralamalarına, rakiplerine ve kullanıcıların içeriğinizi bulmalarını ve içeriğinizle etkileşimde bulunmalarını belirleyen her türlü faktöre içeriğinizin güçlü ve zayıf yanlarını ortaya çıkarmak için bakabilirler.

Doğru araçları kullanmıyorsunuz.

Web Sitesi İçerik Yazarı, verilerinizi anlamaya yönelik bilgiye sahiptir. Ayrıca araçları da var.

SEMRush ve BuzzSumo kullanmazsanız muhtemelen değerli verileri ve içerikleri gözden kaçırırsınız.

Bunlar gibi araçlar sizin elinizde olan büyük kaynaklardır, ancak maliyetlidir ve öğrenmek için zaman alırlar. İçerik uzmanlarının araçları kutusunda zaten var ve bunları nasıl çalışılacağını biliyorlar.

Sizin (muhtemelen) vaktiniz yok.

Web sitenizin 10 sayfası olabilir. Belki 30 veya 200 sayfası vardır. Binlerce sayfa ile web sitelerini taradık. Bir web sitesi ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, onu özlü ve mesajlı içerikle doldurmak zaman alacaktır.

SEO ve kullanıcı deneyimi tasarımında yeniyseniz, daha uzun sürecektir. Yoğun bir mesleki olarak, muhtemelen sahip olmadığınız zaman. Güçlü ve yaratıcı web içeriği yazmak için gereken süreyi gözden kaçırmak birçok proje zaman çizelgesini geride bıraktı. Ve zaman para demek.

"SEO" nun ne olduğundan emin değilseniz veya bir H1 ve H2 arasındaki farkı bilmiyorsanız, hızlı bir şekilde bunalmış hissedeceksiniz. Ayrıca, web sitesi tasarımınızla iyi sonuç vermeyen veya kitlenizi sizinle etkileşime girmeyen bir içerikle baş başa kalabilirsiniz. Web Sitesi İçerik Yazarı hem anahtar kelime odaklı hem de ilgi çekici, okunabilir metinler oluşturabilir.

En iyi dijital deneyimler, içerik ve tasarım birlikte çalıştığında gerçekleşir.

İyi içerik ve tasarım elele başarıya ulaşır. Bir web tasarımcısı, hiçbir içeriği olmayan bir proje tasarlamanız için bir el ele verin ve bazı oldukça avant garde kullanıcı deneyimi görmek zorunda kalacaksınız.

İçeriğe ve tasarıma yaklaşmanın en iyi yolu bir anda ve birlikte olmasıdır.

Deneyimli içerik uzmanları, bir içerik, grafik, video veya etkileşimli bir öge olarak daha ilgi çekici hale geldiğinde yerinde olmasını sağlar. Ayrıca, içerik parçalarının ve tasarım öğelerinin bir mesaj sergilemek ve tüm deneyimini oluşturmak için birlikte nasıl çalıştıklarını da göz önüne alıyorlar.

Tasarımcılarınız ve yazarlarınız bir web projesi boyunca birlikte çalıştıklarında birbirlerinin çalışmalarını tartabilir, web sitenizin kullanıma hazırlanmasını sağlayabilir, böylece her sözcük ve düğme sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunar.

Ayrıca yazdıkları için SEO uyumlu olması da organik arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkma şansınızı da arttıracaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Web Sitesi İçerik Yazarı hizmetimiz için 444 5 698 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Web Sitesi İçerik Yazarı yazımıza  Web Sitesi İçerik Yazarı konusunda yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: içerik yazımı web sitesi içerik

paylaş

İlgili YazılarYorumlar