Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları

Web sitenizin trafiğini arttırmak için çeşitli sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz. Google+ çok etkin kullanılmadığı halde etkileşime geçen kişi sayısı 500 milyonun üzerine çıktı. Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları ile Google+ gibi sosyal medya araçlarını etkili bir şekilde kullanarak web sitenize yeni ziyaretçiler ve dolayısıyla müşteriler çekebilirsiniz.

Google+ ile etkileşim, yeni bir taktik ve en iyi uygulamaları belirtir. Google+ özellikle ülkemizde firmalar tarafından hala etkin olarak kullanılmıyor. Geçen hafta SEO ekibimizle Google+ araştırması yaparken bunu açık şekilde gördük. ABD’deki emlak firmalarının Google+ topluluklarının milyonlarca takipçisi varken Türkiye’de bu sayılar 200-300 gibi düşük rakamlardan oluşuyor. Ancak Facebook veya Instagram söz konusu olduğunda iş değişiyor ve sayı tam aksine katlanarak artıyor.

Ancak şöyle bir gerçek de var Google+’da ne kadar az takipçi olsa da Facebook ve Instagram’a göre daha fazla dönüt sağlayabiliyor. Peki, neden?

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları #1. Başlıklar her zaman önemli:

Daha fazla kullanıcı Google+ yayınlarınızı fark ederse, daha çok etkileşimde bulunacaklar. Binlerce mesajın denize bırakıldığı bir liman gibi düşünün.

Diğer sosyal platformlardan farklı olarak, Google+ yayınları daha çok küçük wp_betawpposts yayınları gibi davranıyor ve her yayının bir başlığa ihtiyacı var. Yazılarınızın öne çıkmasına yardımcı olmak için yalnızca bir başlık eklemekle kalmıyor, Google da yayınınızın ilk kelimelerini iki farklı şekilde kullanıyor:

  1. Başlık etiketi yazının başlığını içeriyor.
  2. Başlık genelde Google arama sonuçlarında görüntülenen şekildedir

Doğru başlığın eklenmesi, yayınınızın arama sonuçlarında öne çıkmasına yardımcı olabilir ve hem içeriğinizi fark edip tıkladığınız kişi sayısını büyük ölçüde etkileyebilir.

Her seferinde bir başlık kullanın.

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları #2. Dikkat için biçimlendirme

Mesajlarınızın okunmasını ve paylaşılmasını daha kolay hale getirmek için uzun metin bloklarınızı kolayca biçimlendirin. Bu, daha net bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar ve metninizi daha erişilebilir hale getirir.

Başlığınıza kalın yazı eklemenin yanı sıra , diğerlerinden ayıran bir yazı oluşturmak için aşağıdaki biçimlendirme hilelerini kopyalayıp yapıştırın.

G + BİÇİMLENDİRME HİLELERİ

* Cesur bir başlık *

_ Italic_
* Kalın *
-Her geçme-

Karışık ve eşleme stilleri: _ * Kalın İtalik * _

Numaralı Liste:
* 1. * Nokta Bir
* 2. * Nokta İki
* 3. Nokta Üç

Madde İşaretli Liste:
• Nokta 1
• Nokta 2
• Nokta 3

Bağlantısı: http://example.com

# hashtag1 # hashtag2

NASIL GÖRÜNÜYOR:

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları #3. Sözlerinizi kullanın

Google+ hem görsel hem de metinli bir araçtır, bu nedenle bunların her ikisi de hesaba katın!

Daha uzun yazılar yazmaktan korkmayın. En son wp_betawpposts yayınlarınıza bir bağlantı yayınlamak ve en iyi sonucu almak için umut vermek yerine önemli noktalardan bir özet ekleyin. Bunun neden önemli olduğunu açıklayın. Kullanıcılara neden tıklayıp paylaşmaları gerektiği konusunda ek bilgi verin.

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları #4. Resimlerinizi de kullanın

Google + ‘daki en iyi yayınların büyük çoğunluğunda resimler kullanılır. Basit animasyonlu giflerde büyük ilgi görecektir.

Paylaşılabilirliği artırmak için, genellikle kendi fotoğrafınızı veya çok bilinmeyen fotoğrafları yüklemek en iyisidir.

Varsayılan olarak, Google+, paylaştığınız herhangi bir URL için bir resim eklemeye çalışır. Doğru Açık Grafik görüntülerini ve uygun sosyal meta etiketleri tanımlamazsanız, resimler genellikle ideal değildir veya boyutları yanlış boyuttadır.

 

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları #5. Daha akıllı paylaşım> hedefli

 

İçeriğinizi paylaşırken özel olarak müşterilerinize veya konuyla ilgilenebileceğini düşündüğünüz kişilere mail atabilirsiniz. Bu biraz riskli olacaktır ancak hedefinizi iyi belirlerseniz size dönüşü iyi olacaktır.

 

Uyarı: Hedeflenen paylaşım çok sık kullanılırsa spam gönderir. Neyi paylaştığınıza dikkat edin.

Sadece en iyi, en önemli mesajlarınızı seçin.

Şaşırtıcı bir şekilde, Google+, paylaştığınızda çevrelerinizdeki kullanıcıları e-posta yoluyla bilgilendirmenize izin verir . Bunun çalışması için, bireylerin e-posta bildirimlerinin doğru bir şekilde ayarlanmış olması gerekir.

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları #6. Güçlü #hashtag

Twitter ve Facebook, hashtag’lere alışmamızı sağladı ancak Google+, onları düzenlemek ve içerik önermek için tamamen farklı yollarla kullanıyor.

Google, konular arasındaki ilişkileri oluşturmak için hashtag’ler ve anlamsal analiz kullanır. Örneğin, #linkbuilding için bu hashtag aramasını düşünün. Google’ın bağlantı kurma işiyle ilgili konuları inceleyin:

 

Etkinizi oluşturun

Google+, Twitter ve Facebook gibi sosyal bir medya platformu değil, tüm farklı cihazlarımıza ve web hizmetlerimize bağlanmak için Google ile birlikte çalışan bir kimlik platformudur.

Bu, Facebook ve Twitter gibi sitelerin web sitenize trafik çekmesine rağmen Google+, potansiyel ziyaretçilere dokunacak çok daha fazla yere sahip pek çok platformda o kadar çok entegre olduğu anlamına gelir. Bugün kitle tabanını oluşturan iş, potansiyel olarak gelecekte daha büyük ödüller toplamak için konumlanır.

 
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 
Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpuçları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.
About Author

Medanis Destek