Logo

Web Sitenizin Butonları Nasıl Olmalı?


paylaş
Web Sitenizin Butonları Nasıl Olmalı?

Web sitenizin buton tasarımı, dönüşüm oranlarını önemli ölçüde etkileyebilir. Web sayfalarınızda çekici, kullanıcı dostu ve net butonlar oluşturun ve yüksek dönüşümlerin keyfini çıkarın. Ancak web sitesi butonlarını tasarlamak çok kolay değil. Basit görünebilir, ancak bu bir sanattır ve başarılı bir şekilde ortaya çıkabilmek için beceri ve tecrübeye ihtiyacınız olacaktır. Web Sitenizin Butonları Nasıl Olmalı? Tasarım aşamasında nelere dikkat edilmeli?

Temelde bir düğmenin iki önemli ögesi vardır - tasarım ve içerik. İçerik, "kayıt olma", "ücretsiz e-kitap alın" veya "şimdi alışveriş yapın" gibi metin veya harekete geçirici mesajı ifade eder. Tasarım öğesi, butonun görsel olarak nasıl göründüğüne işaret eder. Kullanıcının dikkatini çekiyor mu? Buton tasarımınıza fazla dikkat ederseniz, arkanızda oturup dönüşüm oranlarınızı iyileştirmenizi bekleyeceksiniz.

Web Sitenizin Butonları Nasıl Olmalı?

Butonlarınız Sıkıcı Mı?

Büyük, cesur ve daha parlak butonlar her zaman çevrimiçi kullanıcılara görsel olarak daha fazla hitap edecektir. Sayfadaki hiçbir yerde kullanılmayan koyu bir renk seçmekten korkmayın. Kullanıcıların dikkatini çekecek şekilde butonların doygunluğunu artırın.

Butonlar Çok Mu Küçük?

Daha büyük harekete geçirici mesaj butonları, kullanıcıların ilgisini çekme ve dönüşüm oranlarını artırma ihtimali daha yüksektir. Web sitenize büyük düğmeler eklediğinizde, kullanıcılar onları anında fark edecek ve harekete geçmeye ikna olacak. Ancak dışa bakan son derece büyük bir tasarıma sahip olmaktan uzak durmayın.

Web Sitesi Temasını Düşünmemek

Butonların web sitenizin geri kalanıyla tutarlı bir tasarıma sahip olması önemlidir. Genel tasarımı tamamlayan düğmeleri seçin. Kullanıcıların dikkatini çekmek için tamamen boş olan bir renkleri kullanmayın. Bunu yapmak web sitenizin görsel çekiciliğini mahveder.

İnce ayrıntıları yok saymak

Butonlarınızı tasarlarken, düğmeyi tıklatıldıktan sonra dönüştüren degrade, kenarlık ve desen gibi önemli ayrıntıları gözardı etmeyin. Bu yönler küçük görünebilir ancak web sitesine profesyonel bir görünüm verirler ve butonların daha fazla öne çıkmasını sağlarlar.

Yeterli Beyaz Alanı Kullanmada Başarısızlık

Butonları tasarlarken boşlukları iyi kullanmak, görsel ağırlığı sayfanın geri kalanıyla dengelemeye yardımcı olduğundan önemlidir. Kontrast oluşturmak ve butonun önemini vurgulamak için boyut ve tipografiyi de göz önünde bulundurun.

Metin Ekleme Sırasında Kutuyu Düşünme

Herkesin "şimdi satın alın" veya "katıl" gibi kendi web sitesi butonlarında sahip olduğu normal metin / içeriği kullanmak zorunda değilsiniz. Kullanıcının tıklamaya ikna edecek yaratıcı buton kopyalarını düşünün. Belki de ürünün veya hizmetin bir yararı olduğuna işaret etmek, daha fazla dönüşüm elde etmenin bir yoludur. Örneğin e-kitabı indirin yerine "Alanınızda uzman olmak ister misiniz?" diye sorabilirsiniz.

Grafiksel Butonları Tasarlama

Grafik butonlarından kaçının çünkü yüklenmesi daha uzun sürer ve tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir olmayabilir. En iyi düğmeler resim düğmelerinin aksine HTML ve CSS ile yapılır. Bu düğmeler, dönüşümlerin çoğundan emin olduğunuz her yerde görünür.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Web Sitenizin Butonları Nasıl Olmalı? için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Web Sitenizin Butonları Nasıl Olmalı? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler:

paylaş

İlgili YazılarYorumlar