Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Siteniz 2017’ye Hazır Mı?

Web Siteniz 2017’ye Hazır Mı?

Web Siteniz 2017’ye Hazır Mı?

2017’ye sayılı günler kala birçok insan “Web Siteniz 2017’ye Hazır Mı?” sorusunu sormaya başladı. İnsanların yaklaşık %45’i yeni gelen senede yapacaklarına karar verir ancak sadece %8’i bunu uygular.

Responsive Tasarım 

Web Siteniz 2017’ye Hazır Mı? sorusunu sorduğumuzda web sitenizde hangi özelliklerin olması gerektiğinden bahsedebiliriz. Teknoloji sürekli ilerliyor ve buna bağlı olarak web tasarımda da yeni trendler ve teknolojiler kullanılıyor. Akıllı telefonların gelişimi, bilgisayar ekranlarının boyut farklılıkları ve akıllı TV’ler bizi responsive tasarıma yönlendiriyor. Responsivi tasarım sayesinde web siteniz bütün ekran boyutlarında hiçbir güncelleme gerektirmeden web sitenizin sorunsuz açılmasını sağlar. Sadece masaüstü görüntülenebilen web sitelerin bu rekabet ortamında fazla dayanamayacağını söyleyebiliriz. 2016’da responsive tasarım yaptırmadıysanız 2017 gelmeden mutlaka web sitenize bu teknolojiyi uygulatmalısınız.

Mobil İşlevsellikten Faydalanın:

İnternet kullanıcıları dışarıdan mobil cihazla internete girdiklerinde web sitenizde en çok nelere bakıyorlar:

  1. İş yerinizin adresine.
  2. Telefon numaranıza.
  3. Çalışma saatlerine.

Ziyaretçiler mobil cihazdan web sitenize girdiğinde bu üç bilgiyi en kolay şekilde bulmalılar yoksa başka bir firmanın web sitesine gireceklerdir. Mobil web siteleri önemli değil zorunludur çünkü nüfusun yarısından çoğunda akıllı telefon var. Birgün sokakta yürürken etrafınıza bakın veya dolmuştayken. Birçok insanın elinde genç yaşlı demeden elllerinde akıllı telefon olduğunu göreceksiniz. Mobil üzerinden daha avantajlı konumda olmak istiyorsanız responsive tasarım yaptırmalısınız.

Google’da Bulunurluğunuzu Arttırın:

Türkiye’de yaklaşık 8 milyon aktif web sitesi bulunmakta. Bu web siteleri arasında bulunabilmek için biraz fark yaratmanız gerekli. Arama motorları için optimize edilmiş web siteleri sıralamada yukarıya çıksa da SEO çalışmalarıyla birlikte yükselmesi biraz zaman alabilir. En kısa zamanda web sitenizin ilk sıralara çıkmasını sağlamak için Google AdWords reklamlarını kullanmanız en iyisi olacaktır. Web siteniz Google reklamları sayesinde 5 dk içinde üst sıralarda çıkacaktır.

Daha Çok Müşteri Kazanın:

Web sitenize trafik sağlamak için pek çok yok var. Hiçbir maliyet ödemeden web sitenize daha fazla kişinin gelmesini istiyorsanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

  • Sosyal medyada daha aktif olun
  • wp_betawpposts oluşturun
  • Web sitenizi Google ve Bing’de tanıtın
  • Görüntülü reklam kampanyaları aracılığıyla işletmenizin reklamını yapın

 

 

About Author

Medanis Destek