Logo

Web Sitem Çöktü Yardım Edin


paylaş
Web Sitem Çöktü Yardım Edin

Web Sitem Çöktü Yardım Edin yazarak Google'da arama yapmadan önce web siteniz üzerinde kontrol edebileceğiniz ve düzeltebileceğiniz hatalar olabilir. Web sitenizin kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz gereken şeyleri ve web sitesinin çevrimiçi olarak kalması için gereken idari kontrollerin bir özetini içeren, temel bilgilerle başlayacağız.

Web Sitem Çöktü Yardım Edin diyorsanız önce bu maddeleri gözden geçirin:

1. Sadece sizin mi?

Birçok kişi, siteleri çöktüğü zaman, herkesin aynı durumda olduğunu varsayıyor - aslında sadece sizin siteniz de olabilir! Neyse ki, bu, downforeveryoneorjustme.com gibi bir site kullanılarak kolaylıkla belirlenebilir .

Yalnızca bilgisayarınız olursa, tarayıcınızın önbelleğini temizlemeyi ve sayfayı yeniden yüklemeyi deneyin, özellikle DNS'nizi yenileyip değiştirdiyseniz.

2. DNS kaydınız mı sona erdi?

İnternetteki her web sitesi benzersiz bir tanımlayıcıya ihtiyaç duyar, bu IP adresiniz olarak adlandırılan bir sayı dizesidir. Bununla birlikte, bir dizi numara insanlar için çok unutulmaz değildir, bu nedenle web sitelerine medanis.com.tr gibi bir alan adı verilir. Herhangi bir ad ve adres ayrıntıları gibi, kişilerin bu bilgileri bulabilmesi için ilişkinin bir dizine kaydedilmesi gerekir. Burada bir alan adı sunucusu (DNS) gelir, tıpkı bir telefon rehberi veya santral gibi.

Birçok DNS kayıtcısı var, alan adınızın kim tarafından kayıtlı olduğundan emin değilseniz, www.whois.com gibi ücretsiz bir WHOIS araması kullanarak öğrenebilirsiniz .

Otomatik yenileme seçeneği ile genellikle 1-10 yıl arasında bir alan adı kayıt süreyi seçebilirsiniz. Kaydı güncel tuttuğunuz sürece, yaşam için alan adınızın sahibi olabilirsiniz.

Not: otomatik yenileme seçeneğini tercih ederseniz, ödeme ayrıntılarınızın güncel kalmasını sağlayın ve süresi dolmaz hale getirin! Medanis Bilişim AŞ'de, müşterilerimiz, DNS'leri yenilenmeye ne zaman başladıklarını hatırlatırız.

Son zamanlarda herhangi bir DNS değişikliği yaptıysanız, değişiklikleri filtrelemek için yeterli süre verdiklerinizden emin olun. Bu işlem, 6 saat ila 72 saat arasında sürebilir. Alan adınızı aldığınız şirket ayrıca DNS kayıt  olabilir ve sitenizi de barındırabilir. Her üç hizmet için bir şirket kullanmak genellikle maliyet açısından etkilidir.

3.Bağlamak için sunucu barındırıyor mu?

Bitmiş web siteniz HTML, CSS ve Javascript dosyalarının bir koleksiyonundan oluşur; bu dosyalar bir sunucudan çevrimiçi olarak konur - sözde çünkü dosyalara internete hizmet ediyorlar. Bunu teorik olarak internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yapmak mümkün olsa da, ev bilgisayarınızın ve internet kurulumunuzun sınırsız sayıda kullanıcı için 7/24 temelinde bunu koruyacak kadar güçlü olması pek olası değildir.

Daha güçlü bir kuruluma erişebilmek için çoğu insan dosyalarını kendi sunucularında saklamak ve çevrimiçi hale getirmek için bir web barındırma şirketi ödüyor.

1. ve 2. adımları kaldırdıysanız, bilinen bir sorun olup olmadığını görmek için barındırma şirketinizin web sitesini ve sosyal medya kanallarını güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Ağır trafiğe veya bakıma muhtaç bir sunucu aşırı yüklenebilir. Durum buysa, barındırma şirketi, her şeyin hazır olmasını ve ne zaman çalışmasını beklediğini tahmin etmelidir.

Www.whoishostingthis.com adresinden web sitenizi kimlerin barındırdığını öğrenin .

Web Sitem Çöktü Yardım Edin İçin Son ipuçları:

Siteniz çöküyorsa müşterileri e-posta veya sosyal medya yoluyla güncellemeyi unutmayın ve hizmetlerinizi çevrimiçi olarak geri alabilmek için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olun. İstediğiniz son şey, okuyucuların sitenizin artık kullanılmadığını ve gelmeyeceğini varsaymasıdır.

DNS ve barındırma hizmetlerinizin ayrıntılarını kaydetmek ve bunların sitenizde çalışan herkesle paylaşıldığından emin olmak en iyi yöntemdir. Alan adınızın süresi dolarsa veya IP adresini değiştirmeniz veya yeni bir web sitesi başlatmanız gerekiyorsa, bu bilgiler önemlidir!

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız. Etkili Emlak Web Siteleri Oluşturmanın 8 Yolu nedir?

Web Sitem Çöktü Yardım Edin için 444 5 698 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Web Sitem Çöktü Yardım Edin yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: web site çöktü web sitesi çöktü

paylaş

İlgili YazılarYorumlar