Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi

Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi

Web siteniz internette yaşayan, nefes alan bir varlıktır. Web sitenizde bir kez taze içerik eklediğinizde ve sonrasında yaptığınız her güncelleme ile müşterilerle ve arama motorlarıyla olan etkileşiminizde önemli rol oynar. Bununla birlikte, herhangi bir güncelleme yapılmamış statik bir web sitesi, arama motorları tarafından “ölü” bir varlık olarak görülebilir – hayatı olmayan ve sunacak yeni bir şeyi olmayan bir web sitesi olarak. Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi işe burada ortaya çıkar.

Neyse ki, sıkça güncellenen web siteniz arama motorlarına taze içerik ve arama istekleri için yeni bilgi kaynakları için bir cennet sunmaktadır. Web sitenizi yüksek kaliteli içerikle sık sık  güncelliyorsanız, arama motorları bunun için sizi sevecektir.

Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi

Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi : Taze İçerik = Sık Dizin Oluşturma

Bu ifadeyi taze içeriğin size  daha yüksek  indeksleme sağlayacağı düşüncesiyle karıştırmayın. Durum böyle olmayabilir. Ancak, web sitenizi makalelere, sitelere ve yeni web sayfalarına ne kadar çok güncellerseniz, arama motoru web sitenizi daha çok ziyaret eder. Arama motorları sitenize daha sık baktığında verdiğiniz içeriğe dayalı olarak daha yüksek sıralamalar elde etme şansına sahipsiniz.

Arama motorları, interneti web siteleri için tarayan basitçe yüksek teknoloji programları olan web tarayıcılarını (diğer bir deyişle robotlar, botlar veya “Googlebotlar”) kullanır. Web tarayıcısı, bir siteyi arama motoru şirketi tarafından belirlenen bir dizi algoritmik faktöre dayalı olarak “dizine ekler”.

Örneğin, bir site, siteye gelen bağlantıların sayısına, kullanılan konu anahtar kelimelerin sayısına ve türüne ve bir sitenin ne sıklıkla güncellendiği sıklığına göre dizine eklenebilir. Web sitenize her güncelleme yaptığınızda, arama motoru sitenin sıralamasını fark eder ve yeniden düzenler. Böylece, web sitenizin yüksek bir sıralama elde etme şansını artıracak isterseniz, içeriği sık sık güncelleyerek bir arama motorunun dizinindeki konumunuzu tekrar gözden geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Aklınızda bulundurun, daha fazla içerik burada anahtar değil, önemli olan kalite. Evet, sık sık güncellenmek, ancak içerik standartlarınızı yüksek tutmak iyi bir fikirdir. Sayfanızı bir ton düşük kalitede, anahtar kelimelerle doldurulmuş makalelerle patlatırsanız, cezalandırılacaksınız demektir.

Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi : Google sık kullanılan güncellemeleri sever

Şimdiye kadar, en sık kullanılan arama motoru Google’dır. Tüm arama motorlarının kralı olan Google,  web yöneticileri ve web sitelerinin nasıl oluşturulduğu üzerinde büyük etkisi vardır. Google sık güncelleme yapan web sitelerine olan sevgisini ifade ettiğinde, bu, web sitenize olabildiğince sık taze içerik eklemeniz gerektiğinin kesin bir işaretidir.

Elbette, her günün her saatinde gereksiz değişiklik, ilaveler veya ilanlarda bulunmamalısınız. Bununla birlikte, günde bir kez veya haftada en az iki ila üç defa güncellenen bir site, sıkça güncellenen bir site olarak kabul edilir. İnterneti tarayan “Googlebot”, sürekli olarak yeni veya güncellenen web sayfalarını arıyor ve ardından yeni içeriği Google dizinine ekliyor. İçeriğinizi sık sık güvenilir ve değerli bilgilerle güncellerseniz, Google’ın her güncelleme ile sitenizi daha yüksek sıralamasına daha iyi bir şansınız olur.

Bu nedenle, bir makale, resim ekleyin veya fark ettirmek için sitenizde biraz değişiklik yapın. Taze kalmanın en kolay ve en etkili yolu, sitenize bir wp_betawpposts eklemek ve izleyicileriniz tarafından fark edilecek makaleleri eklemeye devam etmektir. Bu makaleler hakkında yorumda bulunursa, bunlar sitenizde bir güncelleme sayılır. Dolayısıyla, sık güncellemelerinizle yardımcı olmaya özen gösterecek bir şeyler yazın.

Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi : Daha Fazla İçerik, Daha Fazla Anahtar Kelimeler

Yeni içerik yayınladığınızda, sitenizin daha fazla anahtar içermesi için daha fazla fırsat sunar. Anahtar kelimeler, arama motoru indekslemesi ve sıralaması için algoritma grafiğinde yüksektir. wp_betawpposts veya makale ilanları gibi sık eklenen içerik, makaleyi sitenize ziyaretçi çekebilecek uygun anahtar kelimelerle optimize etmenize olanak tanır.

Örneğin, bir sigorta teklif web sitesini çalıştırırsanız ve haftanın dört ila beş gününü yeni makalelerle güncellerseniz, her makaleyi “otomobil sorumluluğu sigortası” veya “evrensel hayat sigortası” gibi farklı bir sigortaya odaklayabilirsiniz. Her seferinde yeni bir makale eklerseniz, bir arama motorunun web sitenizi tanıyan, arama yapanların belirli sigorta ihtiyaçları için ziyaret edebilecekleri bir yer olmasına yardımcı olan değerli anahtar kelimeleri içerirsiniz.

Evet, anahtar kelimeler hala SEO stratejinizin bir parçasıdır, ancak artık bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği etrafında tüm SEO kampanyanızı oluşturamazsınız. Bunun yerine, evet, içerisindeki anahtar kelimelerinizi içeren kaliteli içerik oluşturun, ancak yalnızca doğal olarak yerinde olsunlar. Diğer bir deyişle, bir soruyu yanıtlayan içerik yazma, okuyucu için bir şeyler nasıl yapılacağını açıklama veya istedikleri kaliteli bilgi sağlar. Bir anahtar kelime etrafında içerik yazmayın. Okuyucunun istediği şeyin etrafına yazın. Meta etiketlerinizi, başlık etiketlerini ve açıklamalarını anahtar kelimeleriniz için kullanın, ancak içeriği daha doğal bir durumda bırakın.

Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi : Taze İçerik, Yetki Potansiyelinizi Artırır

Tüm web yöneticileri, Google’ın gözünde endüstri “otorite” olmaya çalışıyorlar. Bir otorite sitesi olma yönündeki baskın strateji, “içerik kraldır” olarak SEO atasözünü uymaktır. Endüstrinize ait olan daha bilgilendirici, değerli içerik, web sitenizin sahip olduğu daha büyük yetki potansiyeline sahiptir.

Buna ek olarak, rakiplerinizin web sitelerini incelerseniz, endüstrinizdeki otoritelerin sitenizin doyumuna göre alakasını da ölçen Google tarafından dizine eklenmiş on binlerce sayfaya sahip olduklarını çabucak bulursunuz. Yayınladığınız daha değerli içerik, bir otorite sitesi olma şansınızı artırır.

Bu çaba sarfetmek suretiyle, sanayi haber güncellemelerini sıkça yayınlamak, bir otorite sitesi haline gelmek için yapılan diğer bir sağlam stratejidir. Web sitenizi bir haber hikayesiyle her gün yenilediğinizde, Google tarafından başka bir sayfa oluşturulur ve dizine eklenir.

Belli bir konuyla daha fazla yazarsanız, içerik büyük olduğu sürece, daha güçlü bir otorite haline gelirsiniz ve insanlar ne söylediğinize güvenmeye başlarlar. Size daha çok güveniyorsanız, sizden daha fazla satın alacaklardır. Sosyal medya platformları, bir konuda otorite oluşturmaya başlamak için mükemmel bir yerdir. Forumlarla ilgili sorularınıza cevap vermek, wp_betawppostsunuza değerli makaleler yayınlamak veya diğer wp_betawppostslarda faydalı olan bir şeyi yorumlamak, itibarınızı geliştirebilir ve sektörünüzde ihtiyacınız olan yetkiye sahip olabilir.

Sürekli olarak en kaliteli içeriği yazarsanız, kullanıcılar sadık kalacaktır. Bağlılık satın alamadığınız bir şeydir, bu nedenle küçük işletme sahipleri bile kendi sektörünün büyük köpekleri ile rekabet etme şansına sahiptir.

Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi : Hedef Kitlenizi Bilgilendirilmiş ve Güncellenmiş olarak tutun

Web sitenizi değerli içeriklerle güncellemek için bir başka iyi neden, mevcut aboneleri güncel tutmak ve yeni ziyaretçiler için müşteriye dönüştürülecek gerekli bilgileri sağlamaktır. Web sitesine taze içerik yayınladığınızda aboneleri güncelleyecek bir RSS yayını kullanabilirsiniz. Kitlenizi nişanlandıracak şekilde, web sitenize muazzam bir değer katan geri dönen trafiğe dönüşen uzun vadeli sadakat geliştirirsiniz.

Aynı şekilde, sürekli yeni içerik, yeni ziyaretçilere küçük işletmeleriniz, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında değerli bilgiler sağlayabilir. Bir ziyaretçi sitenize bir arama motoru bağlantısı yoluyla yönlendirildiyse, arama sonuçlarında sunulan binlerce (veya milyonlarca) diğer sonuçlara kıyasla, ürününüzün onlar için en iyi seçim olduğuna ikna etmeniz gerekir. Onlara müşteri memnuniyeti hakkında makaleler verin. Onları ürününüzün yararları konusunda bilgilendirin. Ürününüzün neden ihtiyaç duyduklarını anlamalarına yardımcı olun. Potansiyel bir müşterinin erişebileceği daha fazla bilgi varsa, satın almak için bilinçli bir karar verme olasılığı o kadar artar.

Web sitenizi taze içerikle düzenli olarak güncellemek yalnızca ziyaretçilerinizden takdir ve sadakati toplamakla kalmayacak aynı zamanda güçlü Google ile iyi ilişkiler kuracaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız. Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi

Web Sitelerinde Taze İçerik Önemi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek