Logo

Web Sayfası Yapımı


paylaş
Web Sayfası Yapımı

Web sitenizi en yeni teknolojiyle güncel tutun veya yeni bir görünüm vermek için yenileyin bu size bazı önemli avantajlar getirebilir. Web Sayfası Yapımı sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Web siteniz sizi tanımayan milyonlarca insanın sizi ilk kez gördükleri yer olacak.

Web Sayfası Yapımı yanında arama motoru sırlamanız da önemli bir yere sahiptir. Google yeni içeriği sever, bu nedenle sitenize yeni metin ekleyerek size daha iyi bir sayfa sıralaması elde etmenize yardımcı olur.
Birisi bir şeyler aradığında, Google en iyi sonucu verir. Ne ararsanız arayın, en güncel bilgileri kesinlikle isteyeceksiniz ve güncel olmayan bir şey istemezsiniz. Dolayısıyla Google, eski durgun bilgilere sahip bir web sitesi yerine yeni içerikle yeni sonuçlar sunacak.
Yeni içerikli siteler sonuç listelerinde öne alındı ve eski siteler sıralamada düştü.

Şu anda web sitelerini görüntüleyen insanların % 50'den fazlası tabletler veya akıllı telefonlar gibi mobil cihazları kullanıyor.
Web Sayfası Yapımı aşamasında mobil uyumluluk artık kesinlikle göz önünde bulundurulmalı. Web siteniz kullanıcı dostu bir şekilde mobil cihazlarda gösterilemiyorsa, çok fazla potansiyel iş kaybediyorsunuz.
Ayrıca, Google mobil cihazlarda görüntülenen siteleri basit bir ifadeyle üst sıralara taşımaya karar verdi.
Web Sayfası Yapımı aşamasında responsive tasarım kullanan web siteleri üst sıralara alınıyor, sitenizi tüm cihazlarda gösterilecek ve trafiğinizi ve işletmenizi artıracaktır.

Web Sayfası Yapımı aşamasında sosyal medya kanallarınızı web sitenize entegre edin. Web sitenizle Facebook'u birleştirmek veya Facebook'un içine yerleştirilen sitenizdeki açılış sayfaları işinize gerçek bir destek sağlayabilir. En yeni teknolojiden yararlanın ve dijital pazarlamanın sizin için neler yapabileceğinden en iyisini yapın.

1. Gelen web sitesi trafiğini artırın - Şirketinizin web sitesinde üretilen hedeflenen sayfa sayısı ve yayın sayısı arttıkça, bir müşterinin sizi çevrimiçi bulması olasılığı yüksek olur. Doğru kitleyi düşündüğünüzde oluşturulan içerik onlar için değer sağlayacak ve ihtiyaçlarına göre uyarlanacaktır. Web Sayfası Yapımı sırasında web sitenize bir blog çalışması ekleyebilirsiniz.

2. Çevrimiçi itibarınızı oluşturun - Başkalarından oluşan bir listede bir şirket olarak var olmak yerine, içerik, işletmenize insanlarla bağlantı kurmanıza ve etki yaratan saygın bir kişi olarak öne çıkmanıza yardımcı olabilir. Web Sayfası Yapımı yanında kaliteli içerik, potansiyel müşteriler ve etkilenenlerle etkileşim yaratacak, topluluk ilişkileri kurmaya yardımcı olacak ve sunduğunuz ürünler veya hizmetler ile ilgilenen kişiler için şirketinizin akıl almaz tutacaktır.

3. Potansiyel müşteri yaratma fırsatları - İstatistikleri görmezden gelmek zor. Araştırmalar, zengin içeriği sağlamak için bloglar ve Web Sayfası Yapımı kullanan şirketlerin, bunu yapanlara göre %97 daha fazla olasılık ürettiğini buldu. Sonuçlar, yeni bir içerik stratejisi uygulayan bir şirket için o kadar dramatik olmayabilirse de, sunan içeriğin yalnızca kişilerin şirketinizi bulması ve dönüştürmesi için daha fazla fırsat sunacağı inkar edilemez.

4. Çevrimiçi satışları artırın - Web Sayfası Yapımı ile kaliteli içerik, insanlara ihtiyaç duyduklarında değerli bilgiler sağlamaya hizmet eder. Müşterileriniz ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha fazla eğitim alıyorsa, onları seçme olasılıkları daha yüksektir. İçeriğiniz, şirketinizin tekliflerinin müşteriye nasıl fayda sağlayacağı konusunda eğitmek, eğlenmek ve fikir sunmak için kullanılmalıdır. Alakalı, anlamlı içerikler, tek başına ziyaretçiler için yararlı olurken, yine de markanızın benzersiz avantajlarını vurguluyor.

5. Uygun fiyatlı reklamcılık - İçerik pazarlaması, eski, daha geleneksel reklam biçimlerinden çok daha hesaplıdır. Mevcut bir Web Sayfası Yapımı çalışmasında bir blog kurmak, içerik üretmeye başlamak için uygun maliyetli ve basit bir yoldur. Şirket içi içerik üretmeye başlamak iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. İşe alım uzmanları, hızlı bir şekilde yeni kanallar kurmanıza, daha iyi dijital içerik üretmenize veya tam kapsamlı bir içerik pazarlama stratejisi konusunda danışma hizmeti sunmanıza yardımcı olabilir.

Tasarım ipucu # 1: Amaç

Web Sayfası Yapımı her sayfasında açık bir amaca sahip olmalısınız. Muhtemelen ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satacak, olası satışlar oluşturacak veya markanızı geliştirecektir.

Müşterinizin Web Sayfası Yapımı çalışmanızda neler aramasını isteyin. Bilgi, satın alma, eğlence olacak mı?

Web sitenizin eğlendirilmesi gerekiyorsa kolay. Resimler, videolar, podcast'leri veya mizahi sanatları paylaşabilirsiniz, ancak onu sık sık güncellemeyi unutmayın.

Web Sayfası Yapımı ile Bilgilendirme web sitesi oluşturmak istiyorsanız, kendi kullanıcılarının yeni bir şey öğrenme ya da daha iyi bazı konuları anlamak için bakmak anlamına gelir. Bu web sitelerinde bir bilgi tabanı, ipucu ve hüner, "nasıl yapılır" kılavuzları veya ürün resimleri bulunmalıdır.

Web Sayfası Yapımı ile bir e-ticaret sitesi oluşturuyorsanız, bu web sitesinin satış yaptığı unutulmamalıdır. Bu, güzel bir tasarıma, yüksek kaliteli resimlere ve ikna edici bir kopyaya sahip olmanızın, müşterinin sizden elde edeceği faydalar hakkında net bilgi sahibi olması gerektiği anlamına gelir.

Tasarım ipucu # 2: Görseller

Ziyaretçiler onu keşfetmek istemek için web siteniz göz alıcı olmalıdır. Çirkin ve modası geçmiş olursa, ürününüzü veya hizmetleri geliştirme konusunda endişelenmediğiniz anlamına gelebilir.

Bir web tasarımcısı olmasanız bile, Web Sayfası Yapımı çalışmanızın görünümüne nasıl bir etki yaratmış olmalısınız. İstediğiniz şeyi bulmak için en iyi yol , rakibinizin web sitelerini kontrol etmek ve neyi sevdiğinizi ve markanızın kişilik özelliklerinene uyacağını düşünmektir.

Ticari olarak kullanmakta serbest olan resimleri bulmak isterseniz, Pixabay , Unsplash veya Flickr'ı kontrol edebilirsiniz . Stok fotoğraflarına fazla fazla güvenmeyin, daha doğal görünen bir şey yapışmasını öneririz.

Web Sayfası Yapımı çalışmanızda Dev görüntüleri kullanmak web sitenizin yavaş ve PNG veya JPG formatında bunları yüklemek için akılda tutulması gereken istemiyorsanız. İçeriğine uyan grafik ve resimleri her zaman kullanın ve Tanrı aşkına, yanıp sönen, yanıp sönen veya döndüren herhangi bir şey kullanmayın.

Tasarım ipucu # 3: Alakalı, orijinal içerik

Web sitenizin ziyaretçilerinin hiçbiri, ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgili makaleleri okumak için zaman bulamayacak; bu nedenle, içerik yazmanın temel kuralını hatırlayın : açık iletişim.

Web Sayfası Yapımı çalışmanızın ziyaretçileri web sitenizi girdikten sonra, kim olduğunuzu bildiklerinden, müşterilerinizin olmaya karar verdiklerinde ne yaptıklarını ve ne tür avantajlar elde edebileceklerini bilirler.

"Açık iletişim" altında, daha az belirgin olan birkaç şey de anlıyorum: başlıklar ve alt başlıklar, mermi puanları ve paragrafların kullanımı.

Tasarım ipucu # 4: Temiz web sitesi gezinme

Gezinme, insanların harekete geçip web sitenizde dolaşmanın ne kadar kolay olduğu ile ilgilidir.

En güzel Web Sayfası Yapımı çalışmasına sahip olabilirsiniz, ancak müşterileriniz aradıkları bilgileri bulamıyor veya satın alma sürecinde engellerle karşılaşırken kafası karışıksa, web siteniz satmaz.

Tıklanabilir düğmeler ve kategorilerle mantıklı bir sayfa hiyerarşisi oluşturmayı düşünün. Ayrıca, net navigasyonun " üç tıklama kuralı " nı da unutmayın. Bu kural, kullanıcıların aradıkları bilgileri üç tıklama ile bulabilmeleri gerektiği anlamına gelir.

F-şekilli desen adı verilen bir kural da vardır.

İnsanın gördüğü şeylerin çoğu ekranın üstünde ve solunda ve en önemli bilgileri oraya yerleştirmeliyiz. Ekranın sağ tarafı nadiren keşfedildiğinden, orada önemli herhangi bir bilgi, düğme veya BTA yayınlamamalıyız.

Iyi bir web sitesi kılan nedir?

Web siteniz kartvizitinizdir

Muhtemelen ayrılmak istemediğiniz gerçekten baştan çıkaran birkaç Web Sayfası Yapımı çalışması görmüşsünüzdür.

Belki fotoğraf galerisini sevmişsinizdir. Bu web sitelerini harika yapan bir şey vardır: bir tasarım.

İyi bir Web Sayfası Yapımı çalışması dikkatinizi çeker ve sizi kalmak isteyen duygular uyandırır. Sezgisel, kullanımı kolay ve size neden göz atmak istediğinize açık bir neden sunuyor.

Ancak iyi bir Web Sayfası Yapımı çalışması, yalnızca bir müşteri için yapılmış değildir. Web siteniz sizi bir işletme sahibi ve profesyonel olarak yansıtıyor.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikleWeb Sayfası Yapımı çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Sayfası Yapımı çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Sayfası Yapımı yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Etiketler: web sayfası yapımı web sayfa yapım web sayfaları yapımı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar