Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Designer İzmir

Web Designer İzmir

Web siteleri tüm şekil ve boyutlarda olabilir, ancak tüm başarılı web sitelerinin temelinde bazı özellikler vardır. İyi tasarlanmış bir sitesinde olması gereken kullanıcıya kullanırken keyif vermesidir. Ziyaretçi akılda tutulur ve onlara aradıkları bilgileri hızlı ve verimli bir şekilde sunar. Ayrıca arama motorlarından doğru trafiği getirmek için Web Designer İzmir tarafından optimize edilmiştir, yani aslında müşterilere dönüşecek trafik.

Planlama

İyi tasarlanmış bir Web Designer İzmir çalışması, işlem başında büyük soruları sorar ve cevapları, tasarım sürecinin geri kalanında bir yol haritası olarak kullanır. Sormanız gereken sorular: Sitenin amacı nedir? Siteyi başarıya getiren nedir? Kendinizi benzer sitelerden nasıl ayırt edeceksiniz? İnsanların ne tür duygulara girmesini istersin? Site nasıl korunacak? Hedef kitle kimler? Sitemi nasıl bulacaklar? Bu tür sorulara erken cevaplar koymak, tasarım kararlarını daha da kolaylaştırmaya yardımcı olur.

İlk izlenimler

Ziyaretçilerinizi web sitenizde tutmak, insanların hemen kalması için bir sebep oluşturmanız gerekir. Bu, derhal ilgi uyandıran küçük ve basit bir mesaj yaratmak demektir. Bu, markanızı temsil eden ve insanlarınıza ürünlerinizde veya hizmetlerinizde rahat hissettiren bir ton veya his iletmesi gerekir. Bu genellikle güzel resimler, yaratıcı tipografi, renk kullanımı, cömert boşluklar ve iyi bir metin yazarlığı ile başarılır. Web Designer İzmir sizin için en uygun tasarımı yapacaktır.

Basit Navigasyon

Web sitenizin organizasyonu, ziyaretçilerin aradıkları bilgileri bulmalarını kolaylaştırmalıdır. Ana navigasyonunuz kolaylıkla tanımlanabilir olmalı ve kullanıcılara sitenizde olanı anında gözden geçirmelidir. Ana gezinme bölgeniz için “şirin” etiketler kullanmaktan kaçının ve bunun yerine her sayfada veya bölümde hangi bilgilerin bulunabileceğini doğrudan özetleyen bir veya iki kelime kullanın.

Genel görünüm

Web Designer İzmir tarafından yapılmış harika bir site görsel açıdan çekici ve etkili görünür. Tasarımınız kişinin ya da arkasındaki işin hissi ve özünü iletmelidir. İyi bir tasarım, aşağıdakileri nasıl kullandığı konusunda önemlidir:

BEYAZ BOŞLUK

Boşluk, sitenizdeki öğeler arasındaki aralığı ifade eder. Beyaz boşluğun Web Designer İzmir tarafından iyi kullanılması, ziyaretçilerinizin dikkatini çeker, tasarımınızın nefes almasını sağlar. Boş alan kullanmayan web siteleri karmaşık ve klostrofobik gibi davranıyor, ancak boşlukların düzgün kullanılması sakin ve rahat bir his yaratıyor.

YAZI TİPİ VE BOYUTU

Bir sitede kullanılan yazı tipleri, arkasındaki iş hakkında çok şey söyler ve sitenin genel tonuna katkıda bulunur. Boyut değişikliği, ağırlık ve tipografinin sitenize yerleştirilmesi ilgi yaratmaya yardımcı olur. Web Designer İzmir doğru dengeyi yazı tipleriyle belirlemek önemlidir. Sitenizde çok farklı yazı tipleri kullanmaktan kaçının ve yazım biçiminizin her zaman kolay okunmasını sağlayın.

GÖRÜNTÜLER

Sitenizde kullandığınız görüntülerin dikkatli düşünülmesi ve düşünülmesi gerekir. Her resmin açık bir amacı olmalıdır ve ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek için kullanılmalıdır. Mümkün olduğunca, fotoğraflarınızı gerçek kişilerle birlikte kullanın, çünkü ortalama izleyicileri rezonansa sokarlar. Kendi iyiliği için sadece bir görüntü koymayın. Web Designer İzmir genel hedefe ve siteye katkıda bulunur.

RENKLER

Sitenizdeki renkler işinize ve markanıza doğal bir uyum sağlamalıdır. Kullanıcılarınızla sakin ve rahat bir his yaratmaya mı çalışıyorsunuz? Eğer öyleyse, benzer veya tek renkli renk şeması oluşturmaya çalışın. Kullanıcılarınızda aksiyon eylemi ister misiniz? Kalın bir tamamlayıcı renk şemasını kullanmayı deneyin.

Tasarımınızı çok fazla renkle yıkmamaya dikkat edin. Sitenizdeki renklerin doğru şekilde kullanılmazsa, gereksiz oyalama işlemine dönüşmesi kolaydır. Önemli bilgilere ve harekete geçirici mesajlara dikkat çekmek için renk kullanın. Kendinizi hedef kitlenizin kafasına koyun ve her renk kararının onlara üzerindeki etkisini dikkatlice düşünün.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Designer İzmir çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Designer İzmir yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir