Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Spor Uygulamaları iOS

Spor Uygulamaları iOS

Bir uygulamayı başarılı yapan şey indirme sayısı değil, platformun uzun süre kullanılabilecek kadar iyi olmasıdır. Spor Uygulamaları iOS ve Fitness uygulamaları bu alandaki üstünlüğünü öğrendi, rekabette önde olmak için gerçekten iyi olmalıydılar.

Spor yapmayı seven insanlar Spor Uygulamaları iOS kullanır ancak spor yapmayı sevmeyen insanlarda Spor Uygulamaları iOS gibi uygulamalar bir işe yaramayacaktır. Fiziksel sağlığınızdaki gelişmeleri görmek için, aslında günden güne birçok kez egzersiz yapmanız gerekir.

Bu nedenle, Spor Uygulamaları iOS ve fitness uygulamaları ancak tüketiciler düzenli olarak kullanmaya devam ederse başarılı olabilir; bu da onları uzun süredir kullanıcıların ilgisini çekmeyi düşündüğünüzde uygulama geliştiricileri için parlak örnek oluşturuyor. Her biri biraz farklı olmakla birlikte, en iyi fitness uygulamaları, fitness meraklılarının geri gelmesini sağlayacak anahtar kullanıcı deneyimi ve kullanıcı arabirimi özelliklerini paylaşıyor.

Spor Uygulamaları iOS

1. Hedef Belirleme (ve İzleme) için izin ver

En popüler Spor Uygulamaları iOS ve fitness uygulamalarının tümü, kullanıcılar platformda hedef belirleme imkanı sunar. Fitbit, kullanıcıların belirli miktarda basamağa veya gün içinde yakılan kalorilere erişmelerine yardımcı olmak, bunları çevrimiçi rozetlerle ödüllendirmek ve bu kilometre taşlarına ulaştıklarında övgüler almak için tasarlanmıştır.

Bu uygulamaların uzun vadeli temyiz hedefinin kendisi belirlenmesinden daha az gelir ve kendinizi oyun oynama olarak da adlandırılan bu hedefe doğru (ve nihayetinde) karşılaşacağınızı izlemekten daha fazlasını sunar.

Koşu ve bisiklet uygulaması MapMyFitness, yalnızca hedef belirlemeyi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda hedeflerinizi “tamamlanmış bir yüzdeyle birlikte” görüntüler; böylece ilerlemenizi görselleştirebilir ve izleyebilirsiniz.

Hedefleri belirleme ve izleme yeteneği, kullanıcıların ne yaptığını görebildiğinde yolda kalmaya çok daha teşvik edildiğinden, uzun süre kullanışlı kullanılabilirlik olasılığını artırır.

2. Başkaları ile Nice oyna

Önde gelen Spor Uygulamaları iOS fitness uygulamaları, kullanıcıları için uzun vadeli itirazda çok önemli olan diğer platformlar ve cihazlarla kolayca senkronize edilir. İnsanlar bir kabarcık içinde egzersiz yapmazlar; farklı vücut parçaları veya kas grupları için teknikler, hatta genel sağlık hedefleri doğrultusunda çalıştıklarında eğlenceye yönelik çeşitli egzersiz araçlarını ararlar.

Bir siloda bulunan bir fitness uygulaması tüketiciler için çabucak faydasız olur elbette, koşu işleminizi izlemenize yardımcı olur, ancak sağlığınıza katkıda bulunan tek etkinlik bu değil. Koşu yapan kişiler diyet, kas gücü, kalp sağlığı ve kilo kontrolü gibi sağlığının diğer yönlerini de önemsiyorlar.

Bu nedenle pek çok geliştirici, uygulamalarının Apple’ın Healthkit ve Google Fit gibi daha büyük sağlık izleme platformlarıyla entegrasyonunu sağlamayı seçti. Bu uygulama, çeşitli giyilebilir ve fitness hesaplarından alınan verileri izlemek için merkezi bir nokta sağlar. Diğer ürünler ve platformlarla senkronize edebilmek, tek bir fitness uygulamanın kullanıcının yaşam tarzına sorunsuz bir şekilde uyum sağlamasına olanak tanır.

Geliştiriciler, bir uygulama aracılığıyla toplanan verilere, platformlarda kolayca erişilebilmesini sağlamalıdır kullanıcılar, verilere her platformda erişme ve paylaşma kolaylığı için teşekkür eder.

3. Verileri Açıkça Açıklayın

Sağlanan veri Spor Uygulamaları iOS ve fitness uygulamaları, yaşam ve egzersiz hedeflerinize nasıl uygulayacağınızı bilene kadar değersizdir. Çoğu sağlık bilincine sahip tüketiciler, sonuçları incelemek ve sonuçlar çıkarmak için ezici miktarda bilimsel veri aramıyorlar. Daha sık, fitness faaliyetleri hakkında bilgi toplamak ve onlara göre mantıklı davranmak için uzman, eğitici veya antrenör rolünde bir uygulama arıyorlar .

Spor Uygulamaları iOS uygulaması, uygulamanın SmartCoach’ının spor önerileri ve kişiselleştirilmiş zorluklara dönüşen fitness ilerlemelerinin düzenli özetleri gönderiyor. Kullanıcılar aynı zamanda spor modellerini aynı demograftaki diğer kişilerinkilerle de karşılaştırabilirler.

Verilere bağlam eklemek ve kullanıcılara alabileceği sonraki adımları göstermek, tüketicilerin uygulamayı kullanmaya devam etmesini kolaylaştırır ve arzulanır hale getirir.

4. Sosyal Bağlantıyı Teşvik Edin

En iyi teknolojik yenilikler çoğu zaman diğer insanlarla bağlantı kurmamıza yardımcı olur (mesajlaşma, sosyal medya, çevrimiçi forumları düşünün … genel olarak İnternet). Başarılı Spor Uygulamaları iOS fitness uygulamaları, bağlantının eklenmesinin kullanıcıları uzun vadede devreye sokmanın son derece etkili bir yol olduğunu fark etmiştir.

Fitbit ve Jawbone kullanıcıları ile yapılan bir araştırma, katılımcıların çoğunluğunun bir çevrimiçi topluluk aracılığıyla başkalarıyla etkileşime girmeye ve birbirleriyle bağlantı kurmaya istekli olduklarını ortaya koydu. Sağlıklılık önemliyken, kullanıcılar ayrıca başkaları ile ilişki kurmalarına yardımcı olan bir özellik istediklerini tespit ettiler.

Sosyal bağlantı için tasarlanmak, uygulamanızın yerleşik sosyal paylaşım işlevlerine sahip olmasını sağlamak anlamına gelir. Spor hedeflerini ve kazanımları paylaşmak, bir kullanıcıyı hesaba katmayı sağlar ve bu kişiyi spor hedeflerine ulaştırmada destekleyen bir topluluk oluşturur. Nike + çalışan uygulama, sosyal medya meraklısı joggers’ın çalışması sırasında fotoğrafları çekip, mesafe ve zaman bilgilerini eşliğinde güzel bir grafik oluşturabileceği bir özelliğe sahiptir.

5. Arayüzü Basitleştirin

Kullanıcı arayüzü söz konusu olduğunda, en sıcak fitness uygulamaları “daha az olan daha fazla” zihniyetin kucaklaşmasına neden olur. Egzersiz zaten korku hissi uyandırıyor ve sayfa yüklü bir uygulama ile uğraşmak ya da uzun kayıt işlemi sadece daha da kötüleştirecek.

Down Dog, Yoga uygulaması , egzersizlerine başlamak için tüm deneyim düzeylerinin yogileri için basitleştirdi. Kullanıcıların kaydolması veya giriş yapması gerekmez – sadece bir egzersiz yoğunluğunu seçin ve uygulama sıra ipucu verir. Down Dog, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve sesli kılavuzlar içeriyor; bu da kullanıcıların belirli bir diziyi veya yoga pozisyonunu araştırmak için bir egzersizin ortasında durmaları gerekmiyor. Uygulama ayrıca, teknik şartlara (kullanım şartları ve sosyal bağlantılar dahil) tek sayfada düzgün şekilde uyarak kullanıcıları mümkün olduğunca düzene sokuyor.

6. Tasarım Konuları – Bir Lot

Tasarım uzmanı John Maeda, iş liderlerini tasarım, teknoloji ve ticaret düşüncesini üç ayrı şey olarak durdurmaya çağırıyor . İyi tasarım, ürün geliştirme, pazarlama ve satıştan son kullanıcıya markayla olan tecrübeye kadar her konuda gereklidir. Tasarımın önemi, kısa süreli günlük meditasyonlarda kullanıcılara rehberlik eden bir uygulama olan Headspace’de açıkça görülebilir. Uygulama, basit işlevselliğinin ötesine geçerek (kullanıcıların meditasyonuna yardımcı oluyor) ve yumuşak pastel renk şemasından, kolay simgelere, rahatsız edici şekilde uyarılmayan arayüze uzanan olumlu bir tasarım deneyimi yaratıyor. Headspace, kullanıcılarının yalnızca bir meditasyon aracı aramakla kalmıyor, tamamen rahatlatıcı ve dikkatli bir deneyim arz ettiğini de anlıyor. Etkili tasarım ilkeleri uygulamanın uzun vadede yatıştırıcı atmosferini sağlamasına yardımcı olur.

Bir sonraki heyecan verici uygulamayı oluşturmayı düşünenler için, günümüzün önde gelen fitness uygulamalarından kullanıcı deneyimi ve uzun süreli kullanıcı sadakati için kullanıcı arayüzü stratejilerinde size yardımcı olalım. Adımlarınızı takip edebilen, kalp atış hızınızı ölçebilen veya yönlendirmeli meditasyon talimatları sunabilen birçok uygulama var; ancak kullanıcıların geri dönmesini sağlayan kişiler kullanıcıların rutinleri haline gelenler egzersiz yapmaya devam etmeleri kolay, motive edici ve keyifli olanlar.

Tüketici kullanımı için bir uygulama geliştiren herkes fiyat sorusuyla yüzleşmek zorundadır. Uygulamanızın kullanımı ücretsiz mi? Değilse, bunun için ne kadar ücretlendirmelisin?

Bunlar, özellikle de sınırsız saatler harcayarak Spor Uygulamaları iOS uygulamanızın her özelliğini düşünerek bunu olabildiğince iyi yapmak için zor sorular.

Spor Uygulamaları iOS uygulamanızı fiyatlandırmak, onu “ücretsiz” veya “ücretli” olarak sınıflandırmaktan biraz daha karmaşıktır. Bir dizi faktöre dayanarak düşünebileceğiniz dört farklı ödeme modeli vardır. Bir uygulama fiyatına karar vermeden önce dört modelin hepsine bir göz atın ve her birinin faydalarından sonra uygulamanız için doğru modelin nasıl seçileceğine karar verin.

Spor Uygulamaları iOS Fiyatlama Modellerini Karşılaştırın

Spor Uygulamaları iOS Ücretsiz

Apple ve Google Play mağazasındaki uygulamaların çoğu bu kategoriye girer. İki mağazanın arasındaki kontrasta dikkat etmek ilginç. Apple Store’da, Android için mevcut olan uygulamaların %92’sine kıyasla, uygulamaların% 61’i ücretsiz . Bunun nedeni, Android’in açık kaynak yazılımı ve daha küçük kendi uygulamasını yapanların, küçük ölçekli uygulama geliştiricileri çekmesinden kaynaklanıyor.

Bu fiyatlandırma modelinde, uygulamanız indirmek ve kullanmak için ücretsizdir. Uygulamanızdan gelir elde etmek istiyorsanız, gelir akışınız reklamcılık yoluyla gelir ve kullanıcıları diğer ücretlere göre daha büyük bir platforma yönlendirebilir. Ücretsiz uygulama geliştiricileri para kazanmak için yaptıkları en iyi vuruşun açık bir indirme ücreti ile olmadığını anlıyorlar. Uygulama içi reklamcılığın getireceği geliri hafife almayın şimdi Facebook’un reklam gelirinin % 80’inden fazlası mobil reklamcılıktan gelir.

Ücretsiz Spor Uygulamaları iOS uygulamalar, uygulama mağazalarında ilk olarak aranmanın en büyük avantajına sahiptir.

Spor Uygulamaları iOS Freemium

Spor Uygulamaları iOS Freemium uygulamaları indirmekten ücretsiz, ancak bir kişinin ücretsiz sürümle neler yapabileceği veya erişebileceği konusunda uygulama içi sınırlamalar getirin. Bu model, ek özellikleri ödemek için onları kanca yapmak için bir uygulamanın temel işlevlerine erişebilmesini sağlayan bir teaser olarak işlev görür.

Bu, kullanıcıların fotoğraflarında yeni filtreler, ekstra yaşamlar veya oyunlar için araçlar, yemek uygulamaları için özel tarifi içerik veya sanal çiftlik için öğeler satın almaya teşvik edilmesini içerir. Uygulama alanınızda işlevsellik kazanmak için gerçek para harcamayı gerektiren her şey. Kullanıcılarınızın uygulamanızın Spor Uygulamaları iOS premium sürümü veya ücretli özelliklerle ilgilenmesini sağlamak için, ücretsiz sürümünüzün temel düzeyde ilgi çekici bir değer sunması gerektiğini unutmayın .

Bu fiyatlandırma modeli, ücretsiz Spor Uygulamaları iOS uygulamalar tarafından getirilen organik trafik elde etmek istiyorsanız, ancak para kazanmaya yetecek kadar özelliğiniz olduğunu düşünüyorsanız idealdir. Oyunlar gibi bazı uygulama kategorileri için, kullanıcıların uzun vadede devreye girmesini sağlamak için mevcut uygulama içi satın alımlarınıza düzenli güncellemeler ve eklemeler planlamanız gerekebilir.

Ödenen: Spor Uygulamaları iOS Bir Kez Satın Alma

Bu modelde kullanıcılar bir kez bir ücret ödeyerek uygulamanızı indirir. Uygulamanız için bir fiyat belirlemek, demografi ve hedef pazarınızın ilgi alanları ve rakip fiyat noktaları gibi çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. İlginçtir, 0.99 $ en popüler fiyat değildir. Apple Store’da, uygulamaların% 12’si 2.99 dolar ve% 8’i 4.99 dolar olarak listeleniyor. Bunlar, en az 0.99 dolarlık ücretle ücretlendirilen uygulamaların %6’sından daha yüksek.

Tek seferlik ödeme modelinin bir zorluğu, kullanıcıların uygulamanızı para harcamak için önce denememesidir aslında kullanıcıların test etmeden bir ürün satın almalarını istersiniz. Uygulamanız bir niş pazarın altına düşmüyorsa, fazla rekabet yoksa veya ağır değerlendirmelerle birlikte gelmediğinde, indirme yavaşlayabilir. Bu tür ücretli Spor Uygulamaları iOS uygulamalar, zaten geniş bir sadık müşterilere sahip olan popüler işletmeler için en iyisidir.

Ücretli: Spor Uygulamaları iOS Tekrarlayan Abonelik

Kullanıcıları bir kereliğine uygulamanızı indirmek için ödemek yaptırmak yerine, aylık veya yıllık abonelik ücreti ödemeyi düşünebilirsiniz. Bu, düzenli olarak taze içerik üreten uygulamalar (örneğin, haber uygulamaları) veya devam eden hizmetleri sunan uygulamalar (kişisel finans uygulamaları ve akışlı uygulamalar, Spor Uygulamaları iOS gibi) için iyi bir sonuçtur. Bu modelin bir avantajı, kullanıcıları bir kerelik ücret karşılığında ödemeye istekli oldukları uzun vadede daha fazla ücret uygulayarak işletmeniz için düzenli bir gelir akışı üretebilmenizdir. Abonelik modeli ayrıca, yeni müşteriler için girişi engelleyen bir ücretsiz deneme sunmanıza olanak tanır.

Spor Uygulamaları iOS Paidmium

Bu fiyatlandırma modeli ücretli ve freemium modellerin bir karışımıdır. Bu uygulamalar ilk yükleme ücreti gerektirir; ayrıca, uygulama içi satın alma işlemleri için ek fırsatlar da vardır. Spor Uygulamaları iOS Paidmium modeli geliştiricileri ayak başında tutar, ancak yalnızca bir şirket, kullanıcılara tutarlı bir şekilde değerli içerik sağlamaya devam edebileceğinden emin ise kullanmalıdır.

Fiyatlama Modelinizi Seçme

Uygulamanız için fiyatlandırma modeli seçerken göz önünde bulundurmanız gereken üç temel soru var:

  • Kitleniz kimdi? Anket sonuçlarına göre, yaşlıların bir uygulama için daha az ödeme çekme ihtimali olan genç tüketicilere göre bir uygulama için ödeme yapma olasılığı daha düşük olacaktır. Spor Uygulamaları iOS genç nüfusa göre uyarlayabilirsiniz.
  • Rakiplerim ne yapıyor? Benzer teklifleri olan freemium uygulamaları denizi arasında yalnızca ücretli uygulama iseniz, ürününüz boğulacaktır. Rekabetiniz için en popüler fiyatlandırma modeline bakın ve buna göre uygulamanızı fiyatlayın.
  • iOS veya Android mi? Apple Store’un Google Play Store’dan daha fazla ücretli uygulaması var. Bir mağazada veya her iki mağazada satılıp satılmadığınıza bağlı olarak farklı fiyatlandırma planlarını düşünebilirsiniz.

İnternet’in Şeyler (IoT) Cihazları için Fiyatlandırma (Akıllı Cihazlar)

Uygulamanız bir IoT aygıtı kullanıyorsa, normal fiyatlandırma modeli planlarını kaldırın. Bu uygulamalar IoT cihazları için yüksek kişiselleştirilmiş, isteğe bağlı servisler sunduğundan, gerçek cihaz için kullanıcıdan doğal olarak bir ilk ödeme talep ediyorlar. Birçok Spor Uygulamaları iOS IoT cihazı, cihazı üreten şirket tarafından zaten yüklenmiş bir dizi uygulama ile birlikte gelir. Uygulamanızın tüketicilere daha iyi satılacağını, çeşitli IOT cihazlarına indirilecek mi yoksa IoT cihazlarının üreticilerinin kendileri tarafından mı satılacak olmasını düşünün.

IoT Spor Uygulamaları iOS, bir uygulamada bir dizi hizmet sunar (olası yangınları, davetsiz misafirleri tespit edebilen ve aklınız kaybolduysa ön kapınızı kilitleyebileceğiniz bir ev güvenlik uygulamasını düşünün). Spor Uygulamaları iOS ücretsiz olarak dahil olabilir, ancak sağlanan hizmetler değildir. Sonuç olarak, IoT uygulama şirketleri, en temel hizmetlerden daha fazla esneklik sağlayan daha yüksek ücretli katmanlara kadar müşterilere katmanlı ödeme modelleri oluşturuyor. Bu, müşterilerin yatırım seviyelerini seçme özgürlüğünü sağlar.

IoT uygulamaları ayrıca, istediğiniz gibi öde de olabilir. Örneğin , IoT’ye bağlı bir klima ünitesinin olduğunu düşünün ve sizi yalnızca kullanım oranınız için ücrete tabi tutun. Kullanıcıların araç kullandıklarında kilometreyi  takip eden sigorta ödeme modellerini zaten görüyoruz. IoT araçlarının yükselişi, sadece bir araba kiralamak için mil başına öder değil, aynı zamanda araç kullanırken kullanabileceğiniz tüm IoT uygulama hizmetleri için kullanım başına ödeme yapılmasını mümkün kılacaktır. Kullanımı ödemek yaklaşımı yaklaşımı, kullanıcılara uygulamanızın sunduğu hizmetler için ne kadar harcadıklarını esneklik kazandırır.

Spor Uygulamaları iOS geliştirme aşamasına girmeden önce uygulamanızın fiyatlandırma modelini ve fiyat noktasını göz önünde bulundurmak en iyisidir. Böylelikle, geliştirme ekibi gelir modeliniz için neye ihtiyaç duyduğuna uyan özellikleri tasarlayabilir ve üretebilir ister reklamcılıkla uyum sağlayacak unsurlar olsun, ister uygulama içi satın almalar teşvik edici olsun, isterse kullanıcıları daha geniş bir ağa yönlendirebilirsiniz. Spor Uygulamaları iOS Geliştirme ve tasarım sırasında, uygulamanın özelliklerini eklediğinizde veya kaldırdığınızda daima fiyatlandırma modelini yeniden düzenleyebilirsiniz.

Spor Uygulamaları iOS Yayınlamaya hazır olduğunuz zaman, yalnızca iyi bir Spor Uygulamaları iOS sahip olmanızın yanı sıra bununla birlikte gelen uygun bir fiyatlandırma modeline sahip olursunuz; böylece uygulamanız kullanıcıları memnun ettiğinde size uygun gelir sağlar.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Spor Uygulamaları iOS için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Spor Uygulamaları iOS yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek