Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Sonuçlarınızı Geliştirmek İçin Sosyal Medya Otomasyonunu Kullanmak

Sonuçlarınızı Geliştirmek İçin Sosyal Medya Otomasyonunu Kullanmak

Bu yazıda, Sonuçlarınızı Geliştirmek İçin Sosyal Medya Otomasyonunu Kullanmak ve otomasyonların özelliklerine değineceğiz. Planlamanın ve sosyal medya otomasyonunun en iyi arkadaşımız olduğuna kısaca değinmek istiyoruz.

Neden Sosyal Medya Otomasyonu Kullanılmalı?

Sosyal medya otomasyonunu kullanmıyorsanız vaktinizin çoğunu sosyale medyada paylaşımlar yaparak geçiriyorsunuz demektir. Bu yüzden yapmanız gereken diğer işlere vaktiniz kalmıyor olabilir.

Önceden belirlenmiş yayınlarınız istediğiniz zamanlarda paylaşılacağı için artan zamanınızı istediğiniz işlerde kullanmakta özgür olacaksınız. Ayrıca o gün hiç beklemediğiniz bir iş çıktığında sosyal medya paylaşımlarınız aksamayacak ve bu sayede düzenli şekilde paylaşımlarınızın yayınlanması devam edecek.

Planlanmış ve yola çıkılacak mesajlar almak, göz ardı edilen ve zaman alıcı sosyal medya görevlerinden birini yapmak için daha fazla zaman kalacak.

Sosyal medya yayınlarınızı planlamanın diğer bir yararı da, sosyal yazılarınız aracılığıyla marka öykünüzü planlama fırsatınız olacak olmasıdır. Sosyal medya otomasyonunu kullanmak, tüm postalarınızı bir “büyük resim” perspektifinden görmenize olanak tanır; bu da, bir postayı başka bir sayfaya nasıl yönlendireceğinizi, nerede geliştirebileceğinizi veya canlı yayınların takılabileceği yeri düşünmeyi kolaylaştırır.

En sevdiğim zamanlama hizmetlerinden bazıları şunlardır:

Hootsuite

Hootsuite , Facebook, Twitter, LinkedIn (profiller ve Şirket Sayfaları), Google+, Instagram ve YouTube’da içerik planlamanızı sağlar.

Hizmet, sapmalarına sahiptir (şirketleri Gösterge Tablosu aracılığıyla LinkedIn’de şirketlere etiketleme yapamamak gibi), ancak kullanımı kolay, ücretsiz ve düşük maliyetli bir seçenektir.

AgoraPulse

AgoraPulse katılımcısı değil, bütçeniz varsa, kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biridir.

Tüm ağlarınız için yayınlar yapmak kolaydır ve analizler güzel sunulmuştur ve anlaşılması kolaydır.

Buffer

Buffer-Tampon sayesinde, kitlenin en aktif olduğu zamanlarda, tek bir tıklama ile planlayarak içeriğinizi istediğiniz gün ve saatte paylaşabilirsiniz.

Arabellek ayrıca eski tıklamaları almanızı ve tekrar tıklatmanızı sağlar. Şu an için yalnızca temel plana sahibim ancak yükseltme, diğer harika özelliklerin (tweet analizi dahil olmak üzere) birlikte planlanmasına “yuvalar” daha sağlıyor.

Planoly  ve UNUM

Instagram paylaşımlarınızı planlamada ve programlamada Pla noly ve UNUM kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar aynı zamanda derinlemesine analizler için kullanılabilir.

Planoly masaüstünde kullanılabilirken, UNUM yalnızca bir mobil uygulamadır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Son olarak, otomatik hale getirin, ancak yalnızca zamanlamalı yayın planlamasına güvenmeyin.

Sonuçlarınızı Geliştirmek İçin Sosyal Medya Otomasyonunu Kullanmak yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek