Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO Uzmanından Neler Beklemelisiniz?

SEO Uzmanından Neler Beklemelisiniz?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) son 20 yıldır kullanılıyor, ancak yine de hala gizemli bir tarafı var. Bazı analistler, arama motorunun sıralama faktörlerini açıklamadaki başarısızlığının bu durumu devam ettirdiğini iddia ediyor. Durum ne olursa olsun, SEO’nın çevrimiçi işinizin başarısında oynadığı rolü takdir etmek önemlidir. Dışarıda milyonlarca web sitesi var ve müşteriler arama motoru sayfalarında gezinirken sizi görmeyebilirler. Peki SEO Uzmanından Neler Beklemelisiniz? SEO uzmanı ile çalışmak nasıl bir şey?

İşinizin internette müşterilerle buluştuğundan emin olmak için, sıralama üzerinde çalışmanız gereken hedefler belirlemelisiniz ve SEO uzmanı burada devreye girer. Web sitenizi pazarlamak ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için SEO uzmanları tüm yeteneklerini kullanır. Sadece sitenin mimarisi üzerinde çalışmakla kalmaz, aynı zamanda içeriğe odaklanırlar. Size bir rekabet avantajı sağlamak için bütünsel hizmetler sunuyoruz.

Çoğu işletme sahibi gibi, muhtemelen bu uzmanların gerçekte ne yaptıklarını anlamıyor olabilirsiniz. Aslında Arama Motoru Dergisi’nde yapılan bir ankette, çoğu müşterinin SEO’larından ne bekleyeceği hakkında bir fikrinin olmadığını gösteriyor. Bu durum, özellikle çalışma şartları açık olarak belirtilmediğinde uyuşmazlıklara neden olabiliyor. SEO danışmanınızı işe almadan önce sizin için ne yapabileceklerini ve yapamayacaklarını takdir etmek önemlidir. SEO Uzmanından Neler Beklemelisiniz? için hatırlamanız gereken bazı noktalar şunlardır:

SEO Uzmanından Neler Beklemelisiniz?

  1. SEO garantisi yoktur: Düşen sıralamanız hakkında endişeleniyorsanız, özellikle bu kafa karıştırıcı gelebilir. Peki, bir SEO danışmanı siyah şapka tekniklerini uygulamak istemediği takdirde bir gecede başarı garanti edilemeyeceğini bilmeniz gerekiyor. SEO, sahne arkasında çok çalışmayı gerektirir ve sonuçları görmeye başlamadan önce zaman alacaktır. Yaklaşık olarak 4 ay içerisinde sonuçları almaya başlarsınız ve her geçen gün sonuçlar daha da iyi olur.
  2. SEO hedef odaklıdır: Yine de, arama motoru sayfalarının üst sıralarına çıkarken biraz zaman alması arzu edilmeyebilir ancak SEO hedef odaklıdır. Bu bir hedef ve tüm hedefler gibi ulaşmak için zaman alır. Projeye başlamadan önce amacınızı belirlemelisiniz. Daha iyi sıralama, artan trafik ve daha iyi dönüşüm, ancak zaman çizelgesi hakkında gerçekçi olmalısınız.

Sıralamanızı iyileştirmek için çabucak düzeltilebilen bir çözüm istiyorsanız anlaşılabilir olmakla birlikte, SEO uzmanlarının büyü yapamayacağını takdir etmek önemlidir. Projenin başarabileceği hedefleri belirlemek için gerçekçi olmalısınız.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

SEO Uzmanından Neler Beklemelisiniz? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek