Logo

SEO Rekabet Analizi


paylaş
SEO Rekabet Analizi

Arama sonuçlarındaki rekabetinizi anlamak son derece önemlidir. Bu yazıda rakiplerinizin SEO Rekabet Analizi nasıl gerçekleştirildiğini özetleyerek rakibinizin arama sonuçlarında nasıl yenileceğini öğreneceksiniz.

1. SEO Rekabet Analizi için web sitesi sıralamasını ve ona bağlantı veren siteleri kontrol edin

Opensite Explorer, Moz adlı bir SEO ürün şirketi tarafından sağlanan bir SEO Analiz aracıdır. Bir web sitesi adresi girebilirsiniz ve Opensite Explorer bazı çok yararlı bilgileri sizin için görüntüler.

Moz tarafından geliştirilen ve web sitelerinde 100'ün üzerinde web sitesinde ve sayfasında yer alan tescilli bir algoritmadır. Yüksek skor, web sitesinin / sayfanın daha fazla otoritesidir.

SEO Rekabet Analizi ile ana sayfanızın sayfa sıralaması genel olarak alan adınızdan daha yüksek olacak, çünkü daha fazla web sitesi genellikle ana sayfanıza başka herhangi bir sayfadan daha bağlanacaktır.

Rakipleriniz üzerinde bir SEO analizi yapın

2. SEO Rekabet Analizi anahtar kelimeler için Rekabet Analizi

Belirli anahtar kelimeler üzerinde derecelendirilip eşitlenemeyeceğinizi görmek için araştırma yapıyorsanız, arama sonuçlarında alan adını ve sayfa yetkisini görmek çok yararlıdır. Moz, bunları arama sonuçlarının yanında görüntüleyen Firefox ve Chrome için eklenti sağlar.

3. SEO Rekabet Analizi ile Rakip Sayfaların Optimizasyonunu Analiz Edin

Screamingfrog, web sitenizin sayfalarını inceleyen ve her sayfa için ne sayfa başlıkları, açıklamaları, resimdeki etiketleri ve daha fazlasını gösteren bir SEO Rekabet Analizi aracıdır.

Bu, sitenizi rakiplerinizle karşılaştırmak için çok yararlıdır. Sayfa başlıkları SEO amaçları için çok önemlidir ve bunlar tümünün benzersiz olması ve çoğunun müşterilerinizin / okuyucularının aradığı anahtar kelimeleri hedeflemesi gerekir.

4. SEO Rekabet Analizi için Rakiplerinize trafik gönderen anahtar kelimeleri inceleyin

SEMRush, bağlantılar ve trafikle ilgili rakipleriniz hakkında çok sayıda yararlı veriler içeren çok karmaşık bir web sitesi analizi sağlayan bir seo denetim aracıdır. Sağladığı çok kullanışlı çizelgeleri aşağıda bulabilirsiniz.

En iyi performans gösteren anahtar kelimeler için tahmini trafik

SEMRush, bir rakip sitesinde en iyi 10 anahtar kelimeyi (ücretsiz) gösterir. Bu, aynı zamanda hedeflemeniz gereken olası tüm anahtar kelimeler hakkında bir fikir verir.

SEO Rekabet Analizi çalışmalarında yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ SEO ekibiyle web sitenize herhangi hileli bir yola başvurmadan organik trafik çekme çalışmalarınızı yürütebilir.

SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Rekabet Analizi yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Etiketler: seo rekabet analizi seo rekabet analiz seo rakip analizi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar