Logo

SEO Nasıl Öğrenilir?


paylaş
SEO Nasıl Öğrenilir?

Web sitesini arama motorlarında ilk sayfalara taşımak isteyen kişiler SEO Nasıl Öğrenilir? sorusunu sorarak işe başlar. İlk önce web sitenizin kodunun ve gelen bağlantıların sayfalarınızın sıralaması olasılığını nasıl etkilediğini öğrenmelisiniz.

Web siteniz ilk kurulduğunda diğer herkes gibi bunu pek önemsemezsiniz. Ancak zamanla web sitenize çok az kişinin geldiğini fark ederek neler yapabileceğinizi araştırmaya başlarsınız. Google AdWords reklamları başta çekici gelebilir ancak reklam giderleri arttıkça bunu ücretsiz nasıl yapacağınızı düşünürsünüz. SEO Nasıl Öğrenilir? sorusu işte buraya devreye girer.

SEO Nasıl Öğrenilir? konusuyla ilgili en önemli şey okuduğunu her yazıya inanmamanız gerektiğidir.

Aşağıdaki kaynaklar, SEO Nasıl Öğrenilir? sorusuna cevap bulabileceğiniz güvenilir yerlerdir. Yabancı kaynaklar olsa da Google Translate ile çevirerek işe yarar bilgiler elde edebilirsiniz.

1. Moz

Öğrenme için 12 En İyi Ücretsiz Online Kaynaklar SEO

Moz SEO Nasıl Öğrenilir? sorusunu soran kişilerin ilk uğradıkları yerden birisidir. Topluluğun açık ruhu, kapsamlı eğitim içeriğinin tutarlı bir şekilde yayınlanmasıyla birlikte, bu bilgiyi, SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere önerilen ilk yerlerden biri haline getiriyor. Bu başlangıç ​​kılavuzu ,başlamak için harika bir yerdir.

Gerçek ve önemli bilgiyi elde etmek için bir PRO üyeliğine ihtiyacınız var, ancak blog ve ücretsiz SEM rehberleri aracılığıyla çoğu SEO bilgisi özellikle yeni başlayanlar için yeterli olacaktır.

2. Web Yöneticisi Dünyası

Öğrenme için 12 En İyi Ücretsiz Online Kaynaklar SEO

Çoğu SEO blog yazarı, çok fazla teori yazıyor ancak bunlar hakkında anlamayı kolaylaştıran örneklere pek yer verilmiyor. Sonuç olarak, her blogta birçok teori var ancak bunların gerçekten işe yarayıp yaramadığını nereden bilebilirsiniz?

Web Master World, çevrim içi olarak web geliştirme ve pazarlama ile ilgili konularda en eski ve en güvenilir forumlardan biridir. Burada, düşüncelerini ve konularını tartışmayı açık bir ortamda paylaşan gerçek web yöneticileri bulabilirsiniz. Sonuç olarak, ipler genellikle belirli konular, çeşitli düşünceler ve en önemlisi, SEO Nasıl Öğrenilir? gibi soruların ve önemli SEO bilgilerinin konuşulduğu bir yerdir.

 

3. SEO By The SEA

Öğrenme için 12 En İyi Ücretsiz Online Kaynaklar SEO

Bill Slawski'nin SEO blogu, arama motoru patentleri hakkında bilgi edinmek için 1. sıradadır.

Blog yöneticisi olan Bill zamanının çoğunu yabancı dillerdeki SEO blogları da dahil olmak üzere birçok SEO metni okumakla geçirdi ve sonunda tüm bu bilgilere web sitesinde yer verdi.

Patentli arama teknolojisine ayak uydurmak, arama motorlarının neler yapabildiklerini ve kısa süre içinde nereye gidebileceğini takip etmenize yardımcı olur.

4. Büyük Ölçekli Bir Köprü Metne Dayalı Arama Motorunun Anatomisi

Öğrenme için 12 En İyi Ücretsiz Online Kaynaklar SEO

Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından doktorası sırasında gönderilen efsanevi kağıt. Stanford'da çalışıyorlar. Bu, Google için orijinal çalışma modelinin bir planını oluşturuyor.

 Google'ın şu andaki biçiminde birçok açıdan cüretkar orijinal Google konsepti gerçekten bir mühendislik eseriydi. Yukarıdaki makaleyi okumak arama motorlarının temelinde olan süreçleri anlamanızda büyük bir katkı sunacak.

 

5. Google'ın SEO Yönergeleri

Öğrenme için 12 En İyi Ücretsiz Online Kaynaklar SEO

Web sitenizi sıraya koymak için yapacakları "Google'ın ne söylediği" ile ilgili taktik ve önerileri okuyarak SEO Nasıl Öğrenilir? sorusu hakkında biraz daha bilgi edinebilirsiniz.

6.  Arama Motoru Arazisi

Öğrenme için 12 En İyi Ücretsiz Online Kaynaklar SEO

İşyerindeki en iyi SEO'lardan bazıları ile SearchEngineLand.com'da ilgili ve iyi yazılmış yayınlar vardır. Buna abone olmak zahmetsizdir.

7.  Pazarlama Arazisi

Öğrenme için 12 En İyi Ücretsiz Online Kaynaklar SEO

Başlığı Başlatan Danny Sullivan, Marketing Land tüm üst çevrimiçi pazarlama haberlerini takip etmek için harika. Ayrıca, internet pazarlama konularının geniş bir yelpazede günlük makaleler tonlarca ve nasıl yapılır kılavuzları sunuyoruz. Bu, günün en iyi hikayelerini size getirdiği için tüm haberlerini almak için harika bir yer.

8. SEM Post

SEMPost

2014 yılında Jennifer Slegg tarafından başlatılan SEM Post, dijital pazarlama alanı ile ilgili haberler ve bilgiler sunuyor. Jennifer tanınmış bir endüstri uzmanı, yazar ve konuşmacıdır. Site, yalnızca haber hakkında rapor vermekten başka, kampanyalarınızı nasıl etkileyeceğini incelemek amacını taşıyor.

9. Serbest Tablolu

SEOroundtable

Search Engine Land'de Haber Editörü Barry Swartz tarafından çalıştırılan bu yeni kaynaktır. Amaçları "okuyucunun, SEO forumlarında kapsanan en ilginç konuları bulması için ziyaret ettikleri tek bir kaynağı sunmak " dır.

SEO Nasıl Öğrenilir?- SEO çalışmalarında yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ SEO ekibiyle web sitenize herhangi hileli bir yola başvurmadan organik trafik çekme çalışmalarınızı yürütebilir.

SEO Nasıl Öğrenilir? sorusuna yeterince cevap bulamadıysanız veya SEO yapmaya vaktiniz yoksa SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Nasıl Öğrenilir? yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

 

Etiketler: seo nasıl öğrenenilir seo öğrenme seo bilgisi seo

paylaş

İlgili YazılarYorumlar