Logo

SEO Çalışması


paylaş
SEO Çalışması

Web siteniz varsa ve organik trafik çekmek yani hiçbir ücret ödemeden arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istiyorsanız SEO Çalışması yapmanız gerekir.

SEO Çalışması yamaya karar veren web sitesi sahipleri bunu öncelikle kendileri yapmak isterler. Bu aslında herkesin yapabileceği bir çalışmadır. Ancak SEO Çalışması 'nın bazı ayrıntıları bulunur ve disiplinli, düzenli olarak yapılmalıdır. İşte bu yüzden insanlar web siteleri için başladıkları SEO Çalışması 'nı nedense devam ettiremezler ve yarım kalır.

SEO Çalışması yapmaya başlayanlar sonuçları hemen görmek isterler, bir iki ay uğraştıktan sonra çok az değişim olduğunu gördüklerinde bunun işe yaramadığını düşünürler.

Şunu unutmayın SEO Çalışması ister siz ister bir SEO uzmanı yapsın sonuçlarını en erken 5-6 ay içerisinde alabilirsiniz. Ciddi sonuçlarını bir sene içerisinde alabilirsiniz. Bu yüzden SEO Çalışması disiplinli şekilde yapılmalıdır.

SEO Çalışması için öncelikle profesyonel bir analiz yapılmalı ve anahtar kelimelerle birlikte site ihtiyaçları belirlenmelidir. Web sitenize her gün düzenli olarak bu anahtar kelimeleri içeren SEO uyumlu içerikler eklenmeli ve sosyal medya paylaşımları yapılmalıdır.

Web sitenize ne kadar çok içerik eklenirse sonuçları o kadar hızlı alırsınız. Web siteniz için Google'a site haritası yollanmalı ve web sitenizi hangi aralıklarla taramasını istediğinizi belirtmelisiniz. Sitenizde bulunan kırık linkler ve açılmayan fotoğraflar SEO çalışmalarını olumsuz etkileyeceği için bunlar sitenizden kaldırılmalıdır.

SEO Çalışması olarak ayrıca web sitenizin mobil uyumlu olması, responsive tasarıma sahip olması web sitenizin hızlı bir şekilde açılması gibi faktörler de önemli bir yere sahiptir.

Bu yüzden SEO için mutlaka bir analiz yapılarak web sitenizdeki eksiklikler belirlenmelidir.

SEO çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ SEO uzmanı ekibiyle size SEO uyumlu içerikler hazırlayabilir. 

SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce SEO neden önemli?

Etiketler: seo çalışması seo çalışma seo çalışması nedir

paylaş

İlgili YazılarYorumlar