Logo

SEO Bilgileri


paylaş
SEO Bilgileri

Google'ın 45. sayfasında yer alan çok kaliteli bir makale olduğunu düşünün. Bu kimin işine yarar? Kimse onu bulamaz ya da çok ufak bir tesadüf sonucunda yazıya ulaşarak okuma şansına erişir. Tam tersine ilk sıralarda çıkan bir yazınız var ancak okumaya değer bir şey değil. Bu defa da sayfa sıralamanız sizin için hiçbir şey ifade etmez. SEO Bilgileri araştırıldığında doğru olanın dengeyi sağlamak olduğunu görürsünüz.

SEO Bilgileri ile daha iyi içerik oluşturmanın bazı yolları var.

  • Bir takvim kullanın.  SEO Bilgileri içinden en önemlilerinden biri planlama gerekliliğidir. Özellikle çevrim içi bir pazarlamacı olduğunuzda. Bu nedenle içerik takvimine ihtiyacınız var. Bir tane oluşturmak, yıl boyunca tüm yazma etkinliklerini planlamanıza ve görselleştirmenize olanak tanır. Önemli tarihleri ​​planlamanıza, strateji boşluklarınızı belirlemenize ve okuyucu ve SEO için önemli olan yayın tutarlılığını korumanıza izin verir. Takvim oluşturmamak, anahtar kelimelerinizi ve konularınızı araştırmanızı zorlar. Tüm (büyüleyici) başlıklarınızı önceden yazdığınızdan ve içeriğinizin kuş bakışı bir görüntüsünü gördüğünüzden, bunları tekrarlayacağınız pek görülmemektedir ve devamlılığı olacaktır. Sonuçta, doğru yapıyorsanız, web sayfalarınız ve siteniz daha fazla ziyaretçi çekecek ve daha fazla ziyaretçi tutacaktır.
  • Anahatlar oluşturun.  Makaleleriniz, blog yayınlarınız ve web kopyanız için önceden ayrıntılı çizgiler hazırlamak sizin için kolaylık sağlar. Size zaman kazandırır. İçeriğinizi daha okunur kılar ve SEO için yapılandırmanıza olanak tanır. Aynı zamanda, SEO Bilgileri, yazdıklarında iletmek istediğiniz iletileri düşünmenizi sağlar. İdeal olarak, ana hatlarınız üç öğe içerecektir: iyi bir başlık, anahtar kelime bakımından zengin alt başlıklar hiyerarşisi ve bu parça için ana mesaj / düşünceler / fikirleriniz (daha sonra unutacaksınız). Elbette, yazarken ne zaman isterseniz de optimizasyon yapabilirsiniz, ancak bu, önceden hazırlanacak kadar kolay olmalıdır.
  • İlk önce kitleniz için yazın.  Bu açıkça görülebilir, ancak günümüzde birçok işletme SEO Bilgileri önemsemeyerek bugün hala arama motorları için yazı yazıyor. Evet, SEO önemlidir. Ancak içeriğinizi bulmak ve onunla etkileşim kurmak iki farklı şeydir. Bir düşünelim, bir internet kullanıcısı web sitenize arama motoru araması sonucu ulaşıyor. Açıyor. İlk iki cümleyi okuyor ve tarıyor. Anlamasın kelimelerin ve cümlelerin olduğunu gördüğü an web sitenizden anında çıkacaktır. Arama motorları, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve fikirlerinizi almaz; insanlar alır. Yüksek derecede optimize edilmiş içeriğiniz sıkıcı, tutarsız ve tartışmasızsa veya SEO yazılarınız arama botları için yazılmış gibi görünüyorsa muhtemelen çok fazla satış yapmayacaksınız. Çok basit ... Okuyanlar için yazmalısınız. İşiniz bittiğinde içeriğinizi anahtar kelimelerle optimize edin.

SEO çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ SEO ekibiyle web sitenize organik trafik çekmeye yardımcı olabilir. 

SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Bilgileri yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce SEO Bilgileri neden önemli?

Etiketler: seo bilgileri seo bilgi seo bilgisi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar