Logo

SEO Başlığı


paylaş
SEO Başlığı

İyi bir SEO Başlığı, daha çok insanın makalenizi  tıklayacağına, bir makaleyi yazarken harcadığınız çabanın israf edilmeyeceğini ve içeriğinizin arama motorları tarafından alınmasına yardımcı olabileceğini gösterir. Tabi ki haftalar ve aylar sonra.

SEO Başlığı makalenin içeriğiyle doğrudan ilgili olmalıdır. Sırf dikkatleri çekmek için farklı bir SEO Başlığı seçerseniz makalenizi okumak için gelen insanlar hayal kırıklığına uğrayarak web sitenizden hızlıca çıkabilir.

SEO Başlığı insanların dikkatini çekecek şekilde oluşturulmalıdır. Çok ilgi çekici bir makale yazabilirsiniz ancak sönük bir başlık seçerseniz kimse yazınızı okumak istemeyecektir. Ne çok abartılı ne de çok sönük başlıklar kullanmamalısınız. Mümkün olduğunca anahtar kelimelerinize bağlı başlıklar seçmeniz yerinde olacaktır.

Google , yalnızca bir sayfa başlığının ilk 55-60 karakterini gösterecektir; bu nedenle, SEO Başlığı oluştururken bunu göz önünde bulundurun. Onu 55'in altında tutun veya o noktada kesilirse ne olacağını düşünün. Düşünsenize başlığınızın en ilgi çekici bölümü kesilirse kimse yazınızı okumak istemeyecektir.

Sosyal medya. Sosyal yayınlardaki karakter sınırlamalarını göz önünde bulundurun. Örneğin, URL ve resmi ekleyerek bir makaleyi tweetlerseniz, başlık çok uzun olmamalıdır.

E-posta haber bültenleri . Abonelerinizin kullandığı cihaza veya e-posta programına göre değişir, ancak kısa başlıkların tam olarak görüntülenmesi daha olasıdır.

Okunabilirlik. Açık konuşmak için özür dileriz, gerekirse d daha kısa bir başlığı hızlı bir şekilde okumak ve sindirmek daha kolaydır.

SEO Başlığı seçimi için makalelerinizi inceleyin ve en çok okunan ve paylaşılan makalelerinizi tespit ederek başlıklarını inceleyin. En çok okunan makalelerinize benzer başlıkları kullanmaya başlayın.

SEO Başlığı seçimi için birçok faktör olmasına rağmen çok da otomatik davranmanız gerekmiyor. İnsanların okuması ve sevmesi her şeyden önce gelmeli. Göz önüne alınması gereken kilit faktörler, takip etmeye değer kurallar (çoğu zaman) ve kaçınılması gereken bazı şeyler var, ancak başlıklar da sitenin ve izleyici kitlesinin kişilik özelliklerini yansıtmalıdır.

 

Etiketler: seo başlığı seo başlık başlık seo

paylaş

İlgili YazılarYorumlar