Logo

SEO Analiz


paylaş
SEO Analiz

Web siteniz için SEO çalışması başlatmadan önce mutlaka SEO Analiz yapılması gerekir.

SEO Analiz yapılmasının nedeni her web sitesi farklıdır. Her web sitesinin eksiği ve ihtiyaçları da farklıdır. Web sitenizin eksiklerini ve ihtiyaçlarını bilmeden SEO çalışmalarına başlarsanız bir süre boşuna kürek çekmiş olursunuz. SEO Analiz yaparak eksik noktalara odaklanırsanız daha kısa sürede çalışmalarınızın sonuçlarını alabilirsiniz.

SEO Analiz çalışmasının en büyük kısmı istatistiksel verilerle arama sonuçlarının incelenmesidir. Bu sadece sitenizin hangi sırada bulunduğunun araştırması değil, belirli bir anahtar kelimenize bir günde kaç kişi organik olarak gelmiş gibi anahtar kelimelerinize odaklanmalısınız. SEO'nun verebileceği sınırsız raporlar ve veriler olabilir, bu nedenle verilen saf sayılardan kolayca boğulabileceğinizi unutmayın. Bir SEO, eklenti istatistik verileri veya bilgileri yedeklemek için raporlar ile analiz genel bir görünüm oluşturmayı düşünebilirsiniz.

SEO Analiz ile birçok veriye ulaşabilirsiniz. Önemli olan bu verilere sahip olmak değil bu verileri nasıl kullanmanız gerektiğini bilmektir. Bu konuda gerekirse bir SEO firmasıyla görüşün en azından bundan sonra nasıl davranmanız konusunda bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Geniş anahtar kelimeler AdWords'te olduğu gibi SEO çalışmalarında da sıkıntı çıkarabilir. Çok büyük ve bilinen bir marka değilseniz büyük anahtar kelimeler için sıralamaya giremezsiniz. İyi bir SEO Analiz , sitenize ve sayfalarına uygun olan anahtar kelimelere ve anahtar kelimelere yönelik anahtar kelime araştırması yapacak ve optimize etmeyi düşünecek anahtar kelimeler veya anahtar cümleler için tavsiyelerde bulunacaktır.

Bir grup tavsiye veya yüzdelik, anahtar kelime yoğunluğu veya herhangi bir kanıt sunmadan sağlanan istatistiklerle ilgili bir analiz elde ederseniz, abu pek de işe yaramayacaktır. İyi bir SEO Analiz , analiz bulgularını destekleyecek ek bilgiye sahip olmalıdır.

Sadece meta etiketlerinizin ne söylediğini göstermek yeterli değildir. Bu bilgileri kendiniz de bulabilirsiniz, o halde neden başkasına yapmanız gerekir? Siteniz için özel olarak yapılan, oldukça derinlere inen araştırmalara ihtiyacınız var.

Bir arama motoru simülasyonunu (sitenizi taramak isterse bir arama motorunun göreceğini), kırık linklerin bir listesini, site yapısını, gezinme sürünebilirliğini, hangi sayfaları ve kaç tanesinin dizine eklendiğini, ne zaman dizine ekleneceğini, Son arama motoru taraması yapıldı, vb.

SEO çalışmalarını disiplinli olarak sürdürebilecek bir ekibe mi ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ SEO eğitimli ekibiyle size SEO uyumlu içerikler hazırlayabilir. Hedefimiz uyumlu içeriklerle arama motorunda ilk sıralarda çıkmanızı sağlayarak, çok fazla kar etmenize odaklanmak olacaktır. 

SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce SEO Analiz neden gerekli?

Etiketler: seo analiz analiz seo seo analizi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar