Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Renkler Neden Web Siteniz İçin Önemli?

Renkler Neden Web Siteniz İçin Önemli?

Renkler Neden Web Siteniz İçin Önemli?

Web sitenizin tasarımında önemsiz gibi görünen birçok ayrıntı müşterilerinizi etkilemede önemli bir yere sahip. Renkler Neden Web Siteniz İçin Önemli? sorusunu ele alırsak web sitenizde renklerin önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Psikologlar insanların davranışlarını ve düşüncelerini nasıl etkilediğini görmek için insanların farklı renkleri algılamalarını inceler. Bu veriler ışığında firmalar logo, reklam ve web sitelerinde renkleri seçerler. Örneğin restoranlar iştah açtığı için sıcak renkleri tercih ederler. Spa ve masaj şirketleri daha soğuk renkleri tercih ederler çünkü soğuk renkler insanları rahatlatır. Sıcak renkler kırmızı, turuncu ve sarıdır; soğuk renkler mavi, yeşil ve mor renktedir. Peki, Renkler Neden Web Siteniz İçin Önemli?

Siyah: Güçlü-Kendine Güvenen-Klas-Sakinleştirici-Koyu-Zayıflama

Siyah renk şık ve modernliği temsil eder. Genelde lüks ve ciddi platformlarda kullanılır. Kırmızı, mor veya altın sarısı renklerle birlikte kullanıldığında kullanıcıların dikkatini çekmek daha kolaydır. Kullanıcıların dikkatini çekerken aynı zamanda sofistike olma ve üst sınıf havasını koruyacaktır.phptwmkju

Beyaz: Modern-Temiz-Soğuk-Steril-Saflık

Beyaz açık ve her şeye dönüşebilen bir boşluktur. Beyaz renk ile bir web sitesine renk vurguları ekleyerek gözünüze çekici gelen hoş bir “pop” tazeliğini verebilirsiniz. Canlı bir vurgu rengiyle daha yumuşak bir gri gölge, beyaz bir temayla iyi çalışacaktır.

phpxhenhx

Kırmızı: Enerjilenmiş-Güçlü-Kendine güvenen-Güç-Tutku Cesur -Trend-Hayal gücü olan 

Çeşitli kombinasyonlarla rahatlıkla kullanılabilen kırmızı renk gücü ve iktidarı simgeler. Kırmızı spor arabalar, kırmızı güller her zaman ilgi çekici olmuştur.

kirmizi

Mavi: Huzur-ilham verici-Sakinleştirici-İstikrar-Dürüst-Neşeli-Sağlıklı

Mavi sakinleştirici ve rahatlatıcı bir renktir. Çoğunlukla denizcilik web sitelerinde, neredeyse aşırılık noktasına kadar, donanmadan gökyüzü mavisine kadar uzanır. Sektörünüz genelde soğuk renk kullanıyorsa siz cesaretli olun ve sıcak rengi deneyin. Böylece diğerlerinden ayrılır ve müşterilerinize bakmak için yeni bir şeyler vermiş olursunuz.

web_sitesinde_renklerin_onemi

Renkler Neden Web Siteniz İçin Önemli? Kullandığınız renkler insanların üzerinde çeşitli etkiler bırakır. Logo ve web sitesi çalışmalarınızda bu yüzden sevdiğiniz renkleri değil de sektörünüze göre, uygun renkleri seçmeniz daha yerinde olacaktır.

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı