Logo

Profesyonel Yazılım Geliştirme


paylaş
Profesyonel Yazılım Geliştirme

Profesyonel Yazılım Geliştirme ile sahip olabileceğin web tabanlı yazılım ve bulut yazılım nedir? Avantajları nelerdir? Yazımızı okuyarak Profesyonel Yazılım Geliştirme konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Profesyonel Yazılım Geliştirme ile Bulut Tabanlı ve Geleneksel Yazılım Arasındaki Fark Nedir?

"Bulut bilgi işlem" terimi, çeşitli internet tabanlı bilgi işlem hizmetlerine işaret eder. Bulut tabanlı ve geleneksel yazılım arasındaki fark buluta eriştiğinizde, masaüstünüz veya dizüstü bilgisayarınız gerçek hesaplamayı yapmanın bir şey değildir. Hesaplama, kuruluşunuz dışındaki geniş bir veri merkezinde gerçekleşir ve sonuçlarını kendi ekranınızda görmeniz yeterlidir.

Çoğu bulut yazılım hizmetine, Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox veya Google Chrome gibi bir web tarayıcısı üzerinden erişilir. Belli bulut servislerini özel bir mobil uygulama veya bir akıllı telefon veya tabletteki bir tarayıcı aracılığıyla da kullanabilirsiniz. Dolayısıyla, bulut hizmetleri kullanıcıların, özel yazılım çalıştıran gelişmiş bilgisayarlara sahip olmasını gerektirmez.

Üç Temel Bulut Türü: Altyapı, Platform ve Yazılım

Profesyonel Yazılım Geliştirme ile bulut bilişim alanı genelde üç ana katmanda ayrılır. Bu katmanların adları ve tanımları bir kaynaktan diğerine biraz değişir; ancak bir hizmet, bir platform olarak bir platform ve bir hizmet olarak yazılım olarak altyapıya kaynar.

Kuruluşunuz kendi yazılımını yazmazsa veya özelleştirmezse, bulut bilgisine olan ilginiz çoğunlukla bir hizmet olarak yazılımda (SaaS) olacaktır, ancak diğer seçenekleri anlamak da yine de yararlıdır.

Hizmet Olarak Altyapı 

IaaS, bulut bilgi işleminin temelini veya alt katmanıdır. Depolama, yedekleme ve güvenlik gibi hizmetleri içerir. Örneğin Amazon Web Profesyonel Yazılım Geliştirme Hizmetleri, saat, ya da MB talep üzerine bulunabilen veritabanı, depolama, sanal özel sunucu ve destek servislerini içerir. Birçok SaaS uygulaması Amazon Web Hizmetleri veya diğer IaaS sağlayıcılarına güvenir.

Bir Hizmet Olarak Platform 

Profesyonel Yazılım Geliştirme PaaS, bulutun bir sonraki seviyesi. PaaS servislerinin sağlayıcıları müşterilerin özelleştirebileceği ve kendi uygulamaları geliştirmeleri için kullanabilecekleri belirli bir çerçeve ve temel işlevler dizisi sunmaktadır. PaaS hizmetlerine örnek olarak Google App Motoru, Force.com ve Microsoft Azure dahildir.

Hizmet Olarak Yazılım 

Profesyonel Yazılım Geliştirme SaaS, temel olarak, kullanıcı başına, aylık bazda kiraladığınız herhangi bir İnternet tabanlı yazılım veya hizmet anlamına gelir. Küçük ofislerin kullandığı bulut hizmetinin en yaygın türüdür. Bazı SaaS uygulamaları son derece kişiselleştirilebilir ve onları ayarlamanıza yardımcı olması için bir danışmana ihtiyaç duyabilirsiniz, ancak genellikle günlük işlem ve bakım için özel bilgiye ihtiyaç duymazlar. SaaS örneklerine Microsoft Office 365 , Google Apps ve Salesforce dahildir.

Bulut Bilişiminin Potansiyel Avantajları

Buluta doğru ilerleme, her ölçekteki kuruluş için heyecan verici bir potansiyele sahip. Sadece birçok kuruluş, kendi sunucusunu çalıştırıp korumak zorunda kalmayarak maliyet tasarrufunu gerçekleştirmekle kalmıyor, birçok bulut aracı, nasıl çalıştığımızı değiştirebilen yeni seviyelerde paylaşım ve işbirliği sağlar.

Destek ve Donanım Gereksinimlerinin Azaltılması

İşle ilgili kritik uygulamaları buluta taşıdığınızda, bilgisayarları düzenli olarak yükseltmenizin gerekli olmadığını ve birçoğunun üst düzey bilgisayar kullanmadan yapabileceğinizi göreceksiniz. Çok ucuz bir bilgisayarla veya tabletle bile bulut yazılımı en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Her yerde, her zaman birlikte çalışma

Bir hizmet olarak yazılım birçok kuruluş için büyük bir sadeleştirme aracı olarak görev yapabilir. Çalışanlar dışında bir yerde çalışıyorsanız, yaptıkları işi evde olduğu gibi ofiste mümkün olduğu kadar kolaylıkla erişebilirler. Özel veya güvenli bir Wi-Fi bağlantısı kullanıyorsanız, bir sanal özel ağ (VPN) kurmaya da gerek yoktur.

Profesyonel Yazılım Geliştirme Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Profesyonel Yazılım Geliştirme için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Profesyonel Yazılım Geliştirme yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

 
Etiketler: profesyonel yazılım geliştirme yazılım geliştirme profesyonel

paylaş

İlgili YazılarYorumlar