Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Performansınızı Artırmak İçin LinkedIn Video Nasıl Kullanılır?

Performansınızı Artırmak İçin LinkedIn Video Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformlarından hangisini kullanıyor olursanız olun videolar her zaman en ilgi çekici paylaşımlar arasında yer alıyor. İşletmeniz için dijital pazarlamanın faydalarından yararlanmak artık bir lüks değil bir zorunluluk halini aldı. LinkedIn özellikle birçok işletmenin diğer işletmelere ulaşmasını sağlayabilecek önemli bir platform. Performansınızı Artırmak İçin LinkedIn Video Nasıl Kullanılır? yazımızda size basit ve kısa şekilde LinkedIn video özelliğini nasıl kullanabileceğinizden bahsettik.

Çevrimiçi video paylaşımı, birçok insana ulaşmak ve onları etkilemek için bunu yapmak için en ideal yol. Çünkü herhangi bir iş koçluğu ya da danışmanlık ilişkisinin kritik bir bileşeni olan iki unsuru insanlara iletir: beğenilme ve güven verme unsurları

Ve şimdi, LinkedIn videoyu dünyanın en büyük profesyonel ağındaki duruşunuzu yükseltmek için kullanabilirsiniz.

Performansınızı Artırmak İçin LinkedIn Video Nasıl Kullanılır?

Performansınızı Arttırmak İçin LinkedIn Video Nasıl Kullanılır? Bugün Sosyal Medya

Çevrimiçi Video = Dikkat ve Hedef Müşteri

Çevrimiçi videonun etkinliğini ve önemini vurgulayan istatistiklerin bulunması zor değil. Örneğin Cisco, çevrimiçi videonun 2020’ye kadar tüm tüketici internet trafiğinin %80’inden fazlasını oluşturacağını düşünüyor.

500 milyondan fazla saat video her gün YouTube’da zaten izleniyor 8 milyar video  günlük olarak Facebook’ta izleniyor.

Bu göz önüne alındığında, B2B pazarında daha fazla müşteri ve müşteri arıyorsanız LinkedIn’in nihayetinde video yayınlamayı kolaylaştırdığı gerçeği kutlamaya neden olur.

Esasen, video hızlı bir şekilde beklenti haline gelmektedir.

LinkedIn Video

LinkedIn’in yeni yerli video seçeneği, LinkedIn özet akışında otomatik (ses olmadan) oynatacak 10 dakikaya kadar video içeriği çekmenizi ve yüklemenizi sağlar.

Yerinde bir video çekip yükleyebilir veya yüklemek için telefonunuzun kamera rulosundan önceden kaydedilmiş bir video seçebilirsiniz.

Her videonun, sitede yayınladığınız makaleler ve yayınlara benzer izlenme istatistikleri elde etmiş olursunuz.

Zaten erişime sahip değilseniz, yakın gelecekte olacak – LinkedIn her kullanıcıya kademeli olarak video yayınlama özelliğini sunacaktır. (ipucu: LinkedIn uygulamanızın en yeni sürüme güncellendiğinden emin olun)

Erişiminiz varsa, bir dahaki sefer uygulamayı açtığınızda bunun gibi bir bildirim alırsınız.

Performansınızı Arttırmak İçin LinkedIn Video Nasıl Kullanılır? Bugün Sosyal Medya

LinkedIn Yerel Video Neden Önemli?

Peki neden bu kadar önemli: Yukarıda belirtildiği gibi, yüz yüze bir etkileşim dışında hiçbir şey markanızı daha hızlı oluşturmaz ve insanların çevrimiçi videodan daha çok şey bildiği, size güvenmesine yardımcı olur.

Başkalarına, ses ve videonun sağladığı duygusal seviyede sizinle görüşme, duyma ve sizinle bağlantı kurma becerisi kazandıran bir iş antrenörü veya danışmanıysanız paha biçilemez.

İş hayatınızdan, ofisinizden veya sevdiğiniz ve tutkuyla bağlı işlerden uzak bir şeyler gösteren, tavsiyeler veya ipuçları paylaştığınız kısa ve gayri resmi videoları paylaşmaya başlayın ve iş dersine veya yaşam tarzı seçimine geri koyun.

Buradaki anahtar, insanların sizi tanımasını, beğenmesini ve size güvenmesini istiyorsunuz ve video bunu yapmak için mükemmel bir yol.

Video Kullanmıyor musunuz? Şimdi başlayın!

Çevrimiçi potansiyel müşterilerle iletişim kurmak için podcast’leri, sesli kitapları ve videoları kullanmıyorsanız, büyük fırsatları kaçırıyorsunuz.

Diğer sosyal platformların izinden geldikten sonra LinkedIn ile videonun yüklenmesini ve doğrudan platformunda paylaşılmasını kolaylaştırmak için şu anda avantaj elde etmenin zamanı geldi.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Performansınızı Artırmak İçin LinkedIn Video Nasıl Kullanılır? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek